ЕВРОВИЗИЯ 2011 – бъдещите проекти

  • 30 987
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Евровизия – старомоден конкурс???  Сигурно определението ти е в съответствие с термина „Стария континет”.
Мисля, че освен гласови данни и добро сценично присъствие нашият представител/ка следва да има и езикова култура за директно общуване с  чуждестранните журналисти, без преводач. Това третото е неизвестно за нас, публиката, но лъсва по време на пресконференциите. Една възможност е при предварителния подбор да се провежда интервю с кандидата за езиковото му ниво (face to face).   #Bad Talk

# 16
  • Мнения: 262
Като споменах по-горе за евентуален конкурс, имах предвид немския опит по отношение на Лена ( не съм нейна фенка, а само разглеждам принципа). И пак в тази посока – дали и ние не тръгнем първо от добър PR/мениджър с международен опит и после да мислим за конкретен изпълнител, който да ни представя.  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 768
Isis, много ти благодаря,че не ме оставяш сама да си говоря.  bouquet
Под "старомоден" имах предвид, че е извън съвременните музикални тенденции /в голяма степен стиловете са ограничени/ И добре че е така, защото понякога е много трудно да се съпоставят коренно различни стилове и тогава би трябвало да има категории, като в разните награди за музика. Казвам го защото децата ми слушат съвсем други стилове музика, мнооого далеч както от Евровизия, така и от МТВ-то. Wink Нали не си представяш в Евровизия песен например в стила на Prodigy. Laughing
Значи ти смяташ, че трябва да се наеме чуждестранен екип, както прави Азербайджан? А дали БНТ-то може да си го позволи? newsm78
Мислиш ли, че по-добре щеше да се котира песента за Миро Twist&Tango? newsm78 Тя има по-шлагерно звучене. И се класира добре в Second chance. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 768
Четох,че Лена не е правила някакви промоционални турнета. Но е факт, че  песента и се въртеше здраво по МТВ./немското/

# 19
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 778
Може би трябва да се направи както направиха германците - специален кастинг, специално песни, гласуваха зрителите, изобщо направиха го така, че да няма съмнения и наистина да отиде добра /за тях/ песен. В крайна сметка е трудно да се избере, но и се налага нещо да се раздвижи в начина при нас Confused Иначе ще си плащаме едни пари и ще ни е срам да се явяваме

# 20
  • Мнения: 58
Възможно е Гърция да се оттегли от Евровизия. Има наложена държавна забрана на ЕRТ да участва в събития, свързани с големи разходи заради кризата. Мисля, че решението не е излязло официално, но феновете вече го обсъждат като възможност.  Sad

Гърците ще ядат хляб и сол,ще спят на палатки ако се наложи,НО... няма да се откажат!! Mr. GreenТе ,наистина, обожават този конурс и не биха се отказали за нищо на света от участието си в него Laughing

# 21
  • Мнения: 262
Може би трябва да се направи както направиха германците - специален кастинг, специално песни, гласуваха зрителите, изобщо направиха го така, че да няма съмнения и наистина да отиде добра /за тях/ песен. В крайна сметка е трудно да се избере, но и се налага нещо да се раздвижи в начина при нас Confused
Точно тази отработена от германците конкурсна процедура имам предвид. Авторите на конкурсната песен следва да имат BG произход, но могат да заложат и на чуждестранен изпълнител ( Кипър беше представен от Джон Лилигрийн от Уелс, избран на конкурсна вечер).
Morphea, нямах предвид PR-чуждестранен екип, а  BG (може и с чужд паспорт). Например, като Стефан Зашев и Лили Червенякова, които организираха концерта на Лили Иванова в „Олимпия”- Париж, но те са частни лица??!!.

# 22
  • Мнения: 262
....децата ми слушат съвсем други стилове музика, мнооого далеч както от Евровизия, така и от МТВ-то....песента за Миро Twist&Tango има по-шлагерно звучене. И се класира добре в Second chance. Simple Smile
Къде се е класирала Twist&Tango? Според сайта http://www.secondchancecontest.com/   победителят ще бъде обявен през август.„Twist&Tango” ми хареса от всичките 5 наши песни (пост 248 Re: ЕВРОВИЗИЯ - 2010 - SHARE THE MOMENT - 2 тема).   Може би на първа страница трябва да има препратки към предишните теми за ЕВРОВИЗИЯ.
Музиката на Евровизия фокусира различните стилове. Публиката на Евровизия е на всякаква възраст - и млади, и не толкова млади. Сещам се с усмивка за групата баби- фенки на представителката на Холандия, за която ни писа Госпожичка Клавèл - какъв етусиазъм!!!!  

