Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Някой има ли наблюдение как се подготвят децата в школа "АРЕТЕ" ?
Намира се в "Красно село" и в последно време чувам много добри отзиви за нея.
Мога да кажа само най-хубави неща за Арете. В нея се подготвят и двете ми деца. Големият ми син тази година кандидатства след 7ми клас и влезе в Първа английска! Малкият ми син ще бъде в Школата за втора година - сега ще е 6ти клас. Учителите в Арете работят много сериозно и наистина мотивират децата да учат. Най-интересното беше, че децата ми не се страхуваха от периодичните контролни и изпити, а напротив - заради репетициите с тях се чувстваха уверени в знанията си. Препоръчвам с две ръце.

# 31
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
В тези школи възможно ли е записване само за подготовка по БЕЛ и дали е практика децата да се записват предварително през лятото?
Школата, която ние сме посещавали това е възможно само БЕЛ или Мат., и да - практика е записването да става през лятото, в един момент желаещите стават много.

# 32
  • Мнения: 939
Школата, която ние сме посещавали това е възможно само БЕЛ или Мат., и да - практика е записването да става през лятото, в един момент желаещите стават много.

Благодаря за мнението и информацията.

Досега все имахме късмет - когато ходеше на подготвителните модули в СМГ, я записвахме през септември при желания преподавател и дори не ми беше хрумвало, че предвидливите хора правят това през лятото.

Очевидно трябва да убедя мъжа ми, че няма нужда да чакаме до 15 септември, за да решим къде искаме да я запишем и да се задействаме по въпроса.  Той малко се дърпа с мотива, че като започне учебната година тя ще може да се координира със съученичките и заедно да ходят на курс. За мен ходенето на курс с приятелки е грешен подход, така че наистина тези дни ще трябва да бъда много убедителна в къщи Simple Smile.

Случайно имате ли информация за курсовете по БЕЛ, организирани от СМГ? Предполагам, че звучи налудничаво подготовката по БЕЛ да е в СМГ, но... в нашия случай това би било доста удобно и би спестило много време.

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 21:20 от Obsolete

# 33
  • София
  • Мнения: 4 285
^^^само две мнения във форума и то еднакви Simple Smile
А и твърдението с бала над 33.00 и да учи, където си поиска?!? Хайде холан преди да пишете да погледнете мин. балове тази година или под бал "над 33" имате предвид 34.80?

# 34
  • Мнения: 1 252
Моите и двте деца не са били в школи.
За мен това са допълнителни разходи и съответно доходи за учетилете, които имат сметка да преподават в Школите.
Имам впечатления само от ВЕДИ.
На мои близки децата им там се подготвяха и изкараха максимални оценки.
Успех!

# 35
  • Мнения: 41 645
Моите и двте деца не са били в школи.
За мен това са допълнителни разходи и съответно доходи за учетилете, които имат сметка да преподават в Школите.
Имам впечатления само от ВЕДИ.
На мои близки децата им там се подготвяха и изкараха максимални оценки.
Успех!

Много е вероятно дете да се справи и без курсове, но я си представи, че някакви десети не стигнат за желаното училище. Тогава родителят няма ли да съжалява, че е спестил пари, а е отнел шансове? Защото от всеки курс се научава нещо и ходенето е форма на допълнително подсигуряване.

# 36
  • Мнения: 1 252
Големият бях твърдо решила да го запиша , той отказа.
След детето не желае и няма да посещава школата защо да си давам парите.

Малкият ходи само на матемаика и едва изкара тройка...

# 37
  • Мнения: 2
Здравейте,
Като родител на бъдеща седмокласничка и аз се зарових във форумите за да реша Големият въпрос -"Коя школа за подготовка на детето си да избера"?   #Crazy
Прекрасно е, че всички минали по този "трънлив път" са толкова отзивчиви да споделят своя опит!    bouquet  Много ни помагате!
Рових в нета за школи за подготовка- имаше оферти от 1000 до 2000лв за учебна година- и бях изпаднала вече в тих ужас.Мои познати ми препоръчаха школа "eurotarget".Цената беше дори смешна - около 600лв за уч година по двата предмета!
Записах я там.Не знам как са преподавали, но имаше ежеседмично много задачи за решаване, два-три теста по БЕЛ/на седмица/, няколко преразказа/за годината/, три пробни изпита - всичко това с оценки като на изпит.В къщи помагахме също и морално и задачи решавахме, и преразказ заедно писахме.Детето изкара 5,75 по математика и 5,66 по БЕЛ.Това е.
Искам  да се обърна към dessita74, ако не ви затруднява да споделите по-подробно  впечатленията си от Eurotarget ( може и на лични ), защото останах приятно изненадана от цената за 2010/2011 г., а и местоположението и е приемливо за нас.
 Simple Smile  Поздравления за успешното Ви представяне на изпитите по БЕЛ и Математика.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 349
Предстартовата треска и тресе и нас  newsm78. В интернет са толкова много фирмите, които предлагат подготовка след 7 клас. Някой може ли да сподели впечатления от Регалия и Веди?

