Отговори
  • Мнения: 702
   Здравейте дами,

четох, четох, но точно такова нещо не открих. Та по темата:
Преди месец, майка ми получи обилен кръвоизлив. Веднага отидохме в Плевен при проф. Горчев, където й направиха изследвания и прегледи и т.н. и я оперираха от карциносарком, поне така пише в епикризата, но има и други неща, които не разбирам. Операцията продължи осем часа, тъй като е получила спукване на кръвоносен съд и я вкараха за ре-операция. Когато я изписаха бее във видимо добро състояние, ходеше, хранеше се, и въобще все едно се върна от почивка, а не от операция. Преди четири дена, започна да припада, предполагам поради ниския хемоглобин и кръвното, да повръща, не се храни, не иска да приема течности, има постоянни болки в коремната област, поддържа температура,разстройство и т.н., което си е показател за някаква инфекция. Казаха ни, че това е вирус някакъв чревен. Казаха ни, че няма разсейки и че ракът е първа степен/което мен дълбоко ме съмнява/. НО, ето го и голямото НО, днес по спешност майка ми тръгна с линейка за Плевен, т.к. не сме от там. Била събирала течност, казаха...Не можах да тръгна с нея, но утре ще отида, много се уплаших, днес мие първи ден на работа след болничния, който си взех, за да я гледам и като ми каза, щях да припадна. Не искам майка ми да умира!Кажете ми, дайте ми съвет, какво да правя, как да разбера от тъпите лекари какво й е, като дори и професор я оперира и пак не стана успешно.
Не че не сме доволни от услугите на проф. Горчев и целия екип на клиниките. Те са прекрасни специалисти, но и на най - добрите се случва да сгрешат. Надявам се да открият какво й е точно на майка ми и да го оправят. Не иска мда оставам сираче на 27 години! Cry

# 1
  • Мнения: 367
 Praynig Силно се надявам да започне да се подобрява, сега ви е най-объркано и уплашено. Възможно е да е някакво усложнение от тежката операция. PraynigНадявам се някой по-знаещ от мен да пише...

# 2
  • Мнения: 702
Ох, като гледам май няма много знаещи по темата, за щастие, де, но и за мое съжаление..
Не знам какво й направиха на майка ми, сега говорих с вуйна ми, която е при нея и с нея самата, лоши са изследванията, получила е нефроза на единия бъбрек и илиус - преплитане на червата, което ще рече поне още две операции. Направо ще откача, събира течност и урина и никой не знае какво да прави. Саркомът е бил много голям, съмнявам се, че е първа фаза или там както се води, тази диагноза е по-лоша дори и от злокачественият рак или т.нар. карцином. Не знам какво да правя, чувствам се безсилна... Cry

# 3
  • Мнения: 367
vagabond, ще се моля този ужас да приключи по-скоро за вас, през изминалата седмица и аз се пекох на голям огън - детето ми спря да диша в ръцете ми, преживях голям ужас и зная колко ти е тежко, когато си безсилен и уплашен, втрещен от ставащото. Ние бяхме в болница, но аз още не съм на себе си от събитията. :pray Пиши какво се случва, понякога сякаш няма отговор, но може би много хора са на работа и нямат достъп до нета в този момент.

# 4
  • Мнения: 3 417
vagabondHug Hug Hug трябва да я стабилизират преди операцията предполагам. какво казват лекарите?

# 5
  • Мнения: 702
Здравейте, благодаря ви за подкрепата Hug
Цяла седмица бях в Плевен по болниците, безмалко да си прибера майчето в ковчег. Не, че се оплаквам от лекарите, никак даже, хората бяха много любезни и отзивчиви. Направиха й трета операция. Оказа се, че от предишните се е получило голямо възпаление и инфекция, както и преплитане на червата, но уж сега е по-добре. Вече пети ден е в реанимация с много дренажи, но утре може би ще я изместят в отделението. Надявам се всичко да е наред отсега нататаък, за да можем да продължим с лечението.

# 6
  • Мнения: 3 417
стискам палци майка ти да се възстанови бързо  Praynig
а за теб една прегръдка  Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Боже желая ти майка ти да се оправи бързо и да забравиш тези кошмарни дни  Hug. А това, че са изрязали нещо голямо не значи обезателно, че е злокачествено, може и да не е.

# 8
  • Мнения: 702
Такаа, извинявам се че подновявам темата, но надеждата умира последна, както казват.

Та какво се случи досега. След основната операция, която претърпя майка ми, се наложиха ШЕСТ, пак казвам ШЕСТ, операции, поради лекарскаа немърливост. След операциите, уж всичко беше ок, поправили си тъпаците грешките, да, ама не!
Минахме един дълъг 25 дневен курс лъчетерапия, от коятп майка ми стана много зле/което е нормално/.
Сега, след месец и половина от лъчетерапията, все още не е ходила на преглед, обажда си й й казват, че нямало нужда. Просто не искат да се занимават с нея, защото си знаят наср*ните г*зове  #Cussing out
Тъй, установихме, че по някакъв начин единият от уретрите на бъбреците й е зашит?!?!?!?! Поради това е получила хидронефроза на бъбрека втора степен. Как и защо нямам отговор, нито пък лекарите/други са, не са тия от Плевен/.
Сега предстои да ходи в петък във Варна, при доц. Хинев. Та, той трябва да я прегледа и да каже какво следва оттам насетне. Естествено ще мине първо през частния му кабинет  Sick
Както и да е.

