Книгите, които не трябва да пропускаме да прочетем!

  • 93 161
  • 379
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 24 467
Не сте ли изучавали библията в училище по литература?Спомням си,че ние учихме Старият завет.

Нищо такова не се "учи" по Литература.  Simple Smile Най- много да се спомене структурата на Библията, евангелистите и няколко по- известни притчи. Това, обаче, не е изучаване на същата.

# 346
  • Мнения: 6
Книгата, която прочетох последно и ме впечатли е " Шантарам "на Грегъри Робъртс
http://www.helikon.bg/books/45/-%D0%A8%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D … D0%BC_148243.html

# 347
  • Мнения: 107
О-о-о, изучаването на Стария завет не е като да ти кажат какво има там. Мъжо е семинарист и са дълбали в Библията всичките 5 години. Това е изучаване. Това е много по обем съдържание и не вярвам да са го сложили в програмата по литература. Все щях да чуя.

# 348
  • София
  • Мнения: 193
Библията се изучава, само че е по-скоро отгоре-отгоре, колкото да се каже, че е четена. Аз поне нямам спомен да сме задълбавали особено, пък не е като да завърших отдавна. Grinning

# 349
  • Мнения: 1 167
Оф, това с Библията е много досадно. Като се започне едно натякване, едно размахване на пръст, направо граничещо с маниакалност ми иде да  Sick

# 350
  • Мнения: 13
Преди време писах в тази тема,че книгата,която всеки трябва да има и да чете и препрочита е Библията.Писах,но нямаше никакъв коментар.Все едно не съм писала.Аз не принадлежа,към някоя секта или църква,но чета Библията и тя внася вдъхновение и успокоение в живота ми.Бог на всеки дава различни дарове,но малцина ги ценят.Малцина се сещат да отворят свещените книги,които са писали праведните хора,които са чували гласа на Създателя и са записвали неговите послания,които са за наша полза,а не за вреда.Хората поглежда Библията и си казват,че е много голяма или неясно написана и не се захващат с нея,а четат куп други лекички четива,за отмора,по интересни според тях.Аз я чета с молив в ръка и подчертавам важните според мен неща.Сега се чудя,бих ли могла да избера някой цитат,от нея,с който да предизвикам интерес съм тази книга.Но как да извадя един от многото и как той да повлияе на различните хора.
"А плътския човек не приема нещата,които са от Божия дух,защото за него те са глупост,и не може да ги познае,защото те трябва да бъдат изследвани по духовен начин.Но духовният човек изследва всички неща,а той самият не е изследван от никой друг човек." 1 Коринтяни ,2 глава,14-15 стих.
Библията дава отговори на много въпроси,които си задават хората,стига да я четат и изследват.И молитвата е важна.Човек се моли,само когато изпадне в беда и забравя,че молитвата е разговор с Бога,който иска да бъдем близки.Как би се почувства ваш приятел,ако се сещате за него само,когато имате нужда от неговата помощ,а после го забравяте?

# 351
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....Човек се моли,само когато изпадне в беда и забравя,че молитвата е разговор с Бога,който иска да бъдем близки.Как би се почувства ваш приятел,ако се сещате за него само,когато имате нужда от неговата помощ,а после го забравяте?
Съдиш ли ни?

# 352
  • Мнения: 1 601
....Човек се моли,само когато изпадне в беда и забравя,че молитвата е разговор с Бога,който иска да бъдем близки.Как би се почувства ваш приятел,ако се сещате за него само,когато имате нужда от неговата помощ,а после го забравяте?
Съдиш ли ни?

Лили , мисля , че дамата просто обича Библията и е изкарала цитат , а не , че съди някой от нас , мисля че всеобщо за всички хора се отнася  Peace

# 353
  • Мнения: X
Много моля да спрете с религиозните пропаганди, неприятно е! Има си религиозни теми, коментирайте си там, чухме ви мнението, не е нужно повече да си натрапвате идеите!

# 354
  • Мнения: 13
Аз не съдя,а и никой човек няма право да съди другите.Само един създателя и осъдителя.Той ни познава,какви сме в сърцата си.Ако сте добри и се стремите към добро,защо да се боите от осъждане? Писах ,коя е книгата,която не трябва да пропускаме да прочетем. И ако имате желание и търпение да я прочетете,ще откриете ползата от това.Колкото  до Корана,той се припокрива със Стария завет(Хората напразно се делят и както и да го наричат,не проумяват,че Бог е само един).Ние живеем по законите от Новия завет.Така,че поне можете да прочетете него - за живота и делото на Исус,божият син,и за делото на неговите ученици,изобщо за християнството. Пише и за нашето време и за след това. И  един последен,любим за мен стих и няма да ви "проповядвам"повече.
"Любовта е дълготърпелива и милостива.Любовта не завижда,не се хвали,не се възгордява,не се държи неприлично,не търси изгода за себе си,не се раздразнява,не е злопаметна,не се радва на неправедността,понася всичко,вярва на всичко,надява се на всичко,издържа всичко.Любовта никога не престава."
Такава е истинската любов,която трябва да изпитваме един към друг и към всяко създание.
Пожелавам ви да ви се случват повече хубави и вдъхновяващи неща в живота.  Hug

# 355
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съдя,а и никой човек няма право да съди другите......
Тогава не ни дръж сметка кога и как да се молим. Аз не се моля изобщо даже.
Представи книгата, която смяташ за важна, останалото не е за тази тема.

# 356
  • Мнения: 37
Три метра над небето
Автор: Федерико Моча
Heart Eyes

# 357
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз не съдя,а и никой човек няма право да съди другите.Само един създателя и осъдителя.Той ни познава,какви сме в сърцата си.Ако сте добри и се стремите към добро,защо да се боите от осъждане? Писах ,коя е книгата,която не трябва да пропускаме да прочетем. И ако имате желание и търпение да я прочетете,ще откриете ползата от това.Колкото  до Корана,той се припокрива със Стария завет(Хората напразно се делят и както и да го наричат,не проумяват,че Бог е само един).Ние живеем по законите от Новия завет.Така,че поне можете да прочетете него - за живота и делото на Исус,божият син,и за делото на неговите ученици,изобщо за християнството. Пише и за нашето време и за след това. И  един последен,любим за мен стих и няма да ви "проповядвам"повече.
"Любовта е дълготърпелива и милостива.Любовта не завижда,не се хвали,не се възгордява,не се държи неприлично,не търси изгода за себе си,не се раздразнява,не е злопаметна,не се радва на неправедността,понася всичко,вярва на всичко,надява се на всичко,издържа всичко.Любовта никога не престава."
Такава е истинската любов,която трябва да изпитваме един към друг и към всяко създание.
Пожелавам ви да ви се случват повече хубави и вдъхновяващи неща в живота.  Hug
Миличка,подкрепям всяка твоя дума,но нима не знаеш,че форума е пълен с атеисти?

# 358
  • Мнения: X
и не само форума... светът е пълен с атеисти, ставате досадни оспамихте темата  Stop

# 359
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Според мен на всяка книга трябва да й дойде времето - имам любими книги, които съм отваряла не с време и ми е било трудно да прочета, съответно съм оставяла, след няколко години  хващам пак същата книга и си казвам "Леле, как съм могла да я оставя"  Peace

Общи условия

Активация на акаунт