ВЪПРОСИ към хомеопати - 7

  • 49 338
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 40 910
Ако може помощ...На моя колежка скоро оперираха дъщеря и /28г/ от карценом на надбъбречната кора.Оказа се че е и злокачествен освен вс.друго!Голяма трагедия!Уж са махнали всичко,което е било огромно...само дълж. е 18см!И няма разсейки,но сами знаете че няма кой да каже със сигурност това!
Та питам...дали хомеопатията може да облекчи /подобри състоянието при такава диагноза?
Мерси!

   Здравейте!
 Хомеопатията не е само за облекчаване. Тя лекува! Peace  Като излекуването е отвътре - навън.


emilina
Цитат
Аз лично ви съветвам да опитате, моя близка излекува тумор на яйчника само с хомеопатия. Бяха я приготвили за операция, но тя помоли да и дадът малко време да пробва с хомеопатия и успя...

Така е, а ето и още едно доказателство:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.60

  


Благодаря!Ще им разкажа и дано решат да опитат!Имате ли идея към кой конкретно да се обърнат или.../може на лични/  bouquet

# 661
  • София
  • Мнения: 3 648
Да, лекарката говореше за туберколин, ама така и не сме му давали. Все лекуваме нещо в момента и не стигаме до туберколина. При дъщеря ми това оправи поведенчески проблем на свръхактивност и проблем с липса на съсредоточаване на вниманието дори за секунда.

Мерси, явно си имаме сериозни миазми в родата.

# 662
# 663
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
.......................................................................

Мерси, явно си имаме сериозни миазми в родата.

Сериозни, но лечими.  Peace

# 664
  • Мнения: 42
     Ще си позволя да повторя едно въпросче, което за съжаление остана без отговор:
     При първата ми бременност имах проблем със затегнат стомах и пиех китайското чайче Сание. Със знанието на хомеопата си естествено. Сега започвам да се замислям /провокира ме въпросът как х.л. и всичко останало се отразяват на плода/, дали е възможно това да е причината за нечовешките колики на дъщеря ми - като се започне от 2-я ден, та до 4-я месец. Не помогнаха никакви лекарства, дори леко облекчение не постигнахме. А пииех също и малтофер-фол, който също много дразни стомаха. Мислите ли че това може да е причината?
Много се надявам да получа отговор или съвет, защото още един малък човек е на път и не искам да повторя същата грешка. Praynig

# 665
  • Мнения: 468
    Ще си позволя да повторя едно въпросче, което за съжаление остана без отговор:
     При първата ми бременност имах проблем със затегнат стомах и пиех китайското чайче Сание. Със знанието на хомеопата си естествено. Сега започвам да се замислям /провокира ме въпросът как х.л. и всичко останало се отразяват на плода/, дали е възможно това да е причината за нечовешките колики на дъщеря ми - като се започне от 2-я ден, та до 4-я месец. Не помогнаха никакви лекарства, дори леко облекчение не постигнахме. А пииех също и малтофер-фол, който също много дразни стомаха. Мислите ли че това може да е причината?
Много се надявам да получа отговор или съвет, защото още един малък човек е на път и не искам да повторя същата грешка. Praynig

Със знанието на хомеопата Санието е много вероятна причина за нечовешките колики на дъщеря ви. Интересно ми е защо ли този хомеопат не е предписал ХЛ, а ви е оставил да пиете Сание. Възможно е дъщеря ви да е направила "доказване".

# 666
  • Мнения: 42
    Ще си позволя да повторя едно въпросче, което за съжаление остана без отговор:
     При първата ми бременност имах проблем със затегнат стомах и пиех китайското чайче Сание. Със знанието на хомеопата си естествено. Сега започвам да се замислям /провокира ме въпросът как х.л. и всичко останало се отразяват на плода/, дали е възможно това да е причината за нечовешките колики на дъщеря ми - като се започне от 2-я ден, та до 4-я месец. Не помогнаха никакви лекарства, дори леко облекчение не постигнахме. А пииех също и малтофер-фол, който също много дразни стомаха. Мислите ли че това може да е причината?
Много се надявам да получа отговор или съвет, защото още един малък човек е на път и не искам да повторя същата грешка. Praynig

Със знанието на хомеопата Санието е много вероятна причина за нечовешките колики на дъщеря ви. Интересно ми е защо ли този хомеопат не е предписал ХЛ, а ви е оставил да пиете Сание. Възможно е дъщеря ви да е направила "доказване"
     Санието беше независимо от х.л. Бях вече в 7-я м., когато хомеопатичката каза, че сме приключили с лечението и вече да се обаждам само при нужда. Каза, че мога да си продължавам със санието без проблем. За съжаление, сега нещата се повтарят и не знам какво мога да пия. А лекаркарката е в отпуск и не отговаря. Някакви съвети?

# 667
  • Мнения: 4 370
Аз пиех този чай преди да забременея. След като забременях умишлено го спрях. Учудвам се че си пила такъв чай по време на бременност. След като родих не ми се налага да го пия.
По добре е да пиеш истински зелен чай, а не този Сание.

