Бременност и Флажил

  • 4 386
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 499
Блонди, не ми казвай, че някога си си мислела, че бебето е вътре, в плацентата.  Stop

Да ти кажа на 12-13г и бебето, и плацентата и всички екстри са ми били хипер мътна Индия  Grinning
Единственото, което помнех, докато не забременях едно време е, че женската полова система прилича на бича глава Joy
На всичкото отгоре точно тези часове по биология ги учехме на френски в езиковата. Та не стига, че биология, ами и на френски Crazy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Бисера за мен е на един приятел-дъщеря му расла в левия яйчник на жена му.Защо в левия-там били момиченцата,а в десния момченцата

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз ползвах Флажил глобули през шестия месец от бременността ми - бяха ми предписани от гинеколог след микробиология (имах анаеробна инфекция - коки). Мисля, че не е противопоказно да се ползват от бременни - доколкото си спомням на листовката пишеше, че може по преценка на лекаря. Не вярвам да са опасни за бебето, но на мен не ми помогнаха за инфекцията и после се наложи да ползвам Полижинакс - чак след тях се изчистих.

# 18
  • Мнения: 1 677
Здравейте!Бременна съм в 18 г.с. и гинеколога ми изписа Флажил , вагинални глобули, заради обилно бяло течение.Но съм доста объркана, защото чета много противоречиви мнения  дали изобщо могат да се използват по време на бременност.някоя от вас използвала ли ги е  и имала ли е проблеми ?Благодаря ви предварително!
Ако лекарят е направил изследвания, той съовветно е и преценил ползите и рисковете.
Но ако е изписан без направени изследвания, аз лично не бих го ползвала.

# 19
  • Мнения: 29
Aз със сигурност имах  някаква гъбична инфекция,но гинеколога ми каза да се радвам на бременността си да се лекувам по-късно.Ако нямаш доверие на твоя-смени го.Лекарите все пак знаят повече от нас.

# 20
  • Мнения: 50
Преди 2 месеца, при регистрация на браменността ми , гинеколога ми ми пусна изследване , резултата е - не се изолираха патогенни микроорганизми.И точно затова е тази чуденка в момента. newsm78Според него затова имало толкова много недоносени бебета и жени с преждевременно изтекли води, защото тези течения не се лекували. Shocked А съм на преглед на частно при другия ми гинеколог чак след 2 седмици.

Когато се съмняваш в дадено решение на гинеколог, форумът не е мястото, което ще ти даде по-добър съвет, а друг лекар. Така че потърси второ мнение.

Истината е,че не очаквам някой тук да ми назначава лечение или да ми поставя диагнози, очаквам да срещна момичета, които са минали по този път ,да споделят как са се справили с този проблем и ако са използвали същото лекарство , аз по-лесно ще взема решението си.Мислех си ,че форумът е точно затова.

# 21
  • Мнения: 365
Не се карайте за глупости човек се учи докато е жив!А относно въпроса за глоболите и аз съм слагала същите така че спокойно!

# 22
  • Мнения: 50
sstambii , помниш ли в кой месец от бременността ги слага ?

# 23
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Ето какво казва ФДА- американската асоциация по храни и лекарства- Флажил/генерично име Метронидазол/- група Б
група Б- могат да се използват при бременни, ползите надвишават рисковете
Т.е ако наистина имаш анаеробна инфекция във влагалището /която между другото доста трудно се доказва с микробиология, но не е невъзможно разбира се/ трябва да се лекуваш Peace

# 24
  • Мнения: 365
sstambii , помниш ли в кой месец от бременността ги слага ?

За съжаление не съм видяла на време въпроса,но все пак някъде в началото на 9месец!

Общи условия

Активация на акаунт