Към Варненци - препоръчайте църква за кръщене

  • 11 532
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Пускам тази тема защото с търсачката не намерих подбна тема за варненски църкви . Всички знаем катедралата ....е да  Rolling Eyes ..... но там таксите са доста соленички .... за това ще ми е приятно да ми препоръчате църква , по малка ( нали говоря само за православна )  или по в кварталите .... просто държа да е в Варна , иначе варианти да обикалям в по малки градчета не ме устройват  Embarassed

# 1
  • Мнения: 386
http://www.sv-atanasii-varna.org/gallery.php
Вътре е красиво, таксата  около 60 лв.

# 2
  • Мнения: 153
 Hug златна си Renew

# 3
  • Мнения: 0
Малката Богородица зад РДВР.
Там се намира и чудодейната икона на СВ. БОГОРОДИЦА.
Много добре се получават кръщенетата там. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 957
Доволна съм и от Св.Михаил - дворчето е много красиво, ритуалът мина много добре, а църквичката вътре никак не е малка. Намира се в двора на бившия музей на Възраждането, ул. "27 юли"
Много добри отзиви съм чувала за ритуала в Св.Петка.
А аз съм много впечатлена от отеца в манастирчето Св. св. Константин е Елена в бившата Дружба. Но църквата е мъничка.

# 5
  • Мнения: 153
Дени,Ментова  Hug ... ще ги обходя обезателно ... за мен няма значение колко е голяма църквата , по скоро им значение таксата ...все пак кръщенето не тряа да е скубане на пари ... аз ако искам ще  направя дарение сама по желание  Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 957
Дени,Ментова  Hug ... ще ги обходя обезателно ... за мен няма значение колко е голяма църквата , по скоро им значение таксата ...все пак кръщенето не тряа да е скубане на пари ... аз ако искам ще  направя дарение сама по желание  Simple Smile
Оффф, убий ме, но не помня таксите, но за да не ми направят впечатление, значи че не са били над 50 лв!

# 7
  • Мнения: 153
Оффф, убий ме, но не помня таксите, но за да не ми направят впечатление, значи че не са били над 50 лв!
newsm10 аз ще ги обходя ... може би още днес .. ако не кривнем в друга посока  Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 773
Правихме кръщенето миналото лято в Малка Богородица.Много съм доволна от ритуала и от всичко. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Нашето кръщене беше в св.Николай,но беше  отдавна преди 6 год.
Не помня каква беше таксата.

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 341
Ние избрахме църквата ''Света Петка ''за кръщенето на дъщеря ни през септември.
Таксата за ритуала е 77лева, отделно се плаща такса 30лв за правото да заснемем ритуала.
В тази църква съм кръстена и аз Simple Smileтам са кръстени и племенниците ми.Харесва ми това ,че кръщенетата там се правят едно след друго ,а не по
2-3 наведнъж .

# 11
  • Мнения: 153
незнаех че може да се кръщават по 2-3 дечица на един път  Shocked

# 12
  • Мнения: 857
Могат да се кръщават и повече наведнъж.
В Бачковския манастир, когато кръщаваха племенницата ми, имаше още 3 или 4 деца - едновременно ги кръстиха.

# 13
  • Мнения: 12 030
Миналата година мъжът ми стана кръстник на едно детенце, кръщенето беше в Св.св."Константин и Елена".Много приятно място, ритуалът си беше стриктно по канон, само дето имаше едно след друго няколко кръщенета, но не се отрази на ритуала.

моето дете е кръстено в Катедралата, не помня такса, но не ми се видя голяма.Но това ни е семейна традиция, там са се венчавали баба и дядо, майка ми е кръстена там, после аз съм венчавана/кръстена съм на баща ми в родното място/затова .Иначе много харесвам атмосферата на Малка богородица, приятното дворче, тишината.

А аз съм ставала кръстница преди много години в Аспарухово, в една църква, но не помня името, също много ми хареса.

# 14
  • Мнения: 1 559
Малката Богородица зад РДВР.
Там се намира и чудодейната икона на СВ. БОГОРОДИЦА.
Много добре се получават кръщенетата там. Peace

Да там е супер уютно Peace.И двете кръщенета на принцесите там правихме,както и църковният ни брак .Това е нашата малка семейна църквичка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт