АВГУСТ хич не е далече, за това подготвяме се вече! №12

  • 24 641
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 533
Момичета, искам и аз да дойда във Вита! Къде ще се чакате? Ади, а каква беше цената за раждане там?
Ами май в кафето на входа ще се чакаме, в  13.45.
Цени за здравно-неосигурени пациентки:
(...)
Нормално раждане - 1900 лв.
Цезарово раждане  - 2300 лв. (...)

Ако си здравно осигурена извади 400лв от тези цени, че ги покрива касата.
т.е
Нормално раждане - 1500 лв.
Цезарово раждане  - 1900 лв.

с 200 лв са вдигнали цените, но незнам откога, Fighty спомена че новите цени влизали от септчември чак, но незнам, в четвъртък ще питам.

# 721
  • Мнения: 3
Момичета, искам и аз да дойда във Вита! Къде ще се чакате? Ади, а каква беше цената за раждане там?
Ами май в кафето на входа ще се чакаме, в  13.45.
Цени за здравно-неосигурени пациентки:
(...)
Нормално раждане - 1900 лв.
Цезарово раждане  - 2300 лв. (...)

Ако си здравно осигурена извади 400лв от тези цени, че ги покрива касата.
т.е
Нормално раждане - 1500 лв.
Цезарово раждане  - 1900 лв.

с 200 лв са вдигнали цените, но незнам откога, Fighty спомена че новите цени влизали от септчември чак, но незнам, в четвъртък ще питам.

благодаря!

# 722
  • Мнения: 49
Ади, брой ме и мен!  Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 1 823
Най-накрая и аз да напиша някой ред Blush
Пожелавам да няма повече тревоги с падания и подхлъзвания.
Аз съм за да напишем кой къде ще ражда, така ще можем да си споделяме разни неща относно болницата и раждането.
На мен ми остава още седмица да работя, после се надявам като си почина и болките в кръста и краката да намалеят. А и почти нищо не съм напазарувала, само няколко дрешки Blush Вчера гледахме колички в Хипо ленд ,но ни една не ми легна на сърце. Ше видим тази седмица ако успея да стигна и до Люлин.
Мерси за линка към видеото с раждането Heart Eyes, довечера в къщи ще го изгледам.

# 724
  • Мнения: 565
Момичета, получих си доставката от iherb.com  Laughing  Всичко е точно, няма мита, не мога да си обясня защо, пакета има някакъв печат от Германия , но ясно си пише ,че идва от Щатите. Както и да е, доволна съм много и си подготвям втора поръчка:)
На мен моята докторка ми каза цена на секциото във Вита до края на Август- 2100лв, от които 400 връща здравната каса.
Мислите ли таткото да присъства на раждането? Мъжът ми посрещна и двете ни дечица, беше до мен по време на операциите. Иска ни се и с това да е така, но Вита нещо се опъват, та ще видим.

# 725
  • Мнения: 397
Да се похваля и аз с нови придобивки-вече си имаме скрин за дрехите на бебка, одеалце-1бр. и един брой пелена -е, не че е много ,но все пак.Взех и дрешките от племенницата-има доста ританки и ризки.Чудя се кое е по-удобно-ританки и ризка или цяло боди?Може би за новородено август месец е по-добре боди без крачолчета? Вече се чудя какво да купувам.

# 726
  • Ямбол
  • Мнения: 1 688
Момичета, искам и аз да помоля за паролата за албумчето със снимките.

# 727
  • Мнения: 78
Здравейте,майчета!Мерси на Ади за видеото,след малко мисля да си го пусна и да го гледам,че сутринта нямах възможност.Днес доста рано ,още докато се излежавах, да ви споделя,за първи път усетих бебчо да хълца-едни такива ритмични леки потрепвания,ама бая време продължиха-сигурно 15 минути!Даже по едно време си викам-нещо да не му е зле,станах,разходих се,ама не престана и  след това.На вас случвало ли ви се е?Освен това се усещаше много ниско долу и това ме навява на мисълта,че мъничето трябва да се е обърнало вече-нали беше седалищно досега.Чета,че обсъждате болниците,тук,в Бургас,хич нямаме добри лекари,направо Господ да ни пази,да не се налага нещо по-сериозно,мислех да бъде във Варна,ама си е път дотам,та ще видим.Хайде прегръдки на всички! Hug

# 728
  • Мнения: 1 243

tolinka, моята госпожица хълца много продължително и освен всичко друго - почти всеки ден се случва! разбира се, и аз се притесних дали е добре, но както изглежда зависи от бебето и изобщо не е знак, че страда..

днес бях на лекар - бебешорката е 2300 гр, което лекарката определи като "малко бебе"...  newsm78

освен това исках да си взема 45-дневния болничен, но ми поискаха въпросната амбулаторна карта, която активно се обсъждаше предишните дни! аз, разбира се, изобщо не носех такова нещо, защото си мислех, че не е нужно (действието се развива в ЖК в "шейново"!)... в крайна сметка не ми дадоха болничния лист! е, явно е нужно...  Confused

# 729
  • Мнения: 1
Ти до сега не си ли ходила там? Извинявай но нещо съм пропуснала къде си ходила до сега. Аз все от там си вземах болничните и до сега не съм имала проблеми, но да знаеш че където и да отидеш за болничен винаги си носиш картона защото болничния се вписва и там и след това ти удрят печат и в този картон освен върху болничния.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 214
Не може да се издадат болнични без въпросната амбулаторна ката. Това е от известно време така. Преди не беше така необходима.
И аз бях на лекар днес. Бебешорът е 2200 и на мен ми каза, че отговаря точно на седмицата. Обърнал се е послушно с главата надолу най-накрая. Аз правих всеки ден упражненията за обръщане и незнам дали е от това, но момчето е с главата напред вече.
Нещо много дълго го разглежда докторът и правеше някакви физиономии, от което ми настръхна косата.Изглеждаше все едно е видял нещо нередно. Аз разбира се го питах сто пъти дали всичко е наред и той ми казваше уклончиво, че засега всичко изглеждало като че ли да е наред, но ще видим по-нататък, от което аз още повече се панирах. Досега не се е държал така и винаги ме е успокоявал.  newsm78 Уф, направо се вкарах във филм след днешния преглед. Не вярвам ако е имало нещо, което да го смущава да си премълчи лекарят, но все пак ... нещо ме гложди.

# 731
  • Ямбол
  • Мнения: 1 688
И мойта бебка хълца здраво. Първия път се бях притеснила, защото не знаех какво точно се случва, ама после ми обясниха   Wink
tolinka , ами клиниката във Ветрен   newsm78 ?? Признавам си, че нищо не знам за бургаските лекари (то аз нищо не знам и за ямболските, ама съм решила да си раждам тук), но клиниката изглеждаше много добре, условията бяха чудесни - ходих там в края на април.

# 732
  • Мнения: 78
Благодаря ви за отговорите,момичета!Явно ще са ни хлъцливи малчовците и дамите! :lol:Meganzii4e, относно болницата във Ветрен,то това е единствения приемлив вариант за раждане тук,наистина е много хубаво направена,прилича на хотел,но лекарите са същите-просто там им се плаща повече и мнозинството напуснаха нацяло Окръжна болница.А и аз нямам претенции за стаята или накъде ще гледа,колко ще сме вътре,по-важно ми е всичко да мине нормално и да си гушна детенцето....Живот и здраве,да дойде 9 месец,ще му мисля по-сериозно,но най-вероятно там ще е,просто друг избор тук нямам!

# 733
  • Мнения: 776
  jenar, важното е да си спокойна! Със сигурност всичко е наред с бебокът ти. И моят доктор от ЖК все гледа и търси нещо, защото азсъм с повече околоплодни води. Не е многоприятно да говорят с едни недомлъвки. Все пак ходих и на частно, направих 3-те ФТ, даже правих и ФЕ и няма никакви проблеми с бебока. Опитвам се и аз да мисля положително и съм сигурна, че на всички ни бебетата ще са най- здравите и хубави Grinning
  За клиниката във Ветрен и аз чувам, че родилките остават доволни, но аз за тези клиники си имам винаги едно на ум и за това ще си раждам в държавното АГ. А и според мене е важна акушерката, а не толкова доктора.

# 734
  • Мнения: 1 243

просто досега не ми се е налагало да взимам болничен... нито от ЖК, нито изобщо и затова не знаех какво е необходимо (въпреки че въпросът беше обсъден тук, но кой ли да вземе предвид това..)! така или иначе - казвам го сега за останалите, на които този момент предстои... може пък да се намират наоколко разни неориентирани същества като мен! Wink

днес, в "шейново" страхотно се изненадах като видях списъка с родените в последните дни бебета - сигурно бяха около 30-35, при положение, че обикновено са околко 15-тина... страхотен бейби бум!  Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт