моля помогнете - бебе на 3 месеца не иска да ака...

  • 9 991
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Шугар липс, вземи се образовай малко преди да даваш тъпи съвети.
Вода от овесени ядки на тримесечно бебе може да доведе до такава алергия, че после свят да й се извие на майката.
И алергията е за цял живот.
Подкрепям. Не е никак добра идея, но..ето че има хора които го практикуват и са доволни, а другите дори са им благодарни... Whistling

# 16
  • Мнения: 9 814
О, моля ви, много ви моля, не слушайте и прилагайте всеки съвет прочетен от форума!
Захарна усто, ти за цьолиакия чувала ли си?

# 17
  • Мнения: 397
Шугар липс, вземи се образовай малко преди да даваш тъпи съвети.
Вода от овесени ядки на тримесечно бебе може да доведе до такава алергия, че после свят да й се извие на майката.
И алергията е за цял живот.
Подкрепям. Не е никак добра идея, но..ето че има хора които го практикуват и са доволни, а другите дори са им благодарни... Whistling
Аз лично експерименти не бих си правила с детето  Naughty Ние също акахме рядко след 40-тия ден. Стигали сме до 9 дни, но и през ум не ми е минавало да му давам отвара от овесени ядки  Peace

# 18
  • Мнения: 426
О, моля ви, много ви моля, не слушайте и прилагайте всеки съвет прочетен от форума!

Именно. Трябва да се отсяват нещата  Peace, винаги има различни мнения и доводи за тях. Жената пита- това е добре, получава различни мнения, крайното решение обаче си е нейно. При всички случаи, колкото повече се информира- толкова по-добре.

# 19
  • Мнения: 634
Ани пробвай със сирпче Лактулоза. Ползвала съм го и за двамата и съм доволна Hug

# 20
  • Мнения: 940
моя син не ака понякога по седмица и нагоре, не виждам какво искаш от детето и защо е необходимо да го тормозиш. ама педиатърката ти явно е за бой. остави бебето на мира да си ака когато си иска, никой не може да й определя кога да се изхожда  Twisted Evil и аз се ошашавих първия път така като се забави, след това обаче реших да се доверя на детето си - щом е спокоен и щастлив значи нищо му няма. стига я тъпка с каквото ти хрумне и каквото ти препоръчат тук, ак има проблем детето веднага ще й проличи. няма да се натрови, спокойно. и моя съвет е ако не се откажеш от този педиатър, поне си намери втори при който да ходиш за второ мнение, когато си притеснена. разчитам да оставиш детето на мира и спокойно да си се гледате  Hug

# 21
  • Мнения: 14 654
Това, че бебето не е акало 5 дни, не е никакъв проблем. До седмица се счита за нормално, стига бебето да е спокойно, като се изходи количестото да не е малко и да е с нормална консистенция. Моето бебе също понякога не ака по 4-5 дена, но както писах - за мен това не е проблем и дори не броя вече на колко дни идва "голямото щастие". Спри да му пъхаш в дупето термометри и мушкато  Stop Представи си на теб да не ти се ходи до тоалетната, но някой да те принуждава с подобни подръчни средства  Twisted Evil
Остави го на спокойствие. Можеш да му правиш масажи на коремчето и упражнение все едно кара колело.

# 22
  • Мнения: 940
аз мога да добавя и давай й повече водичка, моя син покрай жегите пие много вода и съответно изхожданията му станаха по-чести  Peace но не вода със захар!

# 23
  • Мнения: 170
Никога не съм се притеснявала и не съм и следяла кога и на какъв период ака.Когато ми направеше впечатление че са минали повече дни давах чай БЛЕВИТ Л.Има ефект става и за новородени.Според мен няма място за паника.........

# 24
  • Мнения: 5 393
sugar_lips -преди да даваш такива съвети, прочети и се информирай. Или поне самата тема прочети, преди да пишеш. 3 поста преди твоя съм написала, че не се дава овесена вода на бебе.  Ама то, чукча не читатель, чукча- писатель!

# 25
  • Мнения: 81
 ooooh!Какви овесени ядки ,какви 5 лева бе хора ? Tired Осъзнайте се  малко!...че и съвети давате Naughty

По темата: Каката от бебе си е с проблемно стомахче .Случвало се е и 10 дена да не ака.Това не е проблем ,ако бебето не изпитва дискомфорт!Повечето момичета добре са те посъветвали .Консумирай ти разхлабващи храни ,предлагай водичка (ако пие),и се радвай на детето  Hug Другото само ще си дойде на мястото  Peace

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Старите бабини методи са си чист експеримент с детето. А с акането с термометър от горчив опит знам че се свиква и после без него не искат. То бабите и лелите това знаят и само чакат да излезеш от стаята за да почнат. А е още много малко за захранване, особено с глутен. Проблема с редовното ходене го решихме след като се захранихме, тиквата ни регулира страхотно. Това е преходно, щом детето е спокойно и корема му е мек няма място за притеснение според мен  Peace

# 27
  • Мнения: 167
Много благодаря на всички за съветите и дори за упреците. Според мен човек се учи докато е жив. Да уточня, че това с мушкатото съм го пробвала само веднъж,а не постоянно,защото и на мен ми се стори чисто извращение. С термометър съм пробвала два или три пъти и като видях че няма ефект се отказах. С масажите доскоро се справяхме добре - акаше си на 3 дни. Като всяка майка и аз се притеснявам и търся начини. А и като се има в предвид, че педиатъра упорито се опитва да ме убеди, че един ден не се ли изака трябва да й слагам термометър. Дори като направи 2 месеца ме накара да започна да я захранвам със сокчета от ябълка и моркови , но аз категорично отказах. Свекито и досега ми мърмори, че лишавам детето си от витамини. Колкото до чайчетата - пробвахме и с Хип, последно взехме и Блевид - никакъв ефект. Мислех си дали да не сменя млякото, но ме е страх да не получи алергия...  Просто се чудя на какво се дължи това. Имам чувството, че ако не й правя масажчета всеки ден тя няма да се изхожда по цяла седмица....  Sad

# 28
  • Мнения: 5 393
anito1232- права си, човек постоянно учи нови неща. Не се обвинявай, по принцип би трябвало да е нормално една майка да може да се довери на педиатъра на детето си да може да й даде адекватен съвет. За съжаление много често не е такъв случаят в България. Продължавай с масажите, освен това може и гимнастика на крачетата да му правиш( тип каране на колело). Успех и не се притеснявай, следи общото състояние на детето- апетит, комфорт, мекота на корема....

# 29
  • Мнения: 432
Жалко че нямаше кой да ме посъветва когато каката беше малка... Започнахме със сокчета на 2 месеца. По съвет на педиатърката. Сега с бебка се опита един педиатър да ми пробута термометър и то при положение, че беше акала 2 пъти същия ден, но малко. ooooh! Естествено че го отсвирих. Имала била запек и затова била неспокойна.... То днес лекарите толкова си разбират от работата, че по-добре да не опираш до тях. Това е моя горчив опит, имай едно на ум винаги. Както са ти казали можеш да питаш педи да смените АМ с Фризовом.

Общи условия

Активация на акаунт