Страх от болка

  • 13 634
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 337
Зъболекар и всички видове птици - това са моите кошмари.
Преди посещение при стоматолог започва едно страхуване няколко дни.... После отивам и се страхувам пред кабинета. Влизам, сядам и се почват уговорки - ще боли много ли, ама много??? Успокоявам се едва след 2та упойка Mr. Green .  По навик обаче почти през цялото време си стискам очите - да не виждам какво става и си вия тихо, за д ане чувам машинката. Мисля си винаги, че ако са безшумни няма да ме е толкова страх. Самият звук е ужасяващ.
Винаги се уговарям за упойка  Crazy, иначе не сядам.
Страх ме е да ми вземат кръв от пръста - много боли, но от вените - никакъв проблем.

За протокола - раждах секцио с упойка от кръста надолу само, защото исках да гледам  Joy ... ма пусти чаршаф.... нищо не видях.

# 76
  • Мнения: 924
Момичета сега ме боли един мъдрец Rolling Eyes, ама пусти страх  Sick , страхувам се от зъболекари , повече от всичко друго.
От игли и др манипулации не  Mr. Green, наскоро ми шиха пръста шях да заспя на кушетката  Joy
Да отида на зъболекар е цяло приключение за мен, мисля го дни по рано, а как се добирам до кабинета  ooooh! и ако се наложи да чакам и да слушам гадната машинка  Laughing
Като седна на стола обаче все ме хвалят , че не мрънкам ама аз си знам какво ми е . Tired

# 77
  • София
  • Мнения: 67
Зъболекарите са си кофти тръпка,но на мен по едно време ми се налагаше да ходя честичко и някак си свикнах.Не ме притесняват изобщо - боли,но не е болка за умиране.Ако зъбаря е по-внимателен може да направи така,че да мине по-леко цялата манипулация!lasi задължително отиди на зъбар - мъдреца според мен е най-гадния зъб.Ако ти расте иди да ти го цепнат за да му е по-лесно,а ако е пораснал и те боли го махай или оправяй.Много е близко до мозъка и е много опасно.Ходете на зъбар редовно и няма да имате проблеми.Като се хванат малките кариесчета на време не се стига до адските болки с вадене на нерви.Миналата година щях да умра на зъболекарския стол - вадиха ми нерви,но за жалост пустия зъб не умря мамка му.3 пъти го мориха и оцеля - инстинкт за самосъхранение Simple Smile На края се наложи да ми вади нерви защото не можеше да го убива повече и болките бяха адски и от там знам,че заболили те вече е късно.С нервите като ми ги вадиха наистина имах чувството,че ще умра.На края безмълвно се разлаках на стола от болка.За това постоянно на прегледи и при най-малкия кариес се реагира на време.А аз относно упойките имам проблем - хващат ме за 15-20 минути и после ме пускат и ако зъбаря не е бърз е гадно.Миналата година ми извади два горни мъдреца и нищо не усетих.Най-вероятно става дума за праг на болка - моят явно е по-висок.Примерно кола маската боли само първите 2-3 пъти от там нататък почти нищо не се усеща,а и намаляват,оредяват и т.н. Но според мен примерно едно татосче би боляло много повече! Simple Smile Колко различни хора има Simple Smile

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Попаднах на тази тема покрай болката в единствения мъдрец, който ми поникна и май е за вадене Sick
Някога изпитвах панически страх от зъболекарския стол. Също и от игли. Най-големият ми ужас беше поставянето на упойка във венеца, предпочитах да умра. Сега ми е направо смешно- след 2 проблемни бременности (на решето ме направиха по болниците от дупчене), през които ми се счупиха и някои зъби (голямо правене падна, с много упойки). Има една психологическа граница, преодолееш ли я, спира да те е страх (или почти). В живота има много по-страшни неща от иглите и зъболекарската машинка, това са бели кахъри Peace
Обаче тоя проклет мъдрец е на много кофти място, направо до ухото ми Confused Ама страх- не страх, трябва да отивам.

# 79
  • Мнения: 56
Аз също изпитвам неистов страх от зъболекари, а напоследък ме наболява един зъб .Добре , че зъболекарката ми е леля и някак си издържа на всичките ми досадни въпроси от сорта има ли още много ,ще боли ли и т.н. Много ме е страх и от игли, като малка направо лошо ми ставаше като  трябваше да ми слагат задължителните имунизации.

# 80
  • Мнения: 97
По-назад в темата авторката питаше за татуировките..аз си направих първата преди 5 дни и мога да кажа,че не ме боля...болка винаги има,но тя е съвсем малка,никак не е страшно, а аз принципно съм голяма бъзла Simple Smile сравнявам го с епилатора и дори на места е по-безболезнено. Без алкохол преди татуса и лидокаин само ако има нужда и то в/у вече направени контури на татуировката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт