11 месечно бебе отказва да яде?!?

  • 7 878
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
Ние сме същите от 1 седмица, но при нас има и сополки и кашлица, която се дължи на стичането на секретите, пие много вода , мялко също, но храна отказва, няй- много да изяде едно бананче, и всичко  е в следствие на това, че имаме 9 излезли зъбчета, а в момента вади на веднъж 7 зъбчета, тоест до седмица ще имаме всичко налично в устата без 4 бр. кучешки. Много е лошо когато никнат зъбките, но док казва да не го мъча да яде, щом не иска.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ох, това не ядене и нас ни споходи. От няколко дни Валката отказва да се храни на обяд с пюре и следобед с каша или крем. Пие само мляко за сега. Ожесточено хапе лъжицата (уж беше малко поотвикна от този навик) и нищо не иска да гълта. Днес я излъгах да изпие малко супа със сламка. Супите ги правя течни та половината я изпи преди да смачка сламката със зъби и да откаже друга. А по принцип си хапват много добре и двете, дори по време на никненето на предните зъби си бяха увеличили дори храната. И двете са с по 4 зъба но са им тръгнали явно и други. Не ми дава дори да проверя колко точно, със пръсти постоянно си чеше венците и това е  Sad

# 17
  • Мнения: 170
Ако не си го обясняваш само със зъби, нека педиатъра ви даде направление за гастро-ентеролог. За да изключите евентуални проблеми от подобно естество. Друг вариант - психолог - специалист по храненето.  Wink

  Добре това не е ли малко прекалено.Почти всяко дете минава през такива периоди.Моето е вече от 5 месеца така ама чак пък такива мерки да предприема.Всичко е до детето.Трябва да се намери начин по който да се нахрани-било то със занимавка, лъжици в ръцете, песни, реклами, ако трябва оставете го да бърка в купичката но ................ аз не бих си тормозела детето по лекари да се изнервя още повече.Вярно че е толкова дразнещо и изкарващо извън нерви това отказване да яде, но няма начин за това сме майки.Според мен като се научат да ядът сами нещата ще се нормализират до тогава ще им вървим по гайдите.

Общи условия

Активация на акаунт