# 39
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Регалия  newsm10

# 40
  • София
  • Мнения: 1 634
Аз съм споделяла не един път отличните си впечатления и предимства на ВЕДИ  Peace

Преди това сме били за един ден пробно в "Иванови"  Stop ooooh!

Имам позната , чието дете посещаваше курсовете в НПМГ - явно са за кандидатстване в самата гимназия, не се предстви никак добре на изпитите,..

За Регалия - също имам добри отзиви от познати  Peace

Междучасие, Образователни технологии - също.

За Софроний  Thinking  Едно познато дете беше там - средно-добри резултати,.. Но едно дете не е критерий все пак  Wink

Naddya, както не веднъж са писали всички тук- зависи от детето и неговите знания до сега. Някои предпочитат частните уроци - индивидуални занимания, повече обяснение  а и попълване на пропуските, ако има такива.
Но децата с добър заряд от знания обикновено се насочват към школите. Пробните изпити, състезателния дух, достатъчния брой часове и пре-достатъчните домашни дават прекрасен резултат накрая  Peace

Във ВЕДИ след входен тест, се формират групи според знанията на децата - не знам дали е така в другите школи.

Спомням си кошмара в Иванови - занимаваха децата по всички предмети - оставих го в 8,00ч и го взех в,... 17ч! Сина ми беше категоричен - "Няма да се върна тук!"
  Беше в края на 5-ти клас, търсех школа от 6-ти клас да започне и така се озовахме там за еднодневен тест. Да не говорим на какво бях свидетел като отношщение на Иванов към учениците му и към учителките,.. ooooh!   

# 41
  • София
  • Мнения: 18 160
Ами аз съм пък  много доволна от Софроний.  Peace Научих за школата от форума, от майките на деца,  които   бяха приети след подготовката си там и в АК, и в НЕГ, като в последната минималните  балове по неписано правило  са най-високи. Wink Дъщеря ми посещаваше школата от втория срок на 6 клас, продължи си там и в 7-ми. Неведнъж съм писала, че има разделение на децата по групи, в зависимост от нивото им по БЕЛ и мат. От групата на дъщеря ми всички деца бяха приети с  повече от отлични резултати в училища от първия ешалон - 1АЕГ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ, 164 ГПИЕ, ТУЕС и т.н... На няколко пъти на дъщеря ми й  се е налагало поради отсъствие да посещава и друга група в школата.Резултатите на децата там не се отличават по нищо  от тези в първата.  Peace Истината е,за мен поне, че във всяка школа има отлично представили се деца и не чак толкова.Съученичка на дъщеря ми, отличничка в училище, две поредни години посещавала Веди, изкара твърде посредствени резултати. Оценки под 5 и на двата изпита.. Сами по себе си оценките може да не са толкова ниски, но за човек, посещавал две години курс, при това на относително лесен изпит по мат... Такива деца има във всяка една школа.Правило просто няма. Школата и учителите дават, а детето - поема  каквото иска и може , в зависимост от потенциала и амбициите  си.
Онова, което харесвам в Софроний най-много, е  детайлната проверка на домашните, разясненията на допуснатите грешки в тях, както  и своевременното уведомяване на родителя за развитието на  детето му. Без  съмнение, в 6-ти клас ще запиша там и близначките си.  Grinning

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 13:30 от already detective

# 42
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Записвам се да следя темата, защото ме интересува. Даже, ако някой може да препоръча и сподели за  школа още от 6 клас по БЕЛ ще съм много благодарна.

# 43
  • София
  • Мнения: 749
Имам второ поколение ученик в Софроний.
И двете ги записах от 6-ти клас. Голямата ми дъщеря ми я завърши през 2008. Малката (в момента 6 клас) я посещава също.
Голяма се справи много добре на изпитите - приеха я и в АК, и в 1НЕГ с английски (паралелката с най-висок входен бал). Без никаква друга подготовка, освен в Софроний. След много мислене я записахме в АК.
За малката ми е рано да кажа каквото и да било резултати. Доволна съм от обучението й до момента.
Препоръчах школата на няколко познати - всички без изключение са много доволни.

Знам, че дете може да се запише и само на един от двата предмета.

# 44
  • Мнения: 8 471
ВаняМ, внасям едно уточнение. В  91НЕГ няма прием по паралелки. Там кодът за кандидатстване е един за всички паралелки. Разпределението става по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт