СЕДМОкласник веч нехае,мама със заявления се мае -

  • 38 570
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 879
Някой знае ли какво е това съобщение от снимка.бг в пощенската кутия? Има ли качено нещо свързано с кандидатстването? newsm78
Моля ви, отново  за информация за 138-мо у-ще "Златарски".



най-обикновен спам е съобщението от снимка.бг в пощенската кутия Sad

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 20:31 от Белмекенска

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 576
Уважението на родителя и детето към учителя се печели, а не се дава по право защото даден човек е застанал в класната стая.
Когато някой родител е по- рязък към учителите това си има своята предистория, не е просто така.
"Каквото пожънеш, това ще посееш".

A, как се печели уважението на учител към родител и ученик?

Ти си учителката, ти ще кажеш, аз съм от другата страна.  

Печели се с добронамерено и справедливо отношение, и с обич към децата. Сина ми лудна по историята (която едва отваряше) заради учителката си, и намрази математиката, която обичаше - пак заради учителката. Децата са като струни, може да излезе прекрасна музика, може и кошмарен шум - зависи как точно свириш на тях.

# 62
# 63
  • София
  • Мнения: 301
Цитат
Един познат се опитваше да ме убеди, че учителството е като свещеничеството, може и без пари.
Извинете, че се намесвам, но вече два пъти се цитира това изречение като част от изказване разбира се. Много интересно мнение. И как  се предполага че свещенниците издържат семействата си. Как плащат сметките, храната, дрехите и уроците на децата си? Нашият татко е свещенник, а синът ми сега кандидатсва както и вашите деца. Дипломата му е пълно 6, а училището в което учи (20 ОУ Тодор Минков ) е с разширено изучаване на немски от първи клас. Ученето е сериозно - шестицата си е шестица и нищо по-малко. Има и сертификат на Гьоте Институт. Но не е суперматематик. Всичко(по математика) постига с помоща на уроци при учител и в школата Веди - той и не кандидатсва за математическа гимназия все пак. Детето обаче се шашка на писменни изпити и не винаги показва пълните си знания.
Та мисълта ми от много писане се раздвои. От една страна всичко това се плаща (плюс алианс - английски) - имам впредвид за свещенниците дето нямали нужда от пари.
А от друга страна въпреки дългогодишният труд за изучаването на немския език седмокласника няма да го приемат в НГ защото бала му не е достатъчен - 32.054.
Може би от тези елитни гимназии трябва наиистина да вземат впредвид и други оценки освен български и математика. Хайде стига, много писах. А форума е страхотен. Момичета, невероятни сте!

# 64
  • Мнения: 295
Здравейте ще си задам въпроса във вашата тема дъщеря ми като подавахме заявлението писа 4 желания от които първото беше най желано днес реши че иска 4 желание искам да ви питам ако приемат на 1 желание и не се запише трябвали да подаваме пак заявление  или да чакаме следващите класирания.Благодаря ви.

# 65
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Marielita , ако ви приемат по първо желание и не се запишете - отпадате от класирането.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Сандалка напълно съм съгласна с теб  Hug
Защо мислите, че квекторите работят само 2часа. Тях ги викат в 7.30 за инструктаж и си тъгват доста след края на изпита, сле като предадат протоколите...Аз съм ЗА да им се заплаща извънредно за деня , в който са квестори /ако някой не ме е разбрал/ Peace
Искам да попитам вие във вашата работа ако останете извън раб. време не ви ли компенсират?

# 67
  • Мнения: 1 879
Цитат
Един познат се опитваше да ме убеди, че учителството е като свещеничеството, може и без пари.
И как  се предполага че свещенниците издържат семействата си. Как плащат сметките, храната, дрехите и уроците на децата си?

А от друга страна въпреки дългогодишният труд за изучаването на немския език седмокласника няма да го приемат в НГ защото бала му не е достатъчен - 32.054.
Може би от тези елитни гимназии трябва наиистина да вземат впредвид и други оценки освен български и математика. Хайде стига, много писах. А форума е страхотен. Момичета, невероятни сте!

