Раз,два,три МАРТЕНЧЕ2010 на разходка изведи(5)

  • 25 542
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Приятен слънчев ден и от нас   bouquet

Виждам, че говорите за захранването. Надявам се да изкараме само на кърма възможно най-дълго преди да се захраним до към 6 месец. Иначе от всички прочетени материали по темата, новите теории са за захранване със зеленчуково пюре или оризова каша.

Поздрави  Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 46
Запис и аз да се запиша в новата тема връщам се да чета
Честити месечинки на хубавите ни бебчета Simple Smile))
Хубав ден и от мен по-късно ще пиша

# 47
  • Варна
  • Мнения: 46
http://martenki2010.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=470432;page=25;#paging ето малките снимки  и от нас последните са от преди час Simple Smile
Относно захранването до 22 нищо няма да давам ще питам педи но и аз съм на мнение да започна с зеленчуково пюре или някаква каша
За киселото мляко едно време наистина когато е нямало АМ майките са давали кисели млека. но съгласете се тогава нито е имало такива алергии нито и такива болести както сега боледуват децата ис традат от какви ли не алергии. Вярно ще се засищат повече но са пракалено малки и прекалено много изложени на всякакви влияния, колкото и да ги пазим каквото и да правим не можем от всичко да ги предпазим, това си е мое мнение. годайва щом детето е добре и няма алергия продължавай с киселото мляко ти си знаеш най-добре Simple Smile
Стискайте ми палци утре съм на изпит дано го взема грам време нямам за четене, а и баща й си гледа мачовете и не иска да я погледа много ми се насъбра и на мен но юли месец съм планирала поне 3седмици да отидем на гости на майка ми с малката да видим как ще поне речния въздух в Русе Simple Smile)
Многооо прегръдки и целувки за малки и големи Simple Smile)

# 48
  • Мнения: 446
yanin4etoза сенната хрема аз ходя на хомеопат и имам лечение което помага
а за даването на сокове аз съм твърдо против ранното даване,а даже и по късно, по добре да изяде един плод , има много деца които като свикнат със соковете, не пият вода(тя най-утолява жаждата)и зъбите им доста бързо се развалят,да не говорим че съм чувала за майки които дават шишето със сок да си приспиват децата така.
а относно моят опит със захранването, аз захраних голямото ми детенце с оризова каша, на 6 месеца, а след това давах смесено пюретата давах и зеленчукови и плодови, според мен така е по - правилно тъй като като свикне само с едните след това може да оркаже другите  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 446
didipeicheva
за Русе само мога да ти кажа че е меко казано ад супер жега вчера беше 34 градуса (днес сигурно ще е много повече), а по центъра вечер от комари не може да се стои.уж ще пръскат но кога точно не се знае
само рано сутрин става за разходка  Sad

# 50
  • Варна
  • Мнения: 46

moon аз съм свикнала с жегите там ама малката хич не й понася топлото. Много ми се иска да замина малко и да си почина наистина имам ужасна нужда Simple Smile ще видим има време

# 51
  • Враца
  • Мнения: 94
Здравейте мамчета
да ви почерпя,че днес Ичка става на три месеца с тази бебешка тортичка


а за мъниците чаша мляко

Желая ви хубав и слънчев ден

# 52
  • Варна
  • Мнения: 46
veni_sasi да ти е жива и здрава и мнооого многоо да те радва Simple Smile)

# 53
  • Мнения: 3 246
veni_sasi да ти е жива и здрава  Hug
честити месечинки на всички пораснали бебочета Hug
аз не съм влизала от доста време, но и баткото е с нас и покрай разходките   няма много време, освен това  сме и в ремонти, уж тръгнахме от един матрак, от който страшно ме болеше гърба, та чак не можех да дишам, та накрая -цяла спалня, та сега всичко ми е струпано в хола и съответно трудно стигам до компютъра.
а за захранването- още не смея нищо да давам, пък и Дани беше с разстроено стомахче известно време, оказа се от млякото, а най-добре му понесе фризовома - това против повръщане, та сега лека полека въвеждаме и друго АМ и докато то не се въведе и не привикне детето изобщо няма да си правя експерименти, а това е и мнението на педиатърката, аз и без това си мисля за края на 5 или най-добре 6 месец newsm78. бебчо още не се обръща самостоятелно, но пък е и такова шиши че сигурно ще му е трудничко иначе така сладко гука и се кикоти, а как се смее на батко си и как му се радва, та такива неща при нас Hug
гушкам ви всички Hug

# 54
  • Мнения: 3 413
GodaiVa многото хранене не е начин за увеличаване на кърмата... Има доста неща, които можеш да направиш и мисля, че Елсе, Смин или Бу могат да ти помогнат. И на мен като на Вени много ми помогнаха. При всички случай колкото повече суче детето толкова повече кърма се произвежда така че дори и когато не му стига кърмата, давай му първо да суче и после давай добавката. Мисля че това може да ти помогне доста!
Малкия не иска от гърда,само шише.Пробвала съм като е много гладен и пак не ще  Crossing Arms Стимулирам гърдата само с помпа,ама не е като да се суче  Tired

# 55
  • Мнения: 521
GodaiVa то при вас било сложно положението!  Hug Поне за месец и нещо напред каваш, че имаш замразена кърма, а и малко успяваш да изцедиш, в карйна сметка това е важното. Браво, че толкова се стараеш за бебче, че то това цеденето не е хич лесна работа. За увеличаване на кърмата освен билковите чйове има доколкото знам и разни хапчета, а и с по-често цедене също може би би станало. АКо имаш сили пробвай... Но при всички случаи специалист по кърменето по-добре би те посъветвал от нас.  Hug за вас с малкия мишок!

Вени честита трета месечинка на Ичка! Все така добре да расте и да те радва!   bouquet Hug

# 56
  • Мнения: 3 413
GodaiVa то при вас било сложно положението!  Hug Поне за месец и нещо напред каваш, че имаш замразена кърма, а и малко успяваш да изцедиш, в карйна сметка това е важното. Браво, че толкова се стараеш за бебче, че то това цеденето не е хич лесна работа. За увеличаване на кърмата освен билковите чйове има доколкото знам и разни хапчета, а и с по-често цедене също може би би станало. АКо имаш сили пробвай... Но при всички случаи специалист по кърменето по-добре би те посъветвал от нас.  Hug за вас с малкия мишок!

Вени честита трета месечинка на Ичка! Все така добре да расте и да те радва!   bouquet Hug
Много ми е омразно това цедене,като знам преди като имах много кърма,пълник 160мл. за има-няма 5 мин. сега помпя ли помпяяя ...Сутрин изцеджам 120мл надвечер понякога не мога и 100 да направя,та изчаквам малко да се напълни.През деня стимулирам гърдите,но повече от 30мл не пускат и то с голям зор  ooooh! Сега нещо ми влезна в главата да опитам някоя зърнена закуска.И те са ми адски гадни,ама ще слагам повече кисело млекце да не ги усещам толкова....Искам възможно най-дълго Теди да приема кърма,за това на ден не е само на кърма,ами въведох и други,за да икономисам малко,колкото и неправилно да е.Оффф  ooooh!

Сега малкия е голичък,тати ни направи закуска и кафенце и аз пак като принцеса-идвам,сядам на масата,хапвам,пиша на мамите във форума ,голяма съм работа  hahaha Мисля да ходим малко на разходка до близкия язовир,но се чудя как ще го предпазвам от буболечки  newsm78 Че и комарник нямам още .Не ми трябвало,ама ей,че ми претрябва сега  Close

# 57
  • Мнения: 521
GodaiVa ами тензухена пелена върху количката ако метнеш няма ли да свърши работа?

# 58
  • Мнения: 3 413
GodaiVa ами тезухена пелена върху количката ако метнеш няма ли да свърши работа?
Не се бях сетила,мерсииии   bouquet

# 59
  • На брега
  • Мнения: 1 482
veni_sasi, честита месечинка!
Tink, благодаря за съпричастността към нашия проблем! Между другото, Бисквитка си е екстра и въобще не се чувства некомфортно... Притесненията и напрегнатостта са при майка и  Wink.  Ровя в памперсите и като златотърсач! Получих още едно мнение, че най-вероятно е прекарала вирус и препоръки да спра прахчетата, да увелича пробиотиците и просто да оставя стомахчето да си възстанови смилането. От три дни сме така и имам надежда за подобрение.
Не съм ви представяла дребната. Надявам се, че ще успея да се справя с ликовете...
Бисквитка
отново
...и тук

Общи условия

Активация на акаунт