посещаване на детска градина след завършване на предучилищна група

  • 5 709
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Има ли друг такъв случай?Синът ми на есен е предучилищна и щяха да го местят сега при госпожите от предучилищната,да но не,защото завършилите вече предучилищна остават в групата ,защото намерили вратичка в закона,че като си плащат реално разходите за деня ,могат да посещават  до есента Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 39 878
В една ЦДГ в района завършилите ПУГ остават в групата до края на юни. След това може би градината ще почива.
Моята дъщеря спря с посещениято на градина след раздаването на свидетелствата, края на май месец.

# 2
  • Мнения: 31
моята дъщеря ходи до края на Май но има деца които остават и през лятото

# 3
  • Мнения: 9
Децата ,завършили  предучилищна  група   в  края  на  м. май , имат  право  да  посещават ДГ през  цялото  лято  , дори  до  14 . 09 на  настоящата  година ,  колкото  и  неудобно  да  е  за  самата  ДГ ,  така  и  за  бъдещите  предучилищни  групи . Има  специална  наредба  за  решаване  на  този  казус .

# 4
  • Мнения: 1 931
Е как да ги местят от сега в предучилищната група. Синът ми от септември ще е предучилищна и цялата група са си заедно в групата в която си е. Все още не е предучилищна, трета група си е. А и погледнато реално, децата които сега завършват предучилищна не са достатъчно голями, че да останат сами вкъщи, а за да не са сами трябва някой да стои вкъщи да ги гледа, а не всеки може да си позволи за си стои вкъщи. И много гадно ми звучи това 
Има ли друг такъв случай?Синът ми на есен е предучилищна и щяха да го местят сега при госпожите от предучилищната,да но не,защото завършилите вече предучилищна остават в групата ,защото намерили вратичка в закона,че като си плащат реално разходите за деня ,могат да посещават  до есента Crazy

# 5
  • Мнения: 824
Да ,така е не са големи да си стоят сами в къщи,но и след 1 клас няма да са много по-големи,пак ли ще ги върнат в градината?Проблема е ,че когато беше по-големият ми син и ги молих поне до 15.06 да остане в градината,не можеше.Сега ,понеже майката на едно от децата е съдия и се прави компромис за цялата група

# 6
  • Мнения: 48 070
Хохо, прави се компромис, защото жената явно е попитала където трябва или е прочела закона  Laughing
Никакъв компромис не е това, ами спазване на закона, моята дъщеря беше също чак до август месец на градина  Peace защото си знаем правата

# 7
  • Мнения: 800
На нас също ни направиха "компромис" от градината, след разговор с Директорката и посочване на цитирания по-горе текст от наредбата. Доста от децата от двете ПГ са записани до края на юни. Не виждам къде е проблема ако се спазват законите в тази държава ще е много по-лесно за всички ни.

# 8
  • Мнения: 824
И аз се радвам,че разбрах WinkДругата година и аз ще се възползвам от закона.Интересното е ,че и директорката на градината не знаеше ,тази наредба и беше възмутена,че се налага да променя отпуските на учителките newsm78

# 9
  • Мнения: 1 237
При нас не позволяват след края на м.май децата от предучилищната да посещават детската градина.

# 10
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
При нас не позволяват след края на м.май децата от предучилищната да посещават детската градина.

Подайте писмена молба. При отказ, с резолюцията може да се обърнете към дирекция "Образование" в общината.
По закон децата от ПГ могат да останат до 14.09. в детската градина - до започването на първи клас - колкото и да е неудобно това за персонала в детските градини. За групата, в която има дете на съдия - не е направен компромис, заради съдията, а защото са си знаели правата. Обикновено родителите не се ровят и приемат думите на учителки и директори за верни.

Друг е въпросът, че децата имат нужда от преход между градината и училище. Ако можете - осигурете поне 1 месец, в който детето да не е в градина, преди първи клас.

# 11
  • Мнения: 7 446
И аз се радвам,че разбрах WinkДругата година и аз ще се възползвам от закона.Интересното е ,че и директорката на градината не знаеше ,тази наредба и беше възмутена,че се налага да променя отпуските на учителките newsm78
                    Ох,тук вече побеснявам.Тези директорки ! Оставането на децата от която и да е група в ДЗ през лятото няма нищо общо с отпуските на учителите.Подадените от вас заявки определят броя на персонала в ДЗ и групите,които ще работят през лятото.И тъй като учителите излизат отпуск се назначават заместници .И явно директор ,който ви манипулира да си останете у дома през лятото се оправдава с отпуските на учителките.Същият този директор ИМА правото да прекъсне отпуск на учител когато реши той и няма никакъв проблем ,ако се появи нужда от повече учители.,ама като не знаят да си направят свестен график  Mr. Green
                    ПГУ остават и през лятото в групите и точно по тази причина новите първи групи се приемат от 1 септември най-рано.Преди когато 4-та група напускаше ДЗ в края на май първа група се приемаше от 1 юни.Така,че никой не ви е направил компромис когато ви е оставал детето завършило ПГУ през лятото в ДЗ.

# 12
  • Мнения: 800
Момичета, търсете си правата, иначе си правят каквото им харесва и както им харесва.

# 13
  • Мнения: 2 474
Нас направо си ни "отрязаха" за лятото.И подписка в общината заведохме.Нищо.Обещаха да поемат децата след 15-ти в училището.Дано има резултат,макар че силно се съмнявам.Моето впечатление е,че зависи от директора.

# 14
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Съгласно чл. 18 (1) на Закона за народната просвета, "Детските градини са за деца от 3-годишна възраст до постъпването им в първи клас."
Ако това е посочено като основание в молбата за посещение на детска градина през лятото, не би трябвало да ви откажат.
В различните градини казват различни неща на родителите, но е само въпрос на организация и желание в самата детска градина. Това положение го знам от директорката на нашата градина.
Не знам дали или по-скоро какви са сроковете, в които трябва да се заявят посещенията през лятото - за всички групи. Ако той е изпуснат - тогава не знам какво може да се направи. Отделно, че миналото лято ми бяха казали от дирекция "Образование", че няма да оставят дете на улицата, ако няма кой да го гледа. Но не съм пробвала да ходим повече от заявеното време.

Общи условия

Активация на акаунт