# 23
  • Мнения: 1 768
Изрових си поста за класирането в Second chance, предполагам инфото е от френския форум и там имаше линк, но абсурд да се ориентирам коя беше темата. Ще потърся все пак.
Самоцитирам се Embarassed
1. 268т.  Швеция с 13-та победа в този конкурс - Timoteij - "Kom" - пеенето е ужасно Confused, но мелодията е ритмична и напълно поносима, все пак първото  им място е пълно недоразумение
2. 225т. Испания - Корал Сеговия "En una vida"  bouquet
3. 181т. Гърция - Йоргос Карадимос - "Polemao" - моят победител Love
4.  145т. Норвегия -  А1 -"Don't Wanna Lose You Again"
5. 135т.Сърбия - Emina Jahović - "Ti kvariigro"
6. 126т. Армения - Emmy and Mihran - "Hey (Let Me Hear You Say)"
7. 113т. Израел - Harel Skaat - "Le'an?"
8. 101т. МИРО
 Ето публикация във в. Стандарт за кампанията за Елица и Стунджи . Лично на мен ми се ще да видя нещо ново, а не да се връщаме към предишни представители.
http://www.standartnews.com/news/details/id/71091/%D0%95%D0%BB%D … D0%B7%D0%B8%D1%8F

# 24
  • Мнения: 515
Под "старомоден" имах предвид, че е извън съвременните музикални тенденции /в голяма степен стиловете са ограничени/ И добре че е така, защото понякога е много трудно да се съпоставят коренно различни стилове и тогава би трябвало да има категории, като в разните награди за музика. Казвам го защото децата ми слушат съвсем други стилове музика, мнооого далеч както от Евровизия, така и от МТВ-то. Wink Нали не си представяш в Евровизия песен например в стила на Prodigy. Laughing

 Че кои са съвременните музикални тенденции? Доскоро мислех същото за "ограничените стилове". Но бях стреснат , трогнат и очарован като разбрах че през 2006 финландците от
Lordi са спечелили Евровизия. http://www.youtube.com/watch?v=B5ZfQMOHB5k . Излиза че може да се спечели с всякаква музика стига да е на високо ниво.
 Това с наемането на чуждестранен екип хич не е лоша идея. На нас огромния проблем не са ни певците а хората зад тях . Музикални продуценти , завукозаписни компании , композитори и т.н.
 В крайна сметка немското Ленче е обикновена мацка под средното ниво като певица . Хората които я направиха звезда обаче са суперпрофесионалисти ,на на такива ни липсват.
 За мен Невена е 2 класи над Лена във всяко отношение. Просто е сбъркала държавата .

# 25
  • Мнения: 262
Ето публикация във в. Стандарт за кампанията за Елица и Стунджи . Лично на мен ми се ще да видя нещо ново, а не да се връщаме към предишни представители.
http://www.standartnews.com/news/details/id/71091/%D0%95%D0%BB%D … D0%B7%D0%B8%D1%8F

Кампанията за Елица и Стоян е новина. Изглежда е тръгнала от 31 май от Найден Андреев http://novini.dir.bg/news.php?id=6486764  В статията на в-к Стандарт пише ”Според регламент на организаторите от БНТ обаче феновете нямат право да определят представителя на страната”.  
Пиарът на Елица и Стоян заявил пред “Всеки ден”, че засега те не обмислят подобна стъпка http://www.vsekiden.com/?p=70793 за “Евровизия”  2011.  
Моят коментар – умиление към феновете и пожелание за мъдрост към Елица и Стоян - те записаха своите имена в историята на Евровизия и едно  повторно явяване е неоправдан риск, особено като си припомним  кого подкрепихме с последното BG гласуване.

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 17:59 от Isis

# 26
  • Мнения: 502
  Поздрав !

Невена Цонева - I Will Always Love You

 Подкрепям за Невена Цонева-нашето момиче  е супер, а горното изпълнение е култово ! Laughing

 Но ми се струва, че публиката на Евровизия има странно чувство за хумор. Не знам дали би оценила нещо подобно.

   А това ,а това...:

Тома - Azis - Obi4am Te  

   Joy

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 21:58 от С О Н Я

# 27
  • Мнения: 1 768
 Хаха, гледах когато Лорди спечелиха и стисках палци  за тях при гласуването. Grinning
Kои са съвременните музикални тенденции? Хаус, техно, R&B, рага, различни разновидности на рока - инди, алтернативен, прогресивен, пънк, пост пънк, рап метъл, нео метъл, симфоничен метъл... Sunglasses А хард феновете на Евровизия сякаш не могат да понесат формат извън евровизионния.
 
Isis, и аз мисля, че е глупаво да изкараме същите певци. Както ирландците пратиха Niamh Kavanagh да ги представя 17 години след победата си. Честно казано не харесвам  песента, с която е победила тогава. Тазгодишната и песен беше по-хубава. Но е на 23 място.
 Феновете може и да нямат правото да определят изпълнителя, но може да създадат обществена нагласа и съответно да повлияят върху гласуването, ако е като миналогодишното. Нали гласуваха 52 музикални дейци, които трябваше да посочат изпълнител.

# 28
  • Мнения: 262
Кони Талбот/6години/ и Уитни Хюстън - I Will Always Love You

http://vbox7.com/play:ce27106e

# 29
  • Мнения: 502
Кони Талбот/6години/ и Уитни Хюстън - I Will Always Love You

http://vbox7.com/play:ce27106e


  Много сладко. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт