Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 110
Именно от написаното   някога от ВаняМ, от Прасковка и още няколко мами се ориентирах към школа Софроний.Поразпитах и майките на деца от основното  училище на дъщеря ми, но от
по-горните випуски, посещавали също школата в годината на кандидатстването. Всички получени отзиви бяха отлични.   Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 749
ВаняМ, внасям едно уточнение. В  91НЕГ няма прием по паралелки. Там кодът за кандидатстване е един за всички паралелки. Разпределението става по-късно.

Не се изразих правилно. Имах предвид, че в 1НЕГ приемът с най-висок бал е за втори език Английски (тогава поне така беше).

Кодът за кандидатстване беше по втори език.

Просто не ми хрумна как да се изразя.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 634
Да, постовете на ВаняМ и Already  за Софроний потвърждават , че всичко зависи от детето!

За добрите ученици - която и от изброените школи да се посещава - смятам, че отличния резултат ще е налице! Peace

MAD65, ВЕДИ също е от 6-ти клас, можеш да запишеш и само БЕЛ или само МАТ

# 48
  • Мнения: 119
Голяма се справи много добре на изпитите - приеха я и в АК, и в 1НЕГ с английски (паралелката с най-висок входен бал). Без никаква друга подготовка, освен в Софроний. След много мислене я записахме в АК.
Би ли споделила кое наклони везните към АК тогава и дали по-късно е имало момент, в който сте съжалявали за направения избор? Ако не е много лично все пак.

# 49
  • София
  • Мнения: 749
Голяма се справи много добре на изпитите - приеха я и в АК, и в 1НЕГ с английски (паралелката с най-висок входен бал). Без никаква друга подготовка, освен в Софроний. След много мислене я записахме в АК.
Би ли споделила кое наклони везните към АК тогава и дали по-късно е имало момент, в който сте съжалявали за направения избор? Ако не е много лично все пак.

Малко е извън темата, но ще си кажа Simple Smile
НЕГ беше моето първо желание, не на дъщеря ми. Тя много искаше да учи в АК, за немската не искаше и да чуе...
Дали съм съжалявала - не съм съжалявала категорично, но съм имала колебания, да. Защото:
- НЕГ е страхотно училище, на 10 мин път от вкъщи е (пеша), 
- в АК успехът й не е висок, докато в НЕГ мисля, че щеше да бъде по-добър (мисля, че това може да и е пречка при кандидатстване в университет),
- вторият език в колежа не се учи на високо ниво, докато в НЕГ щеше да получи немски + английският, който така или иначе тя щеше да овладее...

Но тя казва, че АК е супер, макар да движи с компания точно от немската гимназия Simple Smile

# 50
  • Мнения: 119
Голяма се справи много добре на изпитите - приеха я и в АК, и в 1НЕГ с английски (паралелката с най-висок входен бал). Без никаква друга подготовка, освен в Софроний. След много мислене я записахме в АК.
Би ли споделила кое наклони везните към АК тогава и дали по-късно е имало момент, в който сте съжалявали за направения избор? Ако не е много лично все пак.

Малко е извън темата, но ще си кажа Simple Smile
НЕГ беше моето първо желание, не на дъщеря ми. Тя много искаше да учи в АК, за немската не искаше и да чуе...
Дали съм съжалявала - не съм съжалявала категорично, но съм имала колебания, да. Защото:
- НЕГ е страхотно училище, на 10 мин път от вкъщи е (пеша), 
- в АК успехът й не е висок, докато в НЕГ мисля, че щеше да бъде по-добър (мисля, че това може да и е пречка при кандидатстване в университет),
- вторият език в колежа не се учи на високо ниво, докато в НЕГ щеше да получи немски + английският, който така или иначе тя щеше да овладее...

Но тя казва, че АК е супер, макар да движи с компания точно от немската гимназия Simple Smile

Благодаря ти за откровения и много човешки отговор.

# 51
  • София
  • Мнения: 749
И само ще добавя - тя влезе на съществуващата тогава т.нар. "субсидирана" такса ( беше сред първите 50 момичета на изпита).

Сега, при тази огромна такса, АК изобщо не седи като алтернатива за втората ми дъщеря.

# 52
  • София
  • Мнения: 403
Доволните от Веди моля препоръчайте добри преподаватели по БЕЛ и математика в школата.  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 11 751
Доволните от Веди моля препоръчайте добри преподаватели по БЕЛ и математика в школата.  bouquet

Доколкото съм чувала,децата във Веди държат входни тестове по БЕЛ и математика.В този случай дали ще можете да изберете преподаватели?

# 54
  • София
  • Мнения: 4 349
Веди наистина има входни тестове и спрямо резултатите определят групите, т.е. да може в една група да са деца с горе-долу сходни знания. Но после, ако видят, че детето се справя по-бързо или по-бавно от останалите в групата, може да го преместят. В този смисъл мисля, че не може да се избират преподавателите!

# 55
  • София
  • Мнения: 403
И все пак ако има някаква върможност ще е добре да съм подготвена с името на препоръчан от други родители преподавател.

# 56
  • Мнения: 7 161
Доволните от Веди моля препоръчайте добри преподаватели по БЕЛ и математика в школата.  bouquet
По БЕЛ препоръчвам г-жа Весела Михайлова, ако все още преподава във школа Веди.

# 57
  • София
  • Мнения: 403
Благодаря.

# 58
  • софия
  • Мнения: 113
Весела Михайлова е в Междучасие.Питах по телефона.

# 59
  • Мнения: 7 161
Весела Михайлова е в Междучасие.Питах по телефона.
Да, преди преподаваше и на двете места- Веди и Междучасие.
А сега само в Междучасие ли преподава?

Общи условия

Активация на акаунт