Каква тенджера под налягане?

  • 29 187
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 412
Здравейте,
преди два месеца купихме 9 литрова на Солак, http://www.solac.bg/, доставиха ми я "утре" излезе около 111лв.Тенджерата има около 6 защити и съотношението цена-качество е повече от прекрасно. Марката е испанска и не е произведена в Китай.

# 16
  • Мнения: 13 188
Предвид цените, които гледах, на мен ще ми трябват поне 2 месеца, да отделя пари за такава покупка.

Не съм искала да те засегна. Но има тенджери под налягане, които не са чак толкова скъпи. Моята например е турска, купих я в зората на демокрацията от женския пазар. Работи като пушка, непрекъснато я ползвам. И в момента има от същите по магазините. И преди 15 г, и сега, струва около 30 лв. Но и аз като теб нямах миялна, когато я купих. Но сега имам и проклетата тенджера не влиза вътре /прекалено е висока/. Затова, ако намеря по-нисък вариант от същата фирма, ще си взема със сигурност. Това пусто миене на проклетия кютук много ме мъчи.
От Метро си купих две такива-едната 9, едната 6 литра. Голямата не ми се побираше в миялната, но качих по-високо горната кошница и сега си ги мия и двете там без проблем.
Харесвам си тенджерите, не са много тежки- оня ден реших да си купувам на Фагор, че само тенджерите под налягане ползвам вече, ама като я вдигнах и се отказах- страшно тежка /над 4 кг/и то празна. Като я напълня трябва да викам подкрепления да ми я слагат на печката. Laughing

# 17
  • Мнения: 32
отдавна и аз все се каня да си купя....ама пусто нямам къде да я прибирам иначе помня мама с една руска как изби гювеча  в тавана Joy седя петното горе 3 години
/ еми гладни бяхме и я отворихме по рано... а то май трябваше да излезе свирейки парата около 20мин. ама  кои да чака... Joy/

# 18
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Майка ми има 2 тенджери Фагор с един капак и е много доволна. Двете са различни по обем. В момента нямам, но се оглеждам и аз. Имах една на Себ, подарък от свекърва ми  и това беше най-добрата тенджера, която съм имала или виждала. Много добре обезопасена, и да опитата да я отворите, докато има пара, капакът остава заклещен. Май и не може да се отвори тогава, но не съм сигурна. Аз предпочитам тенджерите с 2 дръжки пред тези с дълга точно заради миялната. Има и такива с падащи дръжки, но са доста скъпи. По-добре да купите по-голяма отколкото ви трябва отколкото по-малка. Една съседка имаше малка 3 или 4 литрова, която е била достатъчна за нея сама, но като станаха петима, вечно изкипяваше соса и запушваше отдушника (или както се казва мястото откъдето излиза парата. Важно е:

1) Да е от инокс а не алуминии, защото алуминия бързо посивява.

2) Дъното и да е не по-голямо от котлона, на който ще готвите, особено ако е индукционен.

3) Да има кошница за да може да готвите на пара и ориз вътре.

4) Да влиза в миялната ако смятате да я миете там. Ако ще миете в миялна, вземете с 2 малки дръжки. Гумата не се мие в миялна.

Това е уредът, който пести най-много енергия и запазва винамини. Кафявият ориз става неповторим вътре. Боб, леща, телешко варено, жилави евтини късове месо, цели моркови и картофи - няма равна. Вадила съм жилаво месо от уред за бавно готвене, но не и от тенджера под налягане. Даже, ако месото е жилаво след бавно готвене го варях десетина минути в Т. под налягане.

Успех каквото и да избереш   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 044
Ето тази  си взех и много съм доволна Peace http://www.gamaelit.eu/product/b/bg/120С 5 степенна защита,испанска,взех 8 литровата

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Гледам в офертата влиза подарък безплатно уплътнение.
Дали им се изхабяват бързо уплътненията...дали се намират, ако се наложи подмяната им?

# 21
  • Мнения: 459
За мен няма по-добри от Фагор!  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Преди една година ни подариха такава http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=6393

Много съм доволна. Малко имах проблем докато се светна, че след като заври трябва да намаля котлона, за да не ми загори. При първия опит варих един боб около 1 час и беше залепнал малко за дъното  Laughing Най-хубавото е, че се мие изключително лесно. Ако веднага след готовност си прехвърля яденето в кутии се измива за две минутки. Мъжът ми беше я оставил да се спече с някаква яхния. Като се прибрах от работа си представях 2 часа търкане, а тя светна без особени усилия. Може би ми харесва толкова много, защото старата беше чугунена руска на 40 години. Уплътнението и беше заминало, постоянно загаряше и се търкаше винаги с тел до немощ.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 044
Гледам в офертата влиза подарък безплатно уплътнение.
Дали им се изхабяват бързо уплътненията...дали се намират, ако се наложи подмяната им?
Не вярвам  да се изхабяват чак пък толкова бързо:roll:Иначе в магазина можеш да си поръчаш уплатнение-към 20-30 лв струва

# 24
  • Мнения: 241
По-голямата разбира се. Винаги можете да сложите по-малко ядене в по-голямата тенджера, но не и обратното Wink. Имайте предвид, че тези тенджери не се пълнят до горе Naughty. ВИНАГИ се оставя поне 1/4 празна, че като заври яденето да не излезе през вентила. Вижте в упътването дали позволяват да се полее тенджерата със студена вода за по-бързо отваряне (за моята е разрешено). Това е важно при приготвянето на някои ястия. Вентила се мие ръчно. Проверете дали Вие лесно можете да го свалите и поставите отново на място правилно. Приятно   chef

# 25
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Още един глас за този Фагорhttp://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=6393

# 26
  • При любовта
  • Мнения: 40
И аз давам един глас за Солак. Никога не бях ползвала, такава тенджера под налягане. Тази на Солак ми се видя много надежна и си купих най-малката, сега съжалявам и в скоро време ще си взема и по-голямата. Peace

# 27
  • Мнения: 28
Аз използвам Модуло клипсо на Тефал и съм супер доволна.
http://www.tefal.bg/All+Products/Cookware/Pressure+cookers/Produ … Clipso+Modulo.htm
Готви за броени минутки и откак я имаме правим редовно задушени зеленчуци на пара, т.к. има кошничка да държи съдържанието над водата за готвене на пара. Вече телешкото и бобът се приготвят за 20-30 минути, а правим и пангасиус вътре.
Има два режима на вентила за изпускане на парата - за зеленчуци и за месо.
Моята е от 8 литра, ама бече на супер изгодна цена за този обем.
Има един червен индикатор и той като залепне на капака означава, че налягането е достигнато, тогава намалям на най-слабо и засичам времето за готвене.
Подробно описание на сайта. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 433
Пак се включвам - моята драма каква да е тенждерата приключи - подариха ми Simple Smile Купена е от Карфура-а в мола на Цариградско за около 50лв. Съвсем обикновена е, но ми върши чудесна работа, особено за скоростно готвене на супи за баткото.

# 29
  • Мнения: 44
...А уплътнения за Фагор има докато за много други марки трудно се намират.

Здравейте. В Бургас продават ли се уплътнения за Фагор? Нашата е такава и вече започна да изпусква през уплътнението.

Общи условия

Активация на акаунт