въпрос за размерите на таза

  • 6 228
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
ми между 7 и 10 май ...ама на мен ми каза докторката да отида на 8-ми като термина ми е на 14... значи може и малко по-късно

# 16
  • Мнения: 2 807
Щом като лекар ти е препоръчал секцио, поради тесния таз - не мисли, може и в последствие да се окаже фатално едно нормално раждане за теб.

Моят гинеколог обаче (и двете си дечица родих при него) хич не е привърженик на секциото, освен ако ти не настояваш много.
Лично познавам 2 момичета родили нормално при него (но едната от тях с форцепс, защото припаднала по време на ражаднето), а иначе са с тесен таз - и то толкова тесен, че никога не бих се замислила, че е възможно да родят нормално.

Така че, явно си е до лекар  Wink

Не можеш ли да говориш с твоя гинеколог, да пробваш за нормално, но да има готовност за секцио, ако се наложи  Thinking 
Ако се навие...

Успех ти желая, каквото и да решиш, леко раждане и бързо възстановяване!  Hug

# 17
  • Мнения: 7 186
Спокойно, секциото не е чак толкова страшно. Щом лекарското мнение клони за секцио по медицински показания по- добре се съгласи, не поемай излишни рискове.
Успех!  bouquet

# 18
  • Мнения: 619
Аз родих секцио в "Света София" при д-р Григорова /шефката на родилното/ - много съм доволна и грам не съжалявам! Подозирам, че тя е от привържениците на секциото, но поне го прави наистина професионално. Лично аз се възстанових много бързо - след 10-ия ден все едно че не съм била оперирана, а след 40-ия ден започнах тежки фитнес-тренировки. Така че спокойно Wink....

# 19
  • Мнения: 5 103
при планово секцио без показания те приемат деня преди раждането какви са тия 10 дни преди това странанна работа а те държат 5-6

# 20
  • София
  • Мнения: 897
Ами да доктора ми каза, че трябваоколо десеттина дни преди това да се направи. И аз не знам...

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами да доктора ми каза, че трябваоколо десеттина дни преди това да се направи. И аз не знам...
най-вероятно, за да намалят вероятността да започне естествено раждане, колкото повече приближава термина толкова по голяма вероятност бебо да им провали плановото секцио решавайки , че вече иска навън Blush

# 22
  • Мнения: 5 103
а десетина дни преди термина да ама не и да влизаш в болница 10 дни

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
ами gabi666 пита колко дни преди термина те приемат...както и да е не е важно иначе вероятно после те държат колкото прецени лекарят, според това, което изисква твоето състояние и това на бебето:)

# 24
  • Мнения: 1 616
днеска бях на лекар и ми мериха тазът, казаха, че е тесен и можело да се наложи да раждам секцио  Cry, много се притесних на някоя от вас случвало ли се е да има подобен  проблем.Иначе нямам разкритие или други признаци за започване на родилен процес, а и бебечо от друга страна не е много едър. Аз толкова много исках да си родя нормално бебчо, много ме е страх от операции а и дали всичко ще бъде наред...
Привет! Нека ти разкажа за моето раждане! Аз също съм с тесен таз - в началото на бременността беше 17+, а в 9-ти месец - 18+. Гинекологът ми каза, че тазът ми е граничен, но пък бебето е малко (2,800 кг) и може и да родя нормално, но може и да се наложи секцио. Приеха ме в родилно 1 ден преди термина, за да ми направят необходимите изследвания и да са подготвени за секцио, ако се наложи. И аз като теб цяла бременност се настройвах за нормално раждане и много тежко преживях новината, че може да се наложи секцио. Признавам, че от операция ме е много повече страх, отколкото от нормално раждане. Е, родих си напълно нормално, без усложнения и форцепси - хубаво здраво бебе, което вече е на годинка! Искам да ти кажа, че тесният таз не е непременно индикация за секцио, още повече когато бебето е малко. Попитай екипа дали е възможно да опитате с нормалното раждане и ако нещо се закучи, тогава да се прибягва до операция (така беше в моя случай)... Но нека лекарите преценят - ако наистина е невъзможно нормалното раждане, по-добре се съгласи на секцио. Желая ти успех!

# 25
  • София
  • Мнения: 897
 А ти bubu to  как искаш да родиш? Виждам, че малко ти остава.. Успех newsm10 newsm51

# 26
  • Мнения: 1 616
А ти bubu to  как искаш да родиш? Виждам, че малко ти остава.. Успех newsm10 newsm51
Написала е, че иска нормално, но в крайна сметка по-важно е детенцето и майката да са живи и здрави! Дори и да се наложи секцио, желая й безпроблемно раждане!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 897
и аз!  261uu kyllmg

# 28
  • София
  • Мнения: 44 115
 Hug много ви благодаря на всички за успокоенията и пожеланията ... наистина в крайна сметка е и бебчо и аз да сме добре накрая... само на това се надявам, а начина вероятно няма кой знае какво значение... въпреки, че още съм си уплашена Blush

# 29
  • Мнения: 702
Някой знае ли какви трябва да са минималните размери на таза за да се роди нормално? 

Общи условия

Активация на акаунт