MariDi, не се притеснявай от подобни изказвания, смисълът им е, че каузата е по-важна, отколкото парите, а не че не трябва на тези хора да се заплаща. Дай, Боже, повече!

Иначе за идеята, че при приема в езиковите гимназии трябва да се взема предвид оценката по език - няма никакво основение, тъй като тези гимназии не са хуманитарни, лингвистични, а общообразователни. Когато аз самата кандидатствах в 1 АЕГ (тогава 114 АЕГ) си мислех същото. Даже си мислех, че изпитите за кандитастване трябва да включват изпит по английски, а не по БЕЛ. Отдавна не мисля по същия начин. Още в подготвителен клас разбрах, че всеки има шанс да научи който и да е език стига да иска и това въобще не зависи от това как предишните години е учил този или друг език.

Не се притеснявай за шансовете на сина ти за НЕГ - чудесно е че е учил немски като малък и още по-добре е ако продължи с друг език. При мен езиците бяха в обратната последователност и английският си остана езикът, в който съм по-уверена.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 576
Сандалка напълно съм съгласна с теб  Hug
Защо мислите, че квекторите работят само 2часа. Тях ги викат в 7.30 за инструктаж и си тъгват доста след края на изпита, сле като предадат протоколите...Аз съм ЗА да им се заплаща извънредно за деня , в който са квестори /ако някой не ме е разбрал/ Peace
Искам да попитам вие във вашата работа ако останете извън раб. време не ви ли компенсират?
Това просто няма да реши проблема, защото тези дето са чоплили семки сега, и тогава ще чоплят, но за повече пари. Кой проверява дали квесторите си вършат работата? Без контрол, който не е съвестен, пак ще си позволи да своеволничи. А наказаха ли някого за грешките? Не. Е то това е БГ.... не само за квесторите, а навсякъде.
Добре, че повечето учители са качествени хора, та проблемите бяха изключение, а не правило.

# 69
  • София
  • Мнения: 301
Благодаря ти за хубавите думи Белмекенска   Simple Smile .
Отдавна съм спряла да вземам насериозно някои изказвания, но не се стърпях - всички които пишете тук сте невероятно информирани и активни майки и това ми дойде малко изневиделица. Но може би си права, че не е казано в смисъла който аз вложих.
А относно синът ми мисля, че шансът му е никакъв дори за 1 АГ, но той много и не иска там. Английският му е по-добър от немския. Но и по двата езика има още много, много да учи.
Както мъдро споменаха някой майки, ще почакаме до 24-ти и ще видим.
Дано всички деца на форумските майки да успеят там където най-много желаят.

# 70
  • Мнения: 910
леле ,човек да не излезе да пие една бира/няколко пъти/ ,пет страници ,не мога да ви изчета ,за учителите какво да ви кажа :бившата класна  и май единствена се споменава винаги с главна буква ,но по другите предмети -нямам думи ,също като квесторите ,които са пазели в .. училище и май не само в него ,а колкото до директорката -то цяла тема си има за това : директорът прави училището .

# 71
  • София
  • Мнения: 802
Аз искам само да кажа и за изпитния опит на седмокласниците миналата година.

Защото по-рано започнаха някакви носталгични нотки по миналогодишния вариант - как не можело да се преписва тогава.
Ами, не.
Системата дори ми се струва малко по-опрочена.
Децата миналата година 'компютърът' ги разпределяше по различни училища, като всички тези училища бяха в техния си район (това - хубаво, някой е искал да направи добро - да не се мъкнат децата рано сутрин до другия край на София). Само че всеки има шанс да попадне и в своето си училище. Щерка ми и двата пъти се падна в чуждо училище.
Връщаше се от изпит разревана, вярвайте ми! Не стига, че миналата година наистина изпитът беше с повишена трудност,особено математиката, ами и в двете училища квесторите (учители в съответното училище) са подбутвали своите си възпитаници, а с останалите са се държали направо нечестно.
Дъщеря ми се опитвала да се отърве от някакъв преписвач (когото,забележете, НЕ познава), който й се преместил със стола си до нейния чин и заявил, че не му пука и ще препише,защото той нищо не губел, а пък тя в един момент трябвало да открие работата си,за да пише. Моята е вдигала ръка и е молела учителките да й съдействат, но те само направили разсеяно забележка на момченцето, защото били много заети да стоят постоянно до определени деца и да им сочат нещо в листата! Никакви други мерки не били предприети, та дъщеря ми трябвало да се оправя с хитрост: да загражда грешни отговори, та чак когато преписвачът си предал работата, да започне със своята реална обработка... Повръщала е след това от притеснение. Имам предвид, от здравето по-ценно нещо няма, а е факт, че децата ни - сами видяхме - много,много се притесняват от тези изпити.