Та сега толкова се притеснявам това да не е някоя метастаза. Карциносаркомът беше много голям, опиращ във всички органи и понеже се е развивал бързо, аз се притеснявам да не се е инфилтрирал в уретера или бъбрека.
Да, ама никой нищо не казва, изследванията са добри, уж. В Плевен казаха, че няма мета и край, точка.

Защо са такива, бе?!Защо?!

Отделно установихме, че операцията, за която майка си плати в частната клиника на професор Горчев, не я е извършил той, а някой друг. Няма касова бележка, няма фактура, няма нищо.
Струва ми се, обач,че ще има много черен ПР  #Cussing out в скоро време...

# 9
  • Мнения: 166
vagabond, желая ти от цялото си сърце майка да се стабилизира!!! Желая ти много сила и късмет!

Това, което си го преживяла и в момента се случва, за огромно съжаление не е единичен случай!

В България човек за да живее, трябва да се моли на Господ и сам да се оправя (лекува).

В последните години страшно ненавиждам лекарите - може да е грешно, че ги слагам под общ знаменател, но ....
От опита, които имам с мои близки и приятели заключението е едно:
1. казват ти нещата така както на тях им изнася, като ги питаш за диагноза почват да увъртат;
2. гледат да си направят операция или др. манипулации, независимо от това дали действително съответния пациент има тази нужда, по-важно е да се източи здравната каса и да се им се напълнят джобовете.
3. На всичкото отгоре с цялата си наглост ти искат пари, защото се възползват, че човек дава всичко в такъв момент.И ти обясняват как нищо ти няма, лъжат те и те манипулират.
4. За грешките, които са направили и за хората, които са си отишли, заради тях не понасят отговорност.
5. Касова бележка и фактура естествено че няма да има, нека на нас балъците ни удържат осигуровки и данъци.

А те ще стачкуват, че нямало пари в болниците - е как ще има като крадат! И то като се почне от санитарите, та се стигне да най-високото ниво!

vagabond,
трудно ми е да те посъветвам нещо в този момент, но когато майка ти се по-оправи, може да се консултирате и да заведете някакъв иск в съда или поне да разпространиш в медиите това което ви се е случило.
 

# 10
  • Мнения: 702
Да, мислех си да разпространя в медиите за случая.
сега й предстои друга операция да й сложат стенд в уретера, за да може да се отпуши бъбрека. Във варна ще я правят с направление, напълно безплатно. Само 40 лева за стенда й искат. Надявам се да се оправи, а после идва моят ред да се оправям.
Благодаря ти за подкрепата   bouquet

# 11
  • Мнения: 397
Голям кошмар преживявате  Shocked Защо не се консултираш с Асоциацията за защита на пациента?Това са 6 операции заради техни недоглеждания,та и 1ст. да не си дал,какво става с този и без това изтощен организъм на жената???

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Потресена съм Shocked Лекувала съм се в клиниката на проф. Гор4ев, там просто няма специалист, който по грешка да зашие бъбрек, оперирайки матка ooooh! Какво се е слу4ило, недоумявам...Стискам палци да се оправи напълно жената. Такъв ужас...Не стига, 4е Господ я казал с рак, ами и някакъв некадърник да я довърши ooooh!

# 13
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Вагабонд, най-напред пожелавам на майчето ти бързо оздравяване, а на теб сили и равновесие, защото знам какво ти е.
Майка ми имаше карциномна киста на единия яйчник, сраснала със съседни органи. При операцията успяха да отпрепарират кистата. Изследванията показаха, че ракът е в първи стадий. Мамето преживя девет години след това. Знам, че ти е ужасно трудно и си страшно уплашена, но всичко ще се оправи. Майчето ти щом досега е оцеляла значи е борец. Ще оздравее, има да се гушкате ехееееееееее още 100 години. Прегръщам те силно, силно Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 702
Благодаря ви за подкрепата  bouquet В такива моменти и това е добре дошло  Hug
Аз вече съм на автопилот, въобще не възприемем майка си като някакъв смъртник, а като болна от настинка, то толкова претръпнах.. Tired
В частната клиника на професор Горчев платихме 2000лева, за да я оперира той, но в последствие разбрахме, че не е бил той опериращият. Неговите хора са спукали някакъв кръвоносен съд, в следствие на което майка ми направи жесток кръвоизлив и явно тогава са забравили някаква марля. Развива инфекция, но никой от клиниката не взема нещата на сериозно и чак когато я закарахме с линейка до Плевен, професорът се размърда да я приемат в Университетска болница. Там обаче, понеже е негова пациентка, се държаха с нея като с куче другите доктори. Зав. Отделението мина покрай стаята, докато майк ами виеше от болка и й ритна вратата и й каза какво си се развикала, ма?! Пак същият идиот й е казал като толкова иска да пита нещо да се обърне към професора, той нямал ангажимент към нея. И пак този съшият и заши скъсан дренаж  в корема, добре че анестезиологът е видял и е казал на професора и пак я отваряха. Видял че се е скъсал дренажа ама от злоба и да направи мръсно на професора го за6ил нарочно, нали после професора ще излезе виновен.
Ей такива ми ти работи. Вече не знам кого да ругая, но мисля, че след като плащаме осигуровки, след като съм си платила в частната клиника поне малко трябва да се трогнат и да си свършат работата. Това не са малко пари!!

Общи условия

Активация на акаунт