За родилите второ/трето дете

  • 11 169
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Аааа, ти за другия вариант ли?
Ами, той е "малко" по- кофти и не обичам да се връщам към него, но ще го кажа и него накратко:
влязох на 27 декември, рано сутринта с болки и разкритие от 3см.
Сложиха ме на системи, стигнах до 5см. разкритие и там то просто спря.
Болки, болки, болки - разкритието не мърда.
След 3 дни, почти през цялото време на системи (с кратки "почивки"), на 30 Декември, в 10.45ч. родих.
Цялата болница беше разбрала за мен, защото освен, че се измъчих през това време и всички екипи ме опознаха, на последния ден, между моментите на бели петна в съзнанието ми, направих панаири, изскубнах де що имаше системи и цялата окървавена тръгнах да си ходя, заявявайки им съвсем сериозно, че "те са некадърни и не могат да ме изродят, за това аз ще си намеря друга болница, в която да родя".  Mr. Green
Единствено слабостта, след тридневните мъки ме спря да стана от леглото, защото ми се виеше свят и не можех да си стоя на краката, иначе наистина си бях затръгвала.
Та, ти ми кажи колко часа раждах тогава, че аз не искам да се връщам към онзи момент.
  Confused

# 16
  • Мнения: 3 484
Първото го родих за 6 часа, от първата контракция до излизането, като силните контракции и болките бяха в последния час. Имах система.
Второто го родих за 5 часа, без системи, в 12 пукнах мехур, към 1 беше първата контракция, болките бяха силни около половин час преди напъните, все си боли, но мисля, че на първото ме боля повече, може и заради системата.
Първото с епизиотомия, второто без шев.

# 17
  • Мнения: 1 420
Второто ми раждане беше толкова бързо и лесно, че за малко да си родя в колата  Crazy Родих час и 20мин след като ни приеха в болницата с мъжа ми - раждах без упойки, водно раждане - стори ми се приказка  Peace Първото раждане продължи 8 часа пак без упойки и системи, с няколко шевчета. При второто раждане нямам никакви шевове  Peace

# 18
  • Мнения: 541
По бързо и по лесно беше второто раждане. И беше без упойка. Нямаше време да си я поискам и да ми я сложат.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 457
Гласувам с първа опция. Първото ми раждане започна в 2.30, а родих в 11.30 вечерта като от 5часа ме болеше непрекъснато и много. Второто раждане започна с леки контракциики към 10 часа вечерта и родих в 3 през нощта, като само последния час като че ли повече ме болеше и то причината беше в лекарката ми която често ме проверяваше. Вторият път раждах със система и контракциите бяха много по приятни и контролируеми  Peace И двата пъти бях с епизотомия

# 20
  • Мнения: 9 776
Всяко раждане е различно. Това, че първото е било трудно, не означава, че и второто ще е такова, и обратното. При мен имаше доста голям период между двете, но бих казала, че са на един кантар като времетраене, като степен на болки - второто беше по-болезнено, но пък лекарката ми смяташе, че по-скоро съм забравила първото. 

# 21
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
При първото раждане 2 часа ми трябваше да убедя акушерката, че имам контракции - 4 часа след това родих - епизотомия с 2 шева.
При второто от момента, в който отидох да ме приемат до момента, в който родих минаха точно 2 часа - без нито един шев.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз броя часовете от започването.
Първото - изтекоха ми водите в 6:30ч родих в 11:40ч
Второто- събудих се в 3 :30ч. докато усетя, че са си редовни контракции, бяха през различно време 5-6 мин и докато дойдат свекърите да гледат децата стана  4:30ч. В 4:45 бяхме пред болницата, докато дойде лекарят да отвори ми се пукна мехура и започнаха напъните. В 5:30ч родих.

# 23
  • Мнения: 122
Моята акушерка ми разправяше следното: първото раждане е най-дълго и сложно. Второто е по-бързо. Третото - обикновено жената знaе, че това и е последна бременност и гледа да задържи бебето колкото е възможно по-дълго. Затова чака до последно, и като отиде да ражда, всичко става много бързо. Освен това се старае да нагласи раждането така, че да е бързо на линия, когато големите деца се върнат от училище, за да може да се грижи за тях. Та такава идилична картинка на един съвсем естествен процес, АКО ... жената се остави на мира да ражда, без намеси, окситоцини, предизвикани раждания защото видиш ли бил дошъл терминът. Май не е съвсем по темата, но мен лично тези думи ме накарах да погледна на бременността и раждането по малко по-друг начин.
tanya_p, сори за офф-а - при мен с второто беше същото, само че - събуждане в 3:00 и раждане в 4:05 Wink

# 24
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз се надявам второто ми раждане да е по-дълго от първото.  Joy Първото беше 40 минутно (секцио) след 12 часа болничен тормоз. надявам се за предстоящото раждане тия 12 часа родова дейност да ми се броят, иначе ще ми е първо.  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 621
При мен не беше по-лесно, защото бебето беше значително по-голямо, но беше 2 пъти по-бързо. Laughing

# 26
  • Мнения: 17
според мен няма никаква формула за раждането казват че само първото трае по-дълго а след това 2,3 и тн.е по-кратко но при мен се получи;при 1-то водите ми изтекоха в 2.45а ми направиха секцио чак в 15.35 (е записано раждането/след 15.00 аз аз вече нищо не си спомням само откъслечни моменти бях с прееклампсия а с 2-то водите ми изтекоха в 22.00 и изненада,голямо чакане за нормално раждане,не получих изглаждане на матката а казаха че има достатачно разкритие и отново подготовка за секцио но нямаше нищо общо със спомените ми от предишното колкото и малко да бяха вторият ми син е роден в 12.07 събудих се в момента в които ме свалиха от операционната маса и докато ме свалят до родилното и ми бият обезболяващи изпитвах ужасна болка само си спомням че виках боли боли имах чувството че още не са приключили, моите роднини бяха пред операционната но почти никои не видях а сме минали покраи тях  ,но пък си заслужаваше имам най-прекрасните слънца две юначета на 6г.10м. и на 1г.4м. .Кои каквото да разказва няма никаква гаранция че това ще се случи и на вас тръгвайте към тоэи момент без страх а с надеждата да видете новия живот които точно вие сте създали и колкото и да боли знаите че всяка една секунда болка си заслужавала щом зърнете и гушнете мъничето в своите ръце.Успех на всички и леко и безпроблемно раждане  bouquet

# 27
  • Мнения: 989
И двете деца родих лесно и бързо - за няма и час. Но при първото раждане бях с епизиотомия и множество шевове. Толкова ме болеше, че две седмици не можех да си движа гъзината и спях само по гръб. С второто имах само 4-5 шева и веднага станах на крака.

# 28
  • Мнения: 719
Аз съм от изключенията,  второто раждане ми беше по-трудно, но това защото щерка ми се роди по-голяма.

# 29
  • Мнения: 1 733
Отговорих с "да", защото първото си дете родих за 40 минути, а второто за 30 Simple Smile Пожелавам на всички такова лесно, бързо и безболезнено естествено раждане!

Общи условия

Активация на акаунт