Затова, не съжалявайте за миналата година, имаше повече несправедливости.
А да местиш учители в чужди училища - да, по-лесно като организация, но пък после и да поставяш квестори на квесторите, пък на тях после ревизори... няма сми. Камери? Хубава идея. Ама пък все някой ще надигне вой: стига БигБрадъри.
Родители - не става, заинтересована страна са.

Остава най-лесното - интересът. Вземи и дай избор на тези учители - нека се запишат по желание, не по принуда. Предложи им една изгодна сума,ама не да пращаш после да се молят на директори за нея, и не да кажеш 20 лв, да ама нали като махнеш данък и осигуровки по граждански договор - колко 10 лв ще останат? Но когато има интерес, желаещи винаги има. Ама в стремежа си да се спестят пари, прави се най-лесното: както го наричаме - хубава работа, ама българска. Много му пука на някого, че някакви майки били недоволни от преписвачи. Ще покрякат, ще се потръшкат, пък ще отидат на море, а после всичко забравено. Разбирате ли? Тук моментът е мнооого тънък,защото никой от нас няма интерес да се бори за справедливост - ние минаваме следващия клас, а на наше място ще дойдат други,които ще се тръшкат и те за малко. Така че - изводът - няма какво да си товарим бюджета със стимулиране на квесторите, тези пари ще се пишат "актив", който ще маже очите на някой външен проверяващ, тоест, европейски квестор  Laughing

Дорис, съгласна. Ала в Уни е малко по-различно   yes  По-малко са поводите за квестори. Учителите ги разкарват от големи матури, па на малки, па 5-ти клас, па 6-ти, после и всевъзможни олимпиади, състезания през годината - направо все едно си в казарма - привикан и толкоз.
А пък и квестора в Уни има и един друг, много голям интерес,за да работи качествено по време на изпит: изгодни са качествените студенти, за всеки един преподавател в Уни.

Пак нещо ми се развихри клавиатурата, ще ме извините  Embarassed

# 72
  • Мнения: 295
Marielita , ако ви приемат по първо желание и не се запишете - отпадате от класирането.
  от първо и чакаме второ класиране такали

# 73
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Marielita , ако ви приемат по първо желание и не се запишете - отпадате от класирането.
  от първо и чакаме второ класиране такали
изобщо отпадате ако не се запишете, защото се счита че сте приети по най-желаното и няма на къде напред да вървите, а назад не може да се връщате.

# 74
  • Мнения: 8 475
Сандалка, подкрепям!  bouquet
Трябва нещо да се промени заради тези деца, на които им предстои изпит.
Писах го вече и пак ще се повторя.
Когато са пускали диска с преразказа,  квесторите са видели, че просто не се получава, не се чува и са си траели. Как е възможно това? Вместо веднага да сигнализират и да поискат разрешение да четат. Страшно съм доволна от оценката на сина ми по БЕЛ, защото в тия условия е направил най-доброто. Но можеше и повече, няколко стотни отгоре не са излишни. С този преразказ и при тези условия обаче е повече от идеално и се радвам, че е издържал психически.
Трябва да учим децата да реагират на несправедливостите, а не да се свиват виновно, когато имат права. Уважавам учители, които гледат на децата като на личности, а не като на малоумни същества, които не виждат, не чуват и не могат да преценят правилно ситуацията поради липса на житейски опит.

Общи условия

Активация на акаунт