храна за качествена кърма

  • 3 825
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте майки,
можете ли да ме посъветвате какво да ям за да ми е по добра качествена кърмата.Възможно ли е кърмата ми да е по водниста и малко маслена. Моето бебче е на 2 месеца и 2 седмици е за последните 2 седмици е качил само 200 гр. Нямам много кърма но мислех че му стига понеже никога не плаче като е гладен яде  на всеки 3 часа.През първия месец беше качил 1120 гр е бяж много доволна а сега съм разочарована.
Благодаря ви много предварително.

# 1
  • Мнения: 521
tita2809 не може да ти е водниста и некачествена кърмата! Бебетата не наддават равномерно. За 2 седмици може да качи 200 грама, а после за една още 200. След като бебето се чувства добре, бодро е и доволно, не мисля, че имате някакъв проблем. Ако се притесняваш, по-скоро му предлагай по-често да суче - вкарай промерно още едно кърмене за денонощието и виж какъв ще е ресултата след още 2 седмици.

Ето тук една статия, която може да отговори на някои въпроси - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73978.0 . В нея се казва"

Цитат
От значение ли е количеството мазнини в майчиното мляко за растежа на бебето?
Изследванията показват, че млечния прием на бебето (обема мляко, не количеството мазнини в млякото) е единственото, което се корелира с растежа на бебето при изключително кърмени бебета.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 263
  Няма некачествена и нехранителна кърма.
  Може ли да споделиш дали предлагаш едната или и двете гърди на всяко хранне?
  Има бебенца които се примиряват с количеството кърма, което им се предлага и не показват с нищо, че това им е недостатъчно.
  Бих ти предложила всеки път да предлагаш и двете гърди, като на следващото кърмене започваш от тази, която си предложила втора предният път. Поеми инициативата в твои ръце и добави както и майката преди мен е предложила поне още едно кърмене през деня. Например през 2,5 часа считано от началото на храненето през деня и поне едно нощно кърмене. Като всеки път предлагаш и двете гърди, много скоро трябва да даде резултат. Уговори се с педиатъра и за твое спокойствие отиди след седмица отново да ви премерят.

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря ви много за светите но всичко това вече го правя. Давам му и двете гърди по за 10 мин и почвам от гърдата от която съм завършила. Двама му на всеки 3 часа даже и през ноща ма се вижда че не е достатъчно. Пия чайове и хварлих доста пари да купувам неща за увеличаване на кърмата хо нищо не ми помогна кой знае колко. От снощи познах да го слагам всеки път като видя че е нервен. Дано да се подобри. забравих да ви кажа че имам още 1 дете на 4 години и ме изтощава много физически и психически *ревнив е и много палав*, може да съм много напрегната и изморена.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 263
От снощи познах да го слагам всеки път като видя че е нервен.
   Това е най-правилното в тази ситуация, всичко останало като лактогонни храни и ли чайове са само за спокойствие на майката.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 691
А защо даваш всяка гърда по 10 минути? Сам ли се пуска на 10-тата минута или ти сменяш? Доколкото знам, препоръчителното е детето да стои на първата гърда, докато само се пусне - за да изсуче задното мляко. И чак после да му се предложи втората.

# 6
  • Мнения: 1 072
За "качествена" не знам какво точно имаш предвид, но аз си похапвам орехи, защото казват, че е ставала с по-приятен вкус кърмата. От време на време пия български лактогонен чай (има семенца от копър, анасон и още някакви). За хранителни качества яж плодове от сезона, кисело мляко и храни богати на калций. За плодовете казват, че тези със ситни семенца (ягоди), както и с мъх (праскови) дразнели бебето, така че следи реакцията ако ядеш такива...
По принцип кърмата на всяка майка е с перфектното качество за нейното бебче - съвети в тази насока вече са ти дали.

# 7
  • Мнения: 521
А защо даваш всяка гърда по 10 минути? Сам ли се пуска на 10-тата минута или ти сменяш? Доколкото знам, препоръчителното е детето да стои на първата гърда, докато само се пусне - за да изсуче задното мляко. И чак после да му се предложи втората.

Дааа това с 10-те минути не е много добра идея. Aila сигурно ще обясни повече, но като за начало защо не го оставяш да си суче докато сам се отдръпне от първата гърда и после да предложиш втората - отново докато само се отдръпне?

# 8
  • Мнения: 9
 Cryнезнам какво да ви кажа тук *Щвейцария* веднага след раждането ти казват да слагаш бебето по 15 мин на едната и после на другата гърда на всеки 2/3 часа. Така и направих после бебчо спеше по много и го слагах на всеки 4 часа и като отидох на преглед на педиатара ми каза да го слагам на 3 часа и така направих дори през ноща го будех и го слагах на гърдата. После ми казаха през ноща да го оставям да спи и като се събуди да го кърмя, но то милото през ноща само си търси на 4/5 часа а през деня го слагам на 3 часа. Това че го държа 10 мин понеже виждам че става нервен като почне да излиза по малко кърма почва да дърпа и пуска зърното или да си мушка главата под моята мишница. тогава го слагам на другата гърда. Само през ноща го оставям по дълго понеже и двамата заспиваме. незнам дали ви обясних добре може и да греша така както правя. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт