Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, мамички!

от три седмици не съм писала, но ви чета, че много добре си "сверявам часовника" с вас.
С нетърпение ще чакам отзиви за посещението във Втора градска, аз засега там съм решила да раждам, още повече, че е БПБ-болница. .

Момичета, търсим си жилище, ако имате някакви познати или изобщо знаете за някое добро предложение ще съм много благодарна ако ни помогнете.
Търсим 3-стаен апартамент или етаж от къща, които да не надвишават 60 000 евро. Даже това ни е много, засега сме намерили няколко на по 50 000 евро, но ми се струва, че ще намерим и още по-изгодни...голям застой е в този бранш.
нямам търпение да си почина вече, колкото и да ми се работи, имам нужда!  ooooh!

Лелее, как ти се работи, не знам...
Аз ако можех да си позволя на момента бих излязла в болничен, обаче тогава вместо да получавам някакви пари ще трябва да давам, та стискам зъби и ще ходя чак докрая. Доктора още отначалото ме врънка да ми дава болничен.

За спането - аз като легна на лявата страна и имам чувството, че много ми се натоварва сърцето, задъхвам се и някакси ми "прихлопва".  newsm78Дали да не питам доктора нещо за това?
Та, почти само надясно спя. А, когато съм по гръб бебчето започва да буйства и не ми дава да стоя така. Аз съм чувала точно същото за оная вена - че така се притиска и намалява притока на кръв към плацентата.

Ух, с тия лекарства не знам, предната бременност я изкарах много тежко и въпреки, че през цялото време пиех желязо, но-шпа и магнерод нито хемоглобина ми се вдигна кой-знае колко, нито ми спряха контракциите и болките. И, права си ММка, че трябва да се знае как да се пият, аз често си пиех желязото с прясно мляко и чак после разбрах, че едното пречи на усвояването на другото Joy
Добре, че сега нямам толкова много контракции както преди.

Аз в петък ще ходя на ФМ при доктор Савова, някой бил ли е при нея да каже отзиви, моля!

# 676
  • София
  • Мнения: 676
   Днес с баткото се поразходихмес тротинетката му и трамвайчето  Laughing. Бяхме до центъра да доплатим каското. После в парка пред народния театър си поигра, батут, колички, пързалки.

Кьолше, много ме развесели подсвиркването на мъжа ти  Laughing Laughing. То май всички сме така при неудобна поза.

Тонивил, повече без екстремни премеждия  Wink.
Моята док при хемоглобин сега 117 не искаше много да ми изписва желязо, защото пия Пренатал. Та само 1 блистер ми отпусна.

poliksandrita, весел и незабравим съботен ден под менделсоновите звуци .

Хриси и elio, добре дошли  Hug.

Людмилана, не мога да помогна по въпроса със жилището, но ви желая да се вмъкнете в бюджета  Hug. На ФМ също късмет  Peace


# 677
  • Мнения: 1
Здравейте мами Simple Smile
аз минавам само набързо да се похваля, че се върнахме точно от феталната - ще си имаме момиченце  smile3521
но най-важното е че всичко е нормално, отговаря си точно на седмиците Simple Smile 332 грама
не знам дали ще имам време тези дни да кача снимки /не съм погледнала какво ни е записала Томова на диска, че съм на работа сега Wink/ защото в събота рано летим за моренце, ако не като се върнем, заедно с морските Simple Smile

Хубав ден на всички  dancing

# 678
  • Мнения: 2
Какви размери ви казват лекарите за бебето в 21 г. с.? На мен ми каза глава-51мм,тегло-150г.

# 679
  • Мнения: 588
Здравейте и от мен  Simple Smile
Ей ама голяма скука вкъщи, ошетах всичко, сготвих и изчистих, а времето не минава...... ooooh!
Сигурно още не съм свикнала, защото скоро спрях работа. Вие как си запълвате времето.....да тези от вас, които имат дете сигурно не им е така.....

Вече няколко пъти звъня да се запиша за Отворените врати, а никой не ми вдига....... Ще пробвам и утре и дано все пак се запиша  Flutter

 raq_1 на мен ми казаха, че мойто мъжле тежи 285 гр. и това е нормално за седмицата, в която съм, но ти да не си се объркала, защото 150 ми се струва малко  newsm78

chameleons честити ти розови гащи   bouquet

poliksandrita желая ти незабравим сватбен ден, много щастие и любов и да показваш снимки  Hug Hug Hug

Хриси и elio  welcome

# 680
  • Мнения: 2
и на мен ми се струва малко,но лекарката и без това ми обърка седмицата и я поправих,нищо чудно и това да е сбъркала.


# 681
  • Карнобат
  • Мнения: 3
Добре дошли при нас Хриси и Еlio, пожелавам ви лека  и безпроблемна бременност. Момичета много ви благодаря за пожеланията. Надяваме се наистина да бъде най - прекрасният ден в живота ни.
А относно размерите в 21 г.с. ми се виждат нереални, много е малко 150 гр., поне според мен. Но нека и другите мами да си кажат мнението. Моля ви някоя от вас нека ми прати паролите на лични. Благодаря предварително!

# 682
  • Мнения: 1 886
poliksandrita ,желая ти една чудна сватба!
Страхотно време, весели гости, добри свекъри и сръчен ди джей !   bouquet

На новите момичета добре дошли!  Hug

raq_1 , доста би трябвало да се е объркала да ти кажа. Вчера бях на ЖК. МоЙто чаве е 580гр и е дълго двайсет и няколко см, забравих точно колко, но със сигурност над двайсет каза лекарката.

plana , ако се обаждаш за Втора градска за ДОВ, мисля че беше до 14 часа. Опитай утре пак, на мен ми вдигнаха от първия път.

Да знае някой, как стои въпросът с отпускане на потребителски кредит на бременни жени?
Ако си в майчинство, знам със сигурност, че банките не отпускат, защото майчинството се води обезщетение и при неплащане на вноските, банката няма право да го запорира. Аз обаче не съм в майчинство още естествено. Питах в Пощенска. Една служителка ми каза, че уж нямало никви проблеми, но така бързо го каза, че се усъмних. Не погледна в никакви формуляри , справочници и т.н. Само ми вика, че защо да има проблем да ви отпуснем кредит?
Днес братовчедка ми , чийто мъж работи в Райфазен, ми каза, че мъжът и питал колегите си и банката им нямала политика да отпуска кредити на бременни. Питам се , не е ли това дискриминация. Ако отида в 4-ия месец, когато нищо не ми личи , ще ми отпуснат. Обаче тъй като сме решили да отида в 6 когато вече ми личи, няма да отпуснат.
В Германия напр. може да си с огромен корем и ако те попитат дали си бременна, имаш право да отречеш. Ми не дай си боже да стане нещо с детето ooooh! . Изобщо...тъпо!

Та това ме интересуваше дали някой от вас има опит с някоя банка?
П. С. Не мога още да подам ддокументи за кредита по причини независищи от мен, но не искам да влизам в подробности. Преди да отида в някоя друга банка , исках да се допитам до вас, вместо да вися на гишетата!

# 683
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте,
Kölsches Mädel когато бях бременна с Вики в 6м теглих кредит(от ДСК), но от банката наистина така и незабелязаха че съм бременна иначе нямаше да ми дадат. Облякох едно широко яке с ластики така ходих докато не ми го отпуснаха  накрая. Наистина е много тъпо и си е жива дискриминация. На моя приятелка обаче в ОББ и дадоха без никакви проблеми в по късен месец даже. Успех!
chameleons поздравления а добрите резултати!
poliksandrita и аз ти пожелавам това да бъде един от най-хубавите ти дни в живота!
Аз от няколко дни съм с ужасна хрема и главоболие. Пратих Виктория на Кюстендил при нашите и едва чакам четвъртък за да излеза отпуск. Confused

# 684
  • Мнения: 993
Или пък тези хапчета като се пият да ни казват с какво е хубаво да си пием, кое спомага за по-доброто усвояване на желязото, ама уви. Няма такива екстри.

Желязото се пие с портокалов сок, тъй като витамин C подобрявал усвояването му. Препоръка от лекар. Ама аз и със сок не мога да го понасям   Sick

Кьолнско момиче, не би трябвало бременността да повлиява отпускането на кредит, даже ПИБ май имаха програма специално  за бременни за кредитиране взимането на стволови клетки, а там сумите не са малки. Ама това е по принцип, знам ли сега с тази криза каква им е политиката...

Люси
, ако можете да изчакате с покупката на жилище, наистина ще имате по-голям избор на още по-добри цени.  Peace

# 685
  • Мнения: 943
Аз тоя Малтофер не го пия със сок, щото ме мързи само да я мия тая машина. Обаче ми казаха в болницата, че трябвало да се сдъвче таблетката, та аз вместо да го дъвча, го слагам в една салфетка , отгоре чукам да стаен на прах и си го изсипвам в устата, след което се наливам със студена вода. Няма така смрад, вярно е.  Crossing Arms
Хематологът, при който ходих заради таласемията и ми изписа желязото, въпреки нея, ме посъветва никакви млечни продукти в часовете на пиене на малтофера, защото пречи на усвояването
chameleons , честита мома  Party
рая1, според мен определено е станала грешка. Нашето момиче в 20 г.с. и 3 дни беше с обиколка 4,9 см. и тежеше 349 грама  Crazy Ти къде ходи ?

# 686
  • Мнения: 1 886
Миньон ,Marci , обнадеждихте ме  Hug  Ще взема да отида в някоя банка да питам .

Марси, дано да се излекуваш по-бързо ! Сигурно е ужасно в такова време да си болна!  Hug

# 687
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Миналата седмица и на мен ми казаха, че хемоглобина ми е 96 и ми предписаха Тот'хема...Ампули, които трябва да пия 2 пъти на ден по 1, разтворено в сок, в продължение на 10 дни и съм щяла да бъда ОК, пък да видим  smile3521

Мами, да ви се похваля...Това лято го бях отписала да посетя морето, тъй като милото ми няма да излиза отпуска, а аз самичка няма да ида...Обаче мама и тати ме поканиха да ида с тях за 10 дни на Приморско и после малко на Бургас при едни приятелчета и аз приех  Hug Много се зарадвах, че ще видя морето и тази година...Жалко, че приятеля ми няма да е с мен, ама надали ще му липсвам много, а и тамън малко да си почине от мен и моите бременни прищявки  newsm08

# 688
  • Мнения: 169
Kölsches Mädel Ако си в майчинство наистина може да не ти бъде отпуснат кредит, но в момента няма значение в кой месец си , ако отговаряш на изискванията няма да има никакъв проблем.

Когато ми мериха бебоците в 20 г.с и няколко дена , тежаха 360 гр, другото 430гр, и третото 450 гр.

# 689
  • Мнения: 908
Леле, понпонче, как ги помниш всичките  Crazy Живи и здравички да са юнаците  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт