Слънце пече, много е добре, Февруарчето голямо ще да порасте! (11)

  • 18 629
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 97
Добро утро Hug Hug
Ще го претрепя моя мъж, ама само да ми се върне Mr. Green Mr. Green Мамин златен - на струна ще го направя, дето казвала бабата на една приятелка Mr. Green
Ел, Много си си добре с килограмите, мернах ви един път в Заимов по семейно му, та си си номер едно Hug
Мяу,
Г-жа Сватята правела чудни мъфини Thinking, ама тук само ни ги снима, а после тайно си ги муца Mr. Green Mr. Green
Ефи,
Как  сте сега? Hug За аналгина - гледай там за "нежелателни реакции", ама и не се шашкай, то може ли пък всичко да знае човек Hug За друг път ще знаеш и туй то Mr. Green
Марги,
 Hug  bouquet Аз като сънувам лош сън и после бързо поглеждам през прозореца, та ми минава Hug
Сънчо,
Много ти е хубав аватарът! И като гледам се е метнал на мама Heart Eyes Mr. Green Heart Eyes
Сияна,
Заповядайте вкъщи Hug Аз за свекърите - правилото е един път в месеца, без приспиване Mr. Green Иначе ти само си вземи басейнчето, имаме голяма тераса и никакъв телевизор Mr. Green
Мики,
Може да е от жегата, не бих жертвала Плана за кисело дете - лично мнение Mr. Green Там ми е много любимо за теферич, а и на бебунчо май ще му е по-добре  Hug
Старчо,
Нещо май забравихме да се отчитаме по понеделнишки Twisted Evil Whistling Mr. Green Heart Eyes Hug

# 61
  • Мнения: 3 718
Цитат
Само  парацетамол ли мога да пия,като обезболяващо и съвместимо лекарство с кърменето>?

eftelya , за съвместими с кърменето освен парацетамола се смята и ибупрофен съдържащите обезболяващи. В краен случай, допустимо е и да се използва Аулин, но много внимателно и да не се съчетава с ибупрофена, защото има повишен риск от проблеми с черния дроб. За бебето риска е умерен, но е добре да се наблюдава.  В този сайт www.e-lactancia.org можеш и сама да проверяваш по активната съставка каква е съвместимостта на лекарстното с кърменето.

# 62
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
  bouquet  bouquet  bouquet

# 63
  • Мнения: 3
дд
честити месечинки на всички бебоци
на нас днес ни сложиха ваксините,сега си стоим в къщи на хладно и чакам да видя дали ше има някаква реакция.да питам другите мами при вас след колко време се вдигна температурата защото ние още намаме- минаха 3 часа,сега спи .
а водата предлагам ,но понякога пие а понакога само дъвче биберона;спим на отворен прозорец от доста време защото спалнята е южна и голяма жега ,но климатик не съм включила  още.
лек ден на всички и стойте на сянка и на хладно

# 64
  • Мнения: 35
иви ли сте бе хора?!

Аз съм почти умрала! Ей сега обаче ми се отвори възможност да отида сама на кафе с приятелка в центъра! Да, да правилно сте чули - сама, без злите сили smile3521 smile3521 smile3521. И се запътвам коще камък да се пука от жега. ФЪрлам дребните на мъжо и изчезвам!

Нашият днес се изака два пъти, ама какво количество не е за разправяне - два пъти го къпах та се разхлади детето добре еи  сега заспа благополу4но. В стаите - 29 градуса, с мойте сто кила направо ми иде да си отрежа сланините! ooooh!

Айде!Хубав ден!

# 65
# 66
  • Мнения: 71
Ха здрасти.... Flutter

 SUNNYTA , отивай и приятно кафепиене  Hug
И при нас  е така, в стаите термометъра варира между 26 и 29 градуса  ooooh! Ина спи по памперс и с лека бархетна пеленка, по- лошото, е че цяла седмица дават такива температури, ноо... ще оцелеем  Mr. Green

дими32, мисля, че не е засържително да има реакция след ваксините, и на нас в петък ни биха Пентаксима, а сега във вторник Синфлорикса и не съм давала Панадол, даже и компрес не съм правила на Инка, нямаше никакъв проблем, дано и при вас да няма  Praynig  Simple Smile

eftelya, хайде и при теб да минават болежките по- бързо и безпроблемно  Praynig  Hug

velv , какво става, сгази ли лука мъжО  Mr. Green ?
И аз си мисля, че са раздразнителни от жегата, моята по принцип и зимата не търпеше много топло, а ние с мъж ми и синковеца сме по- зиморничави, и сега Ина направо и е зле с тия жеги, ще ходим голи пък...  hahaha

