вземане на урина на бебе момиченце

  • 30 577
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
С колекторче аз не успях.Оставих я повече време да рита голичка в/у подложката за повиване,давах и да пие чай,и когато пишна подложих стерилна чашка отдолу.Успях да събера съвсем малко количество,но беше достатъчно.

# 16
  • София
  • Мнения: 599
На 6 месеца и на 1 година се справих лесно с колектори за урина, но на 1 година, търсих някакви по-скъпи и с по-добро залепване.

# 17
  • Мнения: 764
Момичета, благодаря ви за отговорите. Взела съм един колектор, но очевидно ще трябва да се запася с повече. Ще пробвам утре сутрин като се събуди. Тя вече не яде през нощта и кой знае кога пишка сутрин - никога не съм обръщала внимание, още повече, че я преобувам след като си е изпила млякото към 9. Очевидно ще трябва да станем по-рано и да чакаме.....
Ако не стане, изобщо няма да се втелясвам - на сина ми на 6 м. му взехме само кръв - доки тогава изобщо не каза за урина.

Ако се изстика от памуче, така не влизат ли разни власинки от него?
Благодаря за споделения опит и съветите Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Baya според мен е хубаво да направите изследване на урината, защото при момиченцата по често се случва да има бактерии, отколкото при момченцата. Хубаво е ако недай си боже има да се лекуват навреме.
За памука и аз мисля, че така не става съвсем чиста урината и за това предпочитам да я чакам с стерилно контейнерче и да пишка вътре.

# 19
  • Мнения: 764
Ninand, разбира се, че ще опитам, ама ако е такава мъка, както повечето го описват...Заредила съм се с бойно количество колектори и контейнерчета Simple Smile
Ти взе, че ме стресна с тия бактерии.

# 20
  • Мнения: 11 004
След 2 неуспешни опита с колектор, реших да опитам със стерилен контейнер. Веднага след събуждане сутринта я зачаках с него и след има няма 5 минути резултатът беше налице.

# 21
  • Мнения: 18
При нас нещата се получиха много лесно, в деня в които бяхме на консултация събудих бебка в 6 сутринта за първото хранене, свалих памперса и хубаво я измих и подсуших. След това залепих коректора (но не съм я мазала с крем против подсичане, защото няма да се залепи коректора), сложих памперса за да не се отлепи и зачаках...... кам 8 я проверих и беше пишнала. Успех Grinning

# 22
  • Русе
  • Мнения: 223
аз бях сложила памук в памперса,но памперса беше изсмукал всичко,след това застанах с контейнерчето да чакам.

# 23
  • Мнения: 110
голям зор видях и аз...купих от онези неща ,които се лепят...но от 4 броя,и 4-те се отлепваха и разместваха,с 300-та зора събрах 5 гр. пишо,но свърши работа Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
С колекторчетата, които продават в аптеките. И двата пъти успях от раз Peace Просто сутрин се събуждах преди нея, още сънена й свалях памперса и лепях колекторчето. Седях до Алекс и я чаках. Вярно, чакала съм я по 10-15 мин., но свършваше работата вътре.

# 25
  • Мнения: 610
Слагах малката на спалнята на голо сутринта и и поставях колектора.Така изчаквах да се изпишка.

# 26
  • Мнения: 1 054
Измихме дупето, сложих я да си полегне и да си поиграе, като запишка поднесох бурканчето и си взех каквото ми трябваше. Peace

# 27
  • Мнения: 9 814
С колектор става безкрайно лесно, врътката е в поставянето.
От престоя в Педиатрията с малката се специализирах във вземането на урина с колектор.
Измии добре дупето, залепи внимателно колектора, но не слагай памперса, остави детето така, иначе рискуваш да се размести.

# 28
  • Мнения: 26
здравйте,
  утре сутрин смятам да направя поредния опит да взема урина от малката госпожица,която явно не си я дава  Mr. Green
пробвах вече 3-4 пъти и с общо 6 колектора и ако вътре попаднеше една капка пак добре Sad пробвах и с това да и преливам вода от една чаша в друга на голо дупе и чакам...и пак нищо. Забелязвам,че повечето мами са писали,че веднага щом отвори очи (щом се събуди) си свършват работата,но при нас нещата са далеч по-различни,когато се събуди вече е прекалено късно!!тя си пишка докато спи...събужда се към 07.30 и памперса вече е пълен,пробвах да стана по-рано в 06х памперса пак беше пълен,май трябва утре да стана в 04ч.!!!  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 733
Аз с колектора се справям лесно. Първият път само успях от втори опит. Като се събуди сутрин, слагам колектора, слагам памперса и я обличам и след около 15-29 минути като махна памперса, колекторът е пълен. Но от лепенките толкова много й се зачервява кожата, че не знам как бих могла да я оставя цяла нощ да спи така.

Общи условия

Активация на акаунт