Поддръжка на басейни

  • 200 057
  • 566
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 447
здравейте

Имаме басейн от една седмица. Проблема е че го напълнихме с вода от помпата и резултата не закъсня. Дъното почерня от тиня. Вече два дни го почиствам със собствено приспособление - прахосмукачка за басейн. Мисията ни е успешна, но за да бъде още по успешна моля да ми изпратите марката на хапчетата за пречистване на питейна вода и от къде ги закупувате.
Този препарат SAVO не е ли за мухъл или е само за басейни.

С уважение Теди

# 61
  • Мнения: 2 280
Търсих въпросното САВО в Кауфланд, но нямаше. А останалите хапчета и препарати не увреждат ли цветята и райграса, когато се сменя водата?

# 62
  • Мнения: 10 547
здравейте


Този препарат SAVO не е ли за мухъл или е само за басейни.

С уважение Теди


Здравей, Теди,
виж официалния сайт на SAVO
Бохемие Груп имат много продукти с търговското название SAVO.

-True Blue-, ако изсипете водата от басейна насред двора, не зная дали ще увредите райграса и цветята, но със сигурност ще се озовете в кална локва, освен ако не изливате детско надуваемо басейнче с д 60 см.  Peace

# 63
  • Мнения: 2 280
Simple Smile Ами няма къде другаде. Няма как да го преместим пълен. Басейна е среден, не е от най-големите. 2.44 см е широк.

# 64
  • Мнения: 10 547
А няма ли някакъв отвор, чрез който с маркуч да се източи водата в канализацията? Странно ми се вижда такъв голям басейн да няма такава опция.

# 65
  • Мнения: 2 280
Има, но не пасва на маркуча  Grinning

# 66
  • Мнения: 459
здравейте
Този препарат SAVO не е ли за мухъл или е само за басейни.
С уважение Теди
Здравей, Теди,
виж официалния сайт на SAVO
Бохемие Груп имат много продукти с търговското название SAVO.
Само аз ли не виждам въпросния продукт в каталога на САВО?

# 67
# 68
  • Мнения: 459
Касита, благодаря!

Търсих въпросното САВО в Кауфланд, но нямаше. А останалите хапчета и препарати не увреждат ли цветята и райграса, когато се сменя водата?
Днес купих от Баумакс САВО, показано в поста на sauron  Hug:

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 21:40 от ЦвеTи

# 69
  • Мнения: 1 296
Не уврежда райграса и цветята, не се притеснявай. При мен цял ред туи са до басейна и нищо им няма.

# 70
  • Мнения: 2 280
Не уврежда райграса и цветята, не се притеснявай. При мен цял ред туи са до басейна и нищо им няма.

Савото ли имаш предвид, или таблетките съдържащи хлор?

# 71
  • Мнения: 1 296
Ние не слагаме Саво, а от този препарат против водорасли и за такъв за бърза дезинфекция на водата - http://www.baseini.net/2008-11-10-13-56-32?page=shop.browse&category_id=2.
Също и по една хлорна таблетка има в гъбата, която е в басейна. От време на време използваме част от водата в басейна посредством прахосмукачката за чистене като я нагласяме така, че да я изхвърля навън, а не да я връща обратно. Така си поливам туите, защото са цял ред, също и голяма цветна леха има до тях.
После допълваме басейна с нова вода.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 -True Blue-  има накрайник на който пасва маркуч и си отвеждаш водата ако щеш на улицата, недомислица е да си изсипеш водата която при този размер е около 3куб. в двора и то на райграса Peace

а това жълтото САВО не четете ли за какво е Peace
между другото в Бриколаж забелязах,че има 5л САВО същото за 18лв.

# 73
  • Мнения: 459
.....а това жълтото САВО не четете ли за какво е Peace
между другото в Бриколаж забелязах,че има 5л САВО същото за 18лв.
Прочетох, зачудих се и си купух това, което си показала и вече тествала!

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте,искам да споделя с вас мойят опит относно басейните,защото с това се занимавам вече 10 години.По принцип работата ми е с басейни от железобетон,но от няколко години масово хората си купиха от въпросните басейни на Интекс,разбира се като по-евтин и мобилен вариант за басейн.Доста от познатите ми се обърнаха към мен за съвет спрямо чистотата на водата и смело мога да кажа,че всички са доволни от химията която им давам,а и според мен тя е най-добрата на пазара.За около четири месеца поддражката на басейн с габаритите който споменавате излиза около 40 лева с първоначалната обработка на водата (която е много важна обръщайте внимание на това),но при наличието на помпа на басейна(иначе е малко по-трудоемко).Не е нужно да източвате водата във басейна цяло лято и химията няма да ви дразни очите,единствено може да усещате лек мирис на хлор,но той е просто минимален и не мисля,че вообще ще му обърнете внимание.   

Общи условия

Активация на акаунт