# 668
  • София
  • Мнения: 3 648
И аз съм го пила с дъщеря ми от 4 до към 6 месец, после се оправих и нямах нужда. имаше колики, но чак пък кански...не бих определила.

Дадохме снощи на малкия Туберколин след разговор с докторката. Чакаме резултати.

# 669
  • Мнения: 468
     Ще си позволя да повторя едно въпросче, което за съжаление остана без отговор:
     При първата ми бременност имах проблем със затегнат стомах и пиех китайското чайче Сание. Със знанието на хомеопата си естествено. Сега започвам да се замислям /провокира ме въпросът как х.л. и всичко останало се отразяват на плода/, дали е възможно това да е причината за нечовешките колики на дъщеря ми - като се започне от 2-я ден, та до 4-я месец. Не помогнаха никакви лекарства, дори леко облекчение не постигнахме. А пииех също и малтофер-фол, който също много дразни стомаха. Мислите ли че това може да е причината?
Много се надявам да получа отговор или съвет, защото още един малък човек е на път и не искам да повторя същата грешка. Praynig

Със знанието на хомеопата Санието е много вероятна причина за нечовешките колики на дъщеря ви. Интересно ми е защо ли този хомеопат не е предписал ХЛ, а ви е оставил да пиете Сание. Възможно е дъщеря ви да е направила "доказване"
     Санието беше независимо от х.л. Бях вече в 7-я м., когато хомеопатичката каза, че сме приключили с лечението и вече да се обаждам само при нужда. Каза, че мога да си продължавам със санието без проблем. За съжаление, сега нещата се повтарят и не знам какво мога да пия. А лекаркарката е в отпуск и не отговаря. Някакви съвети?а

Съжалявам, това не мога да го разбера. Как така лечението е приключило, като  вие сте продължили да пиете Сание?! Съмнявам се да сте пили този чай просто защото ви се пие чай. Обикновено този чай се приема за да "лекува" запек, т.е очевидно след като има симптом лечението не е приключило. Не е трябвало да ви оставят да пиете този чай, защото вие или детето могат да го докажат. Ханеман в своя Органон, параграф 8 казва, че лечението приключва, когато всички симтоми  на болестта бъдат отстранени. Прочетете листовката на този чай и ще видите какво пише, какви реакции може да очаквате; там пише че са възможни колики в първите дни на употреба. След като този чай може да предизвика колики и дъщеря ви е имала колики, можем да търсим връзка – тя се нарича хомеопатично доказване. Така в хомеоаптията знаем кое лекарство за какво да използваме. Картината на едно хомеопатично лекарство се формира на база на: доказване на ХЛ от здрави хора, картината от отравяне със съответната субстнация, клиничен опит. Например симптомите които човек получава при отравяне с арсен, са симптомите който хомеопатичното лекарство Arsenicum album повлиява. Във вашия случай е много вероятно да е станало „отравяне” със Сание. Само че много по-чувствителното бебче е изявило симптомите, а не вие. За всичко това би трябвало да ви предупреди вашия хомеопат. Наистина е недопустимо хомеопат да твърди, че лечението е приключило, но на вас да ви се налага да си вземате ежедневната доза Сание. Така не се прави. Аз на ваше място бих си задал въпроси доколко компетентен е този хомеопат и бих го сменил.

# 670
  • Мнения: 2 096
И мен ме учуди това че имате запек, а хомеопатът твърди че сте излекувана.. в хомеопатията здрав значи без болежки и неразположения.. дори да сте лекували обрив, запекът също е част от картината.. аз лично не бих сменяла хомеопатът, но бих настоявала да обърне внимание на проблема и да действа в посока отстраняването му.. от честа смяна на хомеопати полза няма.. просто търсете проблема заедно и настоявайте да ви съдействат за отстраняването му..
в този ред на мисли Ниал много хубаво си обяснил доказването на чайчето..
и аз искам да питам за нещо в тази връзка... в 2-3м на бременността лепвам летен вирус.. боря се с повръщането предимно с чай от джоджън (тогава все още не бях наясно що е то хомеопатия и има ли почва у нас), но нещата излизат извън контрол (поне според моя поглед тогава).. от страх да не се обезводня или да пометна от честите напъни (на 10-15 мин) за повръщане на нищо(защото вече и вода не беше останала в корема ми), реших да изпия една таблетка деган.. признавам си до края на бременността се притеснявах дали пък не съм навредила, защото както знаем до 3м по време на органогенезата, не се препоръчват никакви лекарства.. по късно, когато Никс прояде пюрета на възраст около 9м.. започна да повръща след всяко ядене.. не на фонтан, просто около 3-5 мин след хранене спокойно връщаше на масата всичко в непокътната форма...в продължение на месеци никой не разбра какво му има на това дете, а хомеопатът му даде 3 гранулки 2 пъти и това беше.. но се чудя има ли връзка изпития от мен деган, или прекараната болест с този проблем на сина ми..
п.с. извинявам се за дългия пост..

