Акне и хубава кожа - спечелена кауза

  • 234 254
  • 705
  •   1
Отговори
# 405
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Кое  е по-добро ,Дермабион или Пурим? newsm78

# 406
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз от скоро си поддържам лицето с продукти с пробиотици. За сега съм доволна. Поне няма нови пъпки, а старите заздравяват бързо, ако не ги дразня постоянно. Купих си сапун с невен и ексфолиращи маски / за бръчки и за проблемна кожа/. Сапунчето с пробиотици има миризмата на една маска за лице, която правеше една приятелка на майка ми. Много беше ефикасна, но жената замина за Канада и с нея и безценната маска.

Маската за бръчки ми направи впечатление, че след две нанасяния ми из светли тъмните кръговете под очите, а кожата си я усещах някак отпушена.
Сапуна след като си измия лицето ми направи впечатление, че ми щипе на места. Реших, че съм направила някаква алергия, и като се погледнаха в огледало видях, че ме щипе там където имам пъпки. Все едно ми лекува проблемното място.

# 407
  • София
  • Мнения: 5 193
Кой е този сапун и от къде го купуваш? Thinking

# 408
  • София
  • Мнения: 2 958
http://www.daflorn.com/mariahs-face-soap.html

От тук си го взех. Директно от техния офис. Като свърши с куриер ще си го поръчам, че не ми е много удобен офиса. И маските за лице са от там.

# 409
  • София
  • Мнения: 5 193
Много интересно! Мерси, че сподели!  Hug

# 410
  • София
  • Мнения: 2 958
Моля!  Simple Smile

# 411
  • Мнения: 75
Една приятелка, която живее в Германия има също доста белези от акне ми сподели наскоро, че се е подложила на някаква ултразвукова иглена терапия. Някакво устройство като лазер, обаче на края му са микро-иглички, които ти "стрелят" в кожата, правят малки дупчици и заличават акне-белези и белези от шарка.
За съжаление колкото и да ровя, не мога да намеря читава информация за въпросната апаратура в интернет Sad

# 412
  • Мнения: 1 069
Здравейте момичета, днес си купих сребърна вода 30 мг/л. Рових назад в темата, но не открих информация как се приема такава концентрация. На шишето пише да се пие 1:2 или 1:4. Ще ви бъда благодарна, ако ми отговорите!

# 413
  • Мнения: 21
Както написах и на друго място, много съм доволна от това балсамче (тоник) http://sibirskozdrave.com/index.php?option=com_content&view= … d=152&lang=bg
Имах упорити пъпки по линията на брадичката, които след 2 седмици мазане с това са почти невидими  Hug

# 414
  • Мнения: 16
Аз пиех сребърна вода по една супена лъжица, лъжица и половина, разтворена в чаша вода Peace

# 415
  • Мнения: 4 770
Кое  е по-добро ,Дермабион или Пурим? newsm78

  От Дермабиона аз лично се изривам повече, а не действа кой знае колко и на косата, докато Пурима действа до 10-на дни, при това страхотно.  Peace

# 416
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Здравейте,  в новия Джой видях  реклама на продукт на Биотрейд Pure Skin , който представлява химически пилинг в домашни условия. Случайно да имате впечатления от него като действие , отражение върху кожата. Simple Smile

# 417
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Кое  е по-добро ,Дермабион или Пурим? newsm78

  От Дермабиона аз лично се изривам повече, а не действа кой знае колко и на косата, докато Пурима действа до 10-на дни, при това страхотно.  Peace

  bouquet

# 418
  • Мнения: 13
Здравейте, аз също се боря с акнето и мазната кожа. Искам да ви споделя моят начин за поддържане на хубава кожа.
Сутрин - измиване с пяна на Sebamed след това минавам с помук и розова вода, крем Bioderma AKN фдт La Roche
Вечер, махам грима с розова вода само за очите използвам тоалетно мляко, измивам с пяната, пак розова вода и крем.
Веднъж седмично правя пилинг с измивен гел на Биодерма и маска с аспирин и розова вода или глина и розова вода.
Искам да попитам за отзиви за тази пудра: http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=26989
на Synchroline. Когато си купуваф фдт в аптеката ми я предложиха, на все още нямаха тестери и не съм я пробвала, но много ми я похвалиха. Ако някой я е ползвал, моля за отзиви.

# 419
  • Мнения: 0
Здравейте, приятели и от мен! Позволявам си да използвам думата "приятели", защото всички се борим с един и същи враг - акнето...

Ето и моято история.....като момиче имах малки проблеми с акне и гинеколожката ми предписа противозачатъчни, които за кратко време ми оправиха лицето. Бях забравила за неприятните пъпки, и единственото, което ползвах е Далацин Т, който ми беше достатъчен, в случай, че преди цикъл ми излизаше пъпка. Сега съм на 35. През април месец миналата година ми избиха доста пъпки - подкожни и гнойни, не големи, но доста се изплаших...дерматоложката ми обаче ги оправи -  след около месец спряха да излизат нови, а белезите и петната постепенно изчезнаха. Лечението беше  - измиване на лицето с гел Авен, пяна Себа Мед, тоник Авен, лосион с Хлорнитромицин изготвен в аптека върху пъпките и Ефаклар дуо само върху тях. Това сутрин и вечер. Минаха няколко месеца, през които пъпките се появяваха само по 1-2 от време на време. Така до януяри тази година, когато избухнах...не знам на какво се дължи, но изведнъж брадичката ми отляво и отдясно се поду от големи червени, болезнени пъпки, по-малки такива, гнойни, и т.н. След пореден доктор, който ми постави грешна диагноза - перорален дерматит и съответно грешно лечение се озовах при дерматоложката отпреди година. Тя каза, че това е пусполазно акне. Явно проблемите ми тепърва щяха да предстоят. От изписаните лекарства от предният доктор тя остави антибиотика -  Миноциклин. Вече стават 35 дни откакто го пия. Изписа ми Диакнеал на Авен вечер и Акне БП5 сутрин. Аз предозирах и за няколко дни се оказах с големи, сухи, червени рани. За няколко дни ги спрях под нейно ръководство, мазах с Латикорт и сега продължавам с лосиона с Хлорнитромицин сутрин и вечер. Определено ми действа добре. След 3 дни съм отново на преглед.

Имам въпрос към вас - Ретин А и Епидуо гел имат ли нещо общо? Аз живея в Германия принципно, макар, че сега съм си в София. Мъжът ми ще ми донесе Епидуо гел-а след 3 дни и продължавам лечението с него. Според докторката ми това е най-доброто лекарство за акне. Ще видим. Не бях чувала обаче за Ретин А и ако е по-добро ще си купя него. Дайте съвети, моля ви!

Това е от мен в тежката бора с акнето. Желая на всички ви успех в това нелеко начинание!

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт