ВЪПРОСИ към хомеопати - 7

  • 49 312
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 468
И мен ме учуди това че имате запек, а хомеопатът твърди че сте излекувана.. в хомеопатията здрав значи без болежки и неразположения.. дори да сте лекували обрив, запекът също е част от картината.. аз лично не бих сменяла хомеопатът, но бих настоявала да обърне внимание на проблема и да действа в посока отстраняването му.. от честа смяна на хомеопати полза няма.. просто търсете проблема заедно и настоявайте да ви съдействат за отстраняването му..в този ред на мисли Ниал много хубаво си обяснил доказването на чайчето..
и аз искам да питам за нещо в тази връзка... в 2-3м на бременността лепвам летен вирус.. боря се с повръщането предимно с чай от джоджън (тогава все още не бях наясно що е то хомеопатия и има ли почва у нас), но нещата излизат извън контрол (поне според моя поглед тогава).. от страх да не се обезводня или да пометна от честите напъни (на 10-15 мин) за повръщане на нищо(защото вече и вода не беше останала в корема ми), реших да изпия една таблетка деган.. признавам си до края на бременността се притеснявах дали пък не съм навредила, защото както знаем до 3м по време на органогенезата, не се препоръчват никакви лекарства.. по късно, когато Никс прояде пюрета на възраст около 9м.. започна да повръща след всяко ядене.. не на фонтан, просто около 3-5 мин след хранене спокойно връщаше на масата всичко в непокътната форма...в продължение на месеци никой не разбра какво му има на това дете, а хомеопатът му даде 3 гранулки 2 пъти и това беше.. но се чудя има ли връзка изпития от мен деган, или прекараната болест с този проблем на сина ми..
п.с. извинявам се за дългия пост..

Разбира се, не е добре честа смяна на хомеопата, но при една такава ситуация като тази – сменям го от раз. Няма какво да изяснявам с него, той не разбира Органона (философската основа на хомеопатията) аз ще чакам да ме лекува. Никакви такива филми! Да, такива биха били моите действия, от позиция на това че съм си прочел Органона няколко пъти. Смятам, че всеки пациент трябва да се информира за начините по който се лекува. Ако всички прелистят Органона, сигурен съм че биха били по-взискателни към хомеоаптите си и така би се повишило качеството на предлаганата услугата на пазара на услуги. Не е нужно всички да стават хомеопати, а да имат базови познания.  Една аналогия...бихте ли позволили да ви направят кръвопускане? Аз не съм учил 6 години медицина, но не е и нужно, да знам че трябва да бягам далеч от някой който ми предлага кръвопускане. Да стоя и да си говоря с него ли, да изясняваме ситуацията, или да му настоявам какво да прави.....няма такъв филм при мен!

# 676
  • Мнения: 94
Здравейте можете ли да ми препоръчате добър хомеопат от Русе или поне от някое блиско градче Praynig

# 677
  • Мнения: 468
Здравейте можете ли да ми препоръчате добър хомеопат от Русе или поне от някое блиско градче Praynig

Изпратих на лични телефон на класически хомеопат от Русе.

# 678
  • Мнения: 3 419
Здравейте! Моля за съвет какво да давам на дъщеря ми(2год.8 мес.) като имуностимулатор? Всеки месец в последно време е на антибитоик.Сега последно преди седмица пи за силно зачервено гърло,имаше и Т. Какво да правя,много и се събра вече? Нямаме лекар хомеопат в града ни,трябва сама да си помогна като ми препоръчате нещо?

# 679
  • Мнения: 2 096
Препоръчваме ти да се свържеш с такъв в най близкия град..

# 680
  • Мнения: 468
Здравейте! Моля за съвет какво да давам на дъщеря ми(2год.8 мес.) като имуностимулатор? Всеки месец в последно време е на антибитоик.Сега последно преди седмица пи за силно зачервено гърло,имаше и Т. Какво да правя,много и се събра вече? Нямаме лекар хомеопат в града ни,трябва сама да си помогна като ми препоръчате нещо?

Най-добре е с хомеопатия. Може би може да пробвате в близък град? За кой град става дума ?

# 681
  • София
  • Мнения: 3 648
Подкрепям другите, детето се нуждае от хомеопатично лечение да се изчистят нещата, защото това е като порочин кърг при вас. за една просто ангина антибиотик - направо ми е смешно. От къде сте?

# 682
  • Мнения: 3 419
От малък град съм,не ми се пише тук,но наистина нямаме хомеопат. Има ли начин така да се консултирам с вас?

# 683
  • Мнения: 2 096
Няма начин.. трябва да отидеш на място, да се срещнещ с хомеопат и след това може да се виждате веднъж на два месеца например (зависи от случая),  а през другото време по телефона..

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
sladurka, поне пиши близо до кой по -голям град си...

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Искам да попитам един въпрос,възможмо ли е приемът на ХЛ да предизвика заекване при дете?

# 686
  • Мнения: 468
Искам да попитам един въпрос,възможно ли е приемът на ХЛ да предизвика заекване при дете?

На така поставения от вас въпрос, принципният отговор би бил, че е възможно. Възможно е, ако лечението не е правилно и вместо възстановяване на жизнената сила, се постигне потискане. Също така е възможно, ако се прави доказване на лекарството, с две думи причината може да е в неправилно менажиране на случая. Подчертавам, че това е принципен отговор. Не сме запознати с конкретния случай, така че дали той е такъв, не може да се каже.

Когато говорим за потискане на симптомите в резултат на неправилно лечение, всъщност оплакването за което е потърсен хомеопата изчезва, но се появяват нови симптоми, непознати до този момент за пациента и те обикновено са на "по-дълбоко" ниво. Например провежда се хомеопатично лечение на човек с основно оплакване обриви. След лечението обривите изчезват, но човек става по раздразнителен, по гневен, или започва да прави астматични пристъпи - това е пример за потискане. Болестта се е преместила към по-важни органи и системи.
Основен принцип в хомеопатията е, че възстановяването на здравето се случва отгоре надолу, от вътре навън, от по-важни органи и системи към по-малко важни органи и системи и симптомите изчезват в ред обратен на появата им. Това означава, че при лечение на една астма например, нормално е и е положителен знак, ако се появи обрив, защото симптома се премества от ядро към периферия, т.е отвътре навън и от по важен орган - към по маловажен.

За да може да се отговори на вашия въпрос, дали заекването е в резултат от хомеопатичното лечение, трябва да се познава състоянието на детето преди лечението, какво се е случило по време на лечението и какво е състоянието сега. Заекването, обаче се случва на неврологичен терен или пък е психосоматично и в двата случая това е доста фундаментално "ниво". Не мисля че може пълно и цялостно да се изследват всички фактори във форум и да се даде категоричен отговор. Това което съм писал, са само принципни положения.

# 687
  • Мнения: 468
От малък град съм,не ми се пише тук,но наистина нямаме хомеопат. Има ли начин така да се консултирам с вас?

Тогава пишете на лични съобщения от кой град сте, възможно е да има хомеопат в близък до вас град, към когото да ви насоча.

Ако наиситна ви е важно да се лекувате с хомеоаптия, аз не разбирам какво означава "не ми се пише тук, но може ли да се консултирам с вас (тук)"

Форумът е място където хората споделят, а точно тук дискутираме принципните положения. Единственото място за консултация е кабинета на съответния специалист.

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 13:22 от Nial

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Здр!Преди малко ми се обадиха от градинката на синчето,че е повръщал и има фибрилна Т да отида да си го взема.Така и направих и по път се обадих на Хомеопата.Каза да давам през 2ч. от посл. ни ХЛ.До тук е ОК,но забравих от притеснение да питам,ако е добре детето и не повръща пак или не вдига Т да продължа ли да давам?????????Щото може и да е вирус или пък от храната?
Сега заспа,жизнен е,играеше си...не е топъл(поне за сега).А в момента хом. не вдига-не че е толкова спешно...но ще навреди ли ако давам лек.  а детето е добре?
Мерси и се извинявам ако е объркващо!

# 689
  • Мнения: 468
Здр!Преди малко ми се обадиха от градинката на синчето,че е повръщал и има фибрилна Т да отида да си го взема.Така и направих и по път се обадих на Хомеопата.Каза да давам през 2ч. от посл. ни ХЛ.До тук е ОК,но забравих от притеснение да питам,ако е добре детето и не повръща пак или не вдига Т да продължа ли да давам?????????Щото може и да е вирус или пък от храната?
Сега заспа,жизнен е,играеше си...не е топъл(поне за сега).А в момента хом. не вдига-не че е толкова спешно...но ще навреди ли ако давам лек.  а детето е добре?
Мерси и се извинявам ако е объркващо!

Няма смисъл да даваме ХЛ, ако човек се чувства добре, жизнен е и настроението е добро. Една доза е достатъчна, жизнената сила се справя сама. Лекарството само леко я стимулира. Щом има динамика на случая в положителна посока, НЕ повтаряме дозата, докато динамиката продължава. Понякога човек се заблуждава и казва: "ето, вече няма динамика, време е за нова доза". Това не винаги е така, защото динамиката във физически план може да е спряла, но да продължават психоемоционални трансформации. Така че хомеопатът е компетентен да прецени най-добре кога да се повтаря и кога не.  

Общи условия

Активация на акаунт