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 14:46 от sky*

# 671
  • София
  • Мнения: 444
Здравейте! Въпросът ми е свързан с ваксините. Дъщеря ми на 1,5г беше с алергия като бебе и ваксините й бяха отложени. От април месец сложихме 2 ваксини коклюш дифтерия полиомиелит (тетраксим) и 1 морбили паротит рубеола (приорикс) тъй като ще тръгва на детска ясла. Чувала съм че след поставянето на ваксини се дават хомеопатични препарати за елиминиране на евентуални реакции. Какво ще ме посъветвате, да търся ли хомеопат или мога сама да дам някое лекарство. В момента детето е здраво, но четох че реакции могат да се получат и 5-10 дни след ваксина.

По принцип имаме опит с една лекарка -хомеопат, дъщеря ми се повлия добре от лечението й като бебе, но отдавна не сме я посещавали, тъй като допусна сина ми да развие пневмония. Така че се колебая дали да се обърна отново към нея.

# 672
  • Мнения: 3 497
Здравейте! Въпросът ми е свързан с ваксините. Дъщеря ми на 1,5г беше с алергия като бебе и ваксините й бяха отложени. От април месец сложихме 2 ваксини коклюш дифтерия полиомиелит (тетраксим) и 1 морбили паротит рубеола (приорикс) тъй като ще тръгва на детска ясла. Чувала съм че след поставянето на ваксини се дават хомеопатични препарати за елиминиране на евентуални реакции. Какво ще ме посъветвате, да търся ли хомеопат или мога сама да дам някое лекарство. В момента детето е здраво, но четох че реакции могат да се получат и 5-10 дни след ваксина.

По принцип имаме опит с една лекарка -хомеопат, дъщеря ми се повлия добре от лечението й като бебе, но отдавна не сме я посещавали, тъй като допусна сина ми да развие пневмония. Така че се колебая дали да се обърна отново към нея.

Чак да елиминират не, но е възможно да предотвратят до известна степен вакцинитите. Въпросът е, че е минало доста време от април, принципно се дават веднага след ваксинация. Не давайте на своя глава нищо. Посетете хомеопат, но класически. Между другото всеки има своите грешки, но вие си знаете най-добре.
Между другото евала поне, че лекарите са ви отложили ваксините. И малкото ми, и голямото БЯХА с алергии, но на никой това не му направи впечатление - затова реших въпроса с ваксините веднъж завинаги.

# 673
  • Мнения: 3 497
Скай, нищо чудно да има. Но най-добре на този въпрос ще ти отговори Кристиян според мен, от неговата позиция и гледна точка.

# 674
  • Мнения: 42
Съжалявам, това не мога да го разбера. Как така лечението е приключило, като  вие сте продължили да пиете Сание?! Съмнявам се да сте пили този чай просто защото ви се пие чай. Обикновено този чай се приема за да "лекува" запек, т.е очевидно след като има симптом лечението не е приключило. Не е трябвало да ви оставят да пиете този чай, защото вие или детето могат да го докажат. Ханеман в своя Органон, парграф 8 казва, че лечението приключва, когато всички симтоми  на болестта бъдат отстранени. Прочетете листовката на този чай и ще видите какво пише, какви реакции може да очаквате; там пише че са възможни колики в първите дни на употреба. След като този чай може да предизвика колики и дъщеря ви е имала колики, можем да търсим връзка – тя се нарича хомеопатично доказване. Така в хомеоаптията знаем кое лекарство за какво да използваме. Картината на едно хомеопатично лекарство се формира на база на: доказване на ХЛ от здрави хора, картината от отравяне със съответната субстнация, клиничен опит. Например симптомите които човек получава при отравяне с арсен, са симптомите който хомеопатичното лекарство Arsenicum album повлиява. Във вашия случай е много вероятно да е станало „отравяне” със Сание. Само че много по-чувствителното бебче е изявило симптомите, а не вие. За всичко това би трябвало да ви предупреди вашия хомеопат. Наистина е недопустимо хомеопат да твърди, че лечението е приключило, но на вас да ви се налага да си вземате ежедневната доза Сание. Така не се прави. Аз на ваше място бих си задал въпроси доколко компетентен е този хомеопат и бих го сменил.

[/quote]Тогава и аз се учудих, но после си помислих, че просто до тук се изчерпват възможностите на хомеопатията. И бях благодарна, че все пак по-голямата част от проблемите са решени.  За съжаление нямам познати, които да се лекуват с хомеопатия, нито познавам други хомеопати. Така, че информацията и познанията ми в тази област се изчерпват до това, което ми е казала хомеопатичката. Пък ми я нахвалиха, била светило... Но отскоро се сдобихме с компютър, започнах да чета форумите и ми стана ясно, че май "совите не са това, което са". Сега съм на кръстопът. Хем ми иде да махна с ръка и да потърся друг лекар, хем пък ме е страх да не действам прибързано и после да не си блъскам главата, че не знам на какъв ще попадна. Мисля първо да поискам среща, за да обсъдим проблемите и тогава вече да реша, /лошото е само, че при нея се чака с месеци, дано ме вмъкне/. До тогава обаче остава проблемът със стомаха. Освен плодове, мед, домати и други уж разхлабващи и регулиращи храни, /които на мен явно не ми влияят/, какво мога да направя?

Общи условия

Активация на акаунт