Какви пюрета за бебе на 3 месеца?

  • 34 136
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Моми4ета,здравейте!Моето бебе е на 3 месеца и 8 дни.О6те преди половин месец педиатърката ни каза,4е може да запо4ваме с плодовите пюренца,но не поясни кои,а пък аз знам,4е не може праскова ,кайсия...Та въпроса ми към вас е от какви плодове може?Днес дадохме морков и тиква ConfusedДетето го прие.Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 355
здрасти!искам само да ти кажа че май е раничко да му даваш пюрета на бебчо,но това е твой избор!а иначе за плодовите пюрета може круша,слива,ябълка като за начало,но ти гледам че и зеленчукови си дала!?и бъди внимателна всичко трябва да става бавно,и т.н.предполагам си чела по въпроса.А ти защо реши толкова рано да започнеш да захраваш?

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кратко, точно, ясно - никакви  Mr. Green След 5-6 месец - може  Peace

# 3
  • Мнения: 77
Зна4и никакви?Ами аз не държа ,моми4ета да давам,но педиатърката ме подканва ве4е няколко пъти....и аз се притесних,4е лишавам бебо от не6то полезно.Много ви благодаря за бързите отговори Hug

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
От нищо полезно не лишаваш детето. Напротив - само могат да навредят тези пюрета и каши на безумно ранната възраст от 3 месеца.То дори на етикетите пише над 4 месеца Rolling Eyes Най-полезно сега за дечко е млякото.И нека е само до мляко поне до 5 месеца, най-добре 6  Peace
А педиатърът ви е за смяна  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 382
И от мен еднозначен отговор - никакви.

# 6
  • Мнения: 57
И аз захраних на 5 месеца, но със зеленчукови пюрета - тиква, картоф,морков и т.нНедей да натоварваш стомаха на бебчо толкова рано - може да му докараш колики.

# 7
  • Мнения: 77
Боже,моми4етааа,много ви благодаря HugАми няма да захранвам!А з даже се бях притеснила,4е се бавя ooooh!

# 8
  • Мнения: 351
Изчакай поне до 4 месец. А на педи не казвай, че не си я послушала, трай си, бе момиче, ти решаваш!
Да не ходиш да и се изповядваш, като в храм!
Рано е за захранване!.....Не лишаваш малчо от нищо, повярвай ми!!!!!!!! Peace
Но ако толкова искаш да захранваш- изчети материали от нета.

# 9
  • Мнения: 5 776
До 4-тия месец бяха само на кърма.Малкия го захраних на 5мес,че беше много лаком  Crazy ,колкото и да суче след половин час пак беше гладен (а е голям клечо),пробвах с дохранване с АМ,но не помогна,а бебка след 6-тия
tediniki,ако имаш възможност консултирай се с друг педиатър,че с тези бабини деветини,като захранване преди 6-ти месец  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 705
Боже,моми4етааа,много ви благодаря HugАми няма да захранвам!А з даже се бях притеснила,4е се бавя ooooh!
Ох, милата, какво да ти кажа, лекари.... Аз нашия джипи го лъжех  Blush оказа се, че не е от хората, с които може да се разговаря и да се коментира, опита се да ми се кара, като разбра, че не изпълнявам безпрекословно за дохранването и сокчетата, и се отказах да коментирам, кимам си и се съгласявам  Sad Влез в библиотеката и разгледай темите Примерна схема на захранване, аз оттам си правих моя план за захранването на бебето. Много ще са ти полезни. Захраних бебко на 5 месеца, няма нужда да се бърза, така че не се тревожи, не си лишила детето от нищо жизненонеобходимо  Peace
А, и още нещо, когато започнеш, давай по една нова храна, не 2-3 наведнъж, така ще ти е по-лесно да се ориентираш, ако имареакция.

# 11
  • Мнения: 55
Въпреки, че вече са ти отговорили просто не мога да се въздържа - никакви!

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Поговори с педиатъра за ползите от захранването, което те кара да предприемеш, на тримесечното си бебе.

# 13
  • София
  • Мнения: 239
Кратко, точно, ясно - никакви  Mr. Green
newsm10
След това вече може да започнеш със зеленчукови или каша.Плодовите по-добре по-късничко.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 335
Момичетата вече са ти казали, че "никакви" е най-добре.
Но още по-добре влез във форумната библиотека и прочети статиите за захранването - много неща ще ти станат по-ясни, вкл., че на педиатърката ви трябва да и отнемат разрешителното да практикува Peace

Междувременно можеш да прочетеш и тази страхотна статия от Хедра:
http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/

Общи условия

Активация на акаунт