Бебе с висока температура ,отивам на лекар.

  • 17 162
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 770
За мен тази темп. е ниска за АБ. Направете изследвания, например ПКК и урина, гърлен секрет.
Някои ЛЛ наистина предписват АБ като бонбони.
Синът ми АБ не е пил. Дъщеря ми е пила, но само когато е правила отит-и, и темп. е била 39.

# 31
  • Мнения: 1 567
И ние сме с темперетура от 2 дена 37/5 .На нас ни каза ха  да сваляме темперт.с Панадол  и ни изсписах   сиропче за дихателната  система на билкова основа .Но темпер.  и днес отнова отидох при ПД. и тя ми предписа антибиотик обачи ми каза да изчакам  до следобед ако не вдигне темпер.  да не давам.Това е някаква вирусна инфекция 


Висусната инфекция и антибиотик  newsm78 newsm78
А ако има бактериална инфекция - тогава какво  ooooh! ooooh!
(въпросът е риторичен, разбира се).... Whistling Whistling

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравей и от мен!Надявам се твоето бебче да е по-добре.Моята дъщеря е на 2.4 г. и така също от 2 днии половина вдига 39.4,която много трудно успявам да сваля.Заведохме я на лекар,защото взе да трепери цялата и да диша доста учестено.Излезна ангина,няма кашлица или сополи,само зачервено гърло и много големи сливици,но не е гнойна.Изписаха и "Оспексин" и "Нурофен".Вечер вдига най-много и е най-упорита,направо сваляне няма.Ще видим тази вечер как ще е .
Дано при вас положението е по-добро и бързо да се оправи бебчето!

# 33
  • София
  • Мнения: 39 770
Шоколадово бонбонче, обикновено вечер темп. се повишава. Ако сте започнали с АБ ще забележиш подобрение след 2-3 приема.

# 34
  • Мнения: 236
Ами и моята девойка пие сега антибиотик. При нас се започна само с кашлица и сополи. Почнахме АБ,а стигнахме до отит и бронхиолит. И двете ми деца преболедуваха ,но без температура. Малката още не е оздравяла. Вярно,че не е препоръчително безразборното пиене на АБ,но аз ги предпочитам пред алтернативата да гледам как детето ми страда.

# 35
  • София
  • Мнения: 79
От една кръвна картина, която става и за 1-2 часа, може да се разбере дали става дума за вирусна или бактериална инфекция. Винаги педиатъра процедира по този начин с дъщеря ми и съм избегнала доста АБ. Веднъж имаше много високи левкоцити и повишена утайка и се наложи приема на АБ. След оздравяването й за всеки случай исках да  и вземат гърлен секрет.Сега изкара бронхит, но след хубава ПКК, се излекува само със сиропчета и чайове.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 770
Зависи къде се прави ПКК. В частните лаборатории дават резултатите за поне един работен ден. Ако е по спешност може и почти веднага.
На моята дъщеря миналата година и правиха ПКК в Токуда. Резултатите бяха готови за половин час.

# 37
  • Мнения: 382
От една кръвна картина, която става и за 1-2 часа, може да се разбере дали става дума за вирусна или бактериална инфекция.
Peace
При бебе с висока Т това е първото, което се прави, после се предписват лекарства и най-вече АБ.

# 38
  • Мнения: 46 518
... Почнахме АБ,а стигнахме до отит и бронхиолит ...

Т.е. въпреки АБ се е стигнало до усложнения?

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
От една кръвна картина, която става и за 1-2 часа, може да се разбере дали става дума за вирусна или бактериална инфекция.

Това в много случаи изобщо не е показателно. Дъщеря ми е била с вирусна пневмония, а никъде в кръвната картина( диференциална, ръчно броене) не ставаше ясно, че детето е дори болно- до такава степен си бяха нормални показателите. Онзи ден пускахме кръвна картина- детето беше с висока Т почти седмица, лекувахме ангина, а в изследванията излезе само лека моноцитоза, която говори за възпалителен процес( той пък е повече от ясен, щом има Т).

... Почнахме АБ,а стигнахме до отит и бронхиолит ...

Т.е. въпреки АБ се е стигнало до усложнения?


Чудно ли ти е? Изобщо не е рядкост, за съжаление.

# 40
  • Мнения: 46 518
Не ми е чудно, точно това исках да кажа, че не предпазват от усложнения, особено произволно изписан, който не е гаранция, че ще съвпадне с усложението. И че профилактичното им пиене води до по-тежко каране на следващите вируси.

# 41
  • Мнения: 110
И така... старата песен излезе...нямаше пълни 48 часа и се появиха пълни симптоми на алергия към този АБ. Първо беше диарията,която със сигурност беше от това,а не от вируса,и малко по-късно избиха петънца,червени по цялото телце...Звъннах на джипито а,бях вече казала за разстройството,и тя каза че много деца така реагирали на АБ,а след петната и заявих ,че го спирам направо..няма да го тровя повече....Слава богу мина всичко,но повече АБ не давам при вирус...Ще обърна града,но ще намеря добър хомеопат,та да си я запиша щерката,и при такива случаи да не се ошашквам...направо незнам, как вече да се доверявам на личната лекарка...Момичета,благодаря за съветите!! Hug

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А за розеола сигурно не се е сетил педиатърът  newsm78 Обикновено тази диагноза изобщо не се обсъжда, прескача се от незнание и се слага една алергия към АБ или температуропонижаващи  Tired

# 43
  • Мнения: 110
А за розеола сигурно не се е сетил педиатърът  newsm78 Обикновено тази диагноза изобщо не се обсъжда, прескача се от незнание и се слага една алергия към АБ или температуропонижаващи  Tired



 newsm78 какво е това?  newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 79
Разбира се ПКК не решава напълно проблема, а е по-скоро в помощ на педиатъра.Все пак се има на предвид и състоянието на детето-гърло,тежестта на температурата,чисти ли са гърдите и др.Въз основа на всичко това може да се прецени дали веднага да се дава АБ или да се отложи за 1-2 дена. Хубаво е да има и вторичен преглед, при който се преценява дали има подобрение.Преди всичко АБ помага за бактериални инфекции.

Общи условия

Активация на акаунт