Физиологична жълтеница......

  • 13 515
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Отговорих няколко часа!
Не са ми казали в болницата да имаме жълтеница.
На момичето с което бяхме в стаята дъщеря й имаше и когато я изписваха специално й казаха да дава вода със захар, а на мен не. А и не ми е правело впечатление да е била жълта.
Мъжа ми също не си знае кръвната група. И той е от страхливите.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 39 876
Мамче, редактирах малко анкетата, в частта промяна на глас от страна на потребителите Simple Smile
Че за щерката не бях гласувала. Ама тя ни жълтеница, ни колики... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 497
И двамата с мъжа ми сме нула плюс. (децата също)
Голямата така и не разбрах дали е имала жълтеница.
Малкото мина за около 3 дни, но се роди 21 дни по-рано.

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
ами аз никаква жълтеница не забелязах, обаче на единия ден - лекарите казаха, че започва да я кара и направиха изследвания, а на другия ден  казаха, че нищо му няма

изобщо не е бил жълт - в моите очи

с таткото сме различни кръвни групи - той е 0+, а аз В+

той като бебе е карал много тежка жълтеница и дълго е останал в болница, казали им, че бебета с 0+ карат тежко жълтеница

малкият обаче е с моята кръвна група - В+, а зсъм карала вирусен хептит (тип А) преди 10г. и дори не пожълтях, може би - защото не бях предържана много,постъпих в инфекциозното - дори преди кръвта ми да отчете резултат (само заради тъмната урина) и защото гаджето ми я беше карал (от него я хванах)

аз лично я изкарах много леко, не знам има ли кръвната група - общо - само споделям опита си

# 19
  • Мнения: 6 713
Поне 3 седмици беше, към месец. Еднакви групи сме с баща й.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 48
 При нас билирубина уж беше на граничната стойност и малката изкара един ден на "хаваите" /така наричаха фототерапията/, но не се повлия и продължиха с фототерапията + система с глюкоза още едно денонощие.В крайна сметка билирубина се нормализира в края на втория месец, като съм давала калциев глюконат и разтвор на глюкоза успоредно с кърменето. С таткото сме 0+ кръвна група.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 794
Баткото ни беше леко жълтеникав в родилния дом, но казваха, че са му нормални нивата на билирубина, още на изписването беше с нормален цвят. Малкият не знам - почти 1м беше в б-ца, казаха, че я е изкарал там.
С таткото сме различни кръвни групи - аз АВ+, той - А-

# 22
  • Мнения: 5 790
Не съм и разбрала, че има физиологична жълтеница. Като я видях за първи път си беше съвсем ок. С бащата сме различна кръвна група.

# 23
  • Мнения: 207
Гласувах с "до 1 седмица" и "Еднакви кръвни групи с бащата сме"

# 24
  • Мнения: 2 447
гласувах с "няколко часа",не съм разбрала да е имал.Нито в родилното са ми казвали,нито после педи. Различни групи сме с таткото

# 25
  • Мнения: 2 658
Отговорих няколко часа!
Не са ми казали в болницата да имаме жълтеница.

 Peace

Така беше и двата пъти. Никой лекар не е и обелил дима zа жълтеница при моите деца. Нито в болницата, нито след това в къщи.

Затова гласувам с "няколко часа" . Но, като се zамисля, със същия успех мога да гласувам и с "до три дни".. Просто си нямам и идея...

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Гласувах с до 3 дни, но може би е било по-малко. Когато ми я дадоха на втория ден, нямаше вече.
С мъжът ми сме различни кръвни групи.

# 27
  • Мнения: 55
Баткото беше повече от месец, изписаха ни на 10-ия ден след фототерапия и кръвопреливане заради анемия, изплаках си очите Cry
С малката ни изписаха на 3-ия ден, всичко и беше в норма, надявам се и сега с най-новото ни попълнение пак да  е така Praynig
С таткото сме с различни кръвни групи с + РФ

# 28
  • Мнения: 550
още от родилното синът ми беше жълт, но ни изписаха нормално, някъде около 3-4 седмици караше жълтеницата, но не съм давала вода с захар. Малко се бях стреснала от жълтите му очи,  после разбрах, че е нормално. С мъжа ми сме различни кръвни групи  Peace

# 29
  • Мнения: 9 467
От родилния дом ни изписаха с жълтеница,която продължи около 1-2 седмици .
С мъжа ми сме различни кръвни групи.

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 09:52 от Кристал

Общи условия

Активация на акаунт