Искам да споделя нещо, че ме мъчи...  Tired
Всеки ден виждам 62-годишната майка-баба, може би живее някъде в нашия квартал и минава през площадката към 10,30-11,00 часа, а днес беше седнала с телефона в ръка на една пейка, и чакаше... незнам какво, но чакаше...  Tired Много гадно ми става всеки път като я видя...
А в отсрещния блок има една алкохоличка, има дете на 11 години, то естествено е много затворено в себе си и неумее да играе с деца, сега тази жена пак е бременна, направоо... ужас, ooooh! Какво бъдеще ги чака тези деца...
Трябва да се измислят и да се направят закони за защита на неродените деца от такива родители, може да не сте съгласни с мен, но аз се измъчвам като ги видя тези две жени, не заради тях самите, а заради децата им... много жалко! Tired  Cry

Малко ми олекна като споделих, вие сте майки ще ме разберете... една съседка ми вика: "... е тъй, но какво да ги мислим, те не са мислили, че ние ли....!?"  Rolling Eyes

Айде до после...... Hug

# 67
  • Мнения: 3 718

Иви сме, Сънитка, поне аз съм, ама съм ни жива ни умряла в тая жега  Joy У наше село климатик йок, едната стая е ок, но до след два часа ще стане и там пещ. Гони ме нервата, искам жертви (от мъжки пол), като станат от сън ще бягаме към градинката, че ще озверея.

На мрънкането ми, че ми е топло, не ми се излиза, а децата искат внимание, отговора на бъдещата жертва №1 беше, "що не извика майка ми"  ooooh! И какво да я правя и нея бре, ааааа. Кък да не го одереш жив  Twisted Evil

Пина, и аз се чувствам така. Децата не са виновни за безразсъдството на родителите си, но уви те плащат.

# 68
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Бързам да се похваля и после ще чета назад, че днес усъмнахме със зъбче! tooth, само че долно дясно! Shocked Heart Eyes

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 14:45 от Dallcheto

# 69
  • Мнения: 219
Много жега наистина...В 9 изхвърчахме с Йони в парка. Беше свежо, но пак доста топло  Whistling. Разходихме се 2 часа и мисля довечера да го разходим с татко му пак.
Апартаментът ни е югоизточен, но директно вътре не пече. Само към 12 е горещо, иначе става. Замислям се и аз за климатик, но ще видим. Досега не ни е трябвал лятно време. В спалнята ни в момента е 26 градуса. Разтворила съм вратите и става приятно течение.

Вода пие чат пат Йони, но по мъничко (20 мл) 2 пъти дневно.

Велви, аз не мога да се отчитам за килограмите, защото просто няма какво  Crossing Arms. Заковала съм се на едни и не мърдам. Затова последните 2 дни си позволих някои забранени неща, но от утре пак продължаваме с мой Емилио. Когато ги сваля тези 5 кг тогава. Не мога да се организирам сама да спортувам (освен километрите всеки ден с количката, ама това очевидно не е достатъчно  Crazy). Хем катеря баири нон стоп с нея, не се движим наравно само, нито пък седя по пейките. Все ще ги преборя, не се давам  Mr. Green.
И вчера ми казаха приятелките, че не приличам на раждала въобще и съм си същата, но аз си знам какво още е нужно  Wink. Дано при вас поне вървят по-бързо килограмите надолу  Hug.

Урааа! Браво на Бо! Имаме си първо зъбче!  Hug

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Бързам да се похваля и после ще чета назад, че днес усъмнахме със зъбче! tooth, само че долно ляво! Shocked Heart Eyes

ееееееее браво на вас  Hug

Ние се завърнахме от свеки, не успя да ме ядоса, и като нахраня децата ги мятам на терасата да се забавляват.

velv стягам багажа и идвам с идоволствие, ако трябва и допълнителни басейни ще взема  Laughing

pina_preslav и аз много се чудя на такива безотговорни хора. А за тази 62 годишна тези деца ги съжалявам че са потенциални сирачета и след време ще ги премятат от дом на дом.

Искам да питам всички имате Синфлорикс!? Моята педи ми каза че на децата родени през януари т. г. щяло да има някаква друга схема за безплатно поставяне след 6 или 7 месец, вие знаете ли за нещо такова. В четвъртък сме на консултации и за 3-я прием Пентаксим и сигурни доки ще ми каже и са Синфлорикса, но да питам и вас.

Аз на моя му давам да си пие колкото иска вода връчвам му шишето и той къде пие къде играе, но се оправя не се оплаква.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
ДД!  Grinning
СиянаМук, като ти писне у Велви, заповядай у нас! Мъжете може да ги съберем да си гледат мачовете.  Mr. Green
Бобиш, аз съвсем изключих, че мъжо ти има сестри-близначки. Е, нормално е да са по-дребни, ама не чак толкова.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Joy Свекърва ти не е права.  Hug
Ефи, дано бързо ти мине болката от зъба!  Hug
Марги, това за фонтанелата е точно така - хлътнала е когато детето е обезводнено. подута е когато... лошо е пак, няма да се впускам в подробности, че знам, че ще хукнете да си натискате децата.  Crazy hahaha
По този повод - не съм давала вит. Д от месец насам сигурно, фонтанелата му е почти затворена.
Мики, дано не ви се повтаря подобна нощ, Явор да е спокойничък!  Praynig
Велвиния, като ще трепеш мъже, заповядай да утрепеш и моя. Сутринта е станал с гъзЪ нагоре и не се търпи. Ако беше станал с нещо друго нагоре нямаше да има толкова мусене днес.  Mr. Green
Дими32, напълно е възможно да няма абсолютно никаква реакция след ваксините.  Peace Борис ги приемаше много леко, дори не му се зачервяваше убоденото. само след 3-ия прием вдигна малко Т, която си спадна от самосебе си след 2-3 часа.  Hug Стойте си на хладно, нашата педка все ми натяква, че ваксинирано дете не се влачи по жегите.  Hug
Сънита, приятно ти прекарване!  Party
Пина, на тази майко-бабата, с най-голямо удоволствие бих и забила два шамара!  Sick Късмет, че я виждаш ти, а не аз! Като гледах репортажите и снимките на по-малкото дете /вече се паля/, ми се струва, че два шамара ще са и малко.
Далче, честито ви зъбче, ех че готино!  Heart Eyes
Рали, сигурна съм, че изглеждаш чудесно!  Hug

Ние бяхме навън цяла сутрин. Едното мрънка, явно му е топло в количката. Другото с претенции на коя площадка да ходим. Третото почти не ми говори, а когато няма накъде ми говори троснато.  Hands Fist Ако днес оцелее, ще остареем заедно.  Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 6 011
siqna.muk, сигурно по тази схема ще я поставяте, и аз ще искам така - получава се дупка във времето без ваксини и организма ще им се натовари по-малко
Бебета на възраст между седем и 11 месеца приемат две дози с интервал най-малко един месец между тях. Препоръчва се трета бустер доза най-малко два месеца след втората по време на втората година от живота на детето.
http://www.medicine.bg/lekarstva/synflorix

# 73
  • някъде тук
  • Мнения: 621
 sweating sweating sweating Ей не се живее ама ще издържим някак си Laughing

Завиждам на тези които са на морето ,ама благородно Wink

Далче честито зъбче  Hug

Ей моят дребосък е много нервен Rolling Eyes  това не е било никога  едва заспа то не беше мрънкане ,ръмжене ,реване направо издивях #Crazy сигурно е от жегата  даже не си изяжда  млякото а това не е присъщо за него newsm78
 
В 5,30  трябва да излезем да ходим на контролен преглед за кашлицата  направо не ми се мисли как ще издържим на тая жега ,а и колата ми е без климатик ще го сваря дребния напълно Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 40
Честито зъбче на Боооо! Hug
 
Честити месечинки на бебчовците, които днес празнуват!  bouquet


Мале, навън не е за мъже, дет' се вика.   Laughing Адски пек и задух!

За водичката- аз давам на алекса с 4-6 лъжички след хранена, но тя обикновено бута с езиче и плюе. Е, понякога си ги изпива, но рядко.

Ефи,  Мики, Hug !

За аналгина- аз пих, като вдигнах 39,4 градуса температура и последствия нямаше, слава Богу!

Ралче, щом имаш воля, ще стане работата.  Hug И аз се надявам мимимум 5 да сваля, но е желателно 7, да не казвам 9 до предбременния ми период. и на мен ми разправят, че все едно не съм била раждала, ама аз си знам...

За Синфлурикса- на нас сега ще ни слагат 2-рия, заедно с 3-тия Пентаксим.

 

Общи условия

Активация на акаунт