Созопол - мнения, впечатления и препоръки!

  • 194 694
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • BG
  • Мнения: 390
Момичета, току що се прибрахме от Созопол, хотел Релакс. Наистина релаксирахме - много стилен хотел, вежливо обслужване, усмихнат персонал.Имам няколко забележчици, (преди 2 седмици почивахме в Турция и може би сравнявам двата хотела...) басейна не се почиства от утаилия се пясък по дъното, не се почистват плочките около басейна и шалтетата са с няколко пласта плажно мляко. Като пиша, че не се чисти около басейна не казвам, че е боклук до колене, но едни хартийки и фасове точно 3 дни бяха все на едно и също място, заминахме си ги там...
Комари нямаше, морето беше чисто.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 402
Харесала съм си 3 местенца  и бих искала да те помоля за "пресни" сведения, относно тези хотели - местоположението им, общият външен изглед........ Ние сме семейство с две деца - на 7 и на 2 год и затова ми се иска в хотела да има басейн /не държа на олимпийски размери/, да е чисто, просторно и ако може да има нещо като ДЕТСКИ КЪТ.
А времето как е там - водата вече топла ли е??? Embarassed
Приемам и нови предложения  Wink

neli_gabi, дала си три предложения, които са доста различни, едното е за буджака - ако изберете да отседнете там, задължително трябвате да имате автомобил, за да имате и по-голям избор от плажове; сиена хаус - аз също го заглеждах, защото ме изкуши като цена и удобства - новичко и луксозно ми изглежда; доколкото се оринтирам по картата е по-навътре в мовия град, но на равното, ще имате 5-10 минути ходене до харманския плаж; от всичките предложения според мен сиена - най-много ще ви свърши работа - като цени, независимо, че има малко ходене, имат си и волейболно игрище; иначе всички на снимки отвън изглеждат както и на живо

позволявам си да ти препоръчам два хотела, които са много близо до един до друг и до харманския плаж и отговарят на твоите изисквания: хотел табанов бийч и хотел флагман, като цени флагман мисля, че е по-добре, можеш да погледнеш тук за цени - има един файл, който можеш да си даунлоуднеш; иначе и двата хотела имат детски кътове и добри басейни; до хотел тезей или поне в тази посока се намира хотел аполис - по-навътре е така и тихичко, пеш се стига до харманите - те имат басейн и като им гледам сайта цените им са също добри

времето е много хубаво, в събота не ставаше за къпане - имаше вълни, вчера беше чудесно, но поне на каваците - водата теглеше и да - сутринта като ходихме, самото начало на плажа откъм св. никола беше заградена и имаше полицаи, но не казаха за какво, разбрахме вечерта от новините; водата малко теглеше вчера; иначе днес не ходихме на плаж, защото вчера се опърлихме като наденички, ама това е защото съм разсеяна и взех празната, вместо пълната туба със слънцезащитен крем  и разбира се в най-голямата жега се прибрахме пеш от каваците Crazy

# 707
  • София
  • Мнения: 1 402
Колебая се между два плажа  и три хотела - Буджака/хотел Барекс/ и Каваците /Свети Никола и Голдън плейс/.
Колебанията за плажовете - кой от двата е по-плитък в морето, по-чист и по-просторен откъм хора?
Колебания за хотелите - то зависи и от избора на плаж де...
Та, примерно Голдън плейс - той на скала ли е? Как се стига до плажа - стълби, пътека?
Свети Никола ми се струва по в централна част на плажа и ме притеснява да не е пренаселено там...
За Барекс хубави отзиви четох, но как е плажа тан? А спасители има ли? [/color]

Free Soul, директно на твоите въпроси: и трите хотела са добри и с близки цени: най-спокойно - барекс и голдън плейс; по-добрият плаж - каваците; не съм слизала до плажа на буджака, където е барекс, за да проверя за спасители, но той е по-малко плажче, в съседство е хармани - и той и каваците със сигурност имат спасителни постове; свети никола е по-в началото на плажа, оттам е главният вход за каваците така да се каже - в интерес на истината в момента не е пренаселено, голдън плейс сс сигурност е най-тихият - реално се намира на главния път, точно над морето - стаите гледат към морето, има много големи и прохладни тераси - на ресторанта и бара - също към морето, от странат на пътя са коридорите, асансьора и паркинга - по този път за 1 минута си на плажа - няма стълбички, няма дивотии Simple Smile гледах го специално него, защото винаги ме е изкушавал

# 708
  • Мнения: 2 575
Алекс- много жалко, че така се е получило с Рибката. Спомените ми от там преди много години са за кристална чистота Sad , но вече къде ли е същото Sad
Фрий- не искам да се меся в избора ти, но не си ли мислила и за Свети Тома ( 12 км от Созопол), от където пиша в момента Wink или за новия Грийн лайф, който е на Каваците?
За комарите- събота вечер беше ад, днес няма ни един- спасение няма:(((

# 709
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 736
На Буджака има спасители.

# 710
  • Мнения: 3
Момичета, извинявайте, че нахлувам така в темата. Може ли някой да ми каже по-подробно за вила Карен? На колко горе-долу минути пеша е от Харманите и от  Новия град? И има ли някой представа дали има интеренет връзка там? Ако няма в самата вила, дали се лови от някой от хотелите около нея? Много ви благодаря.

# 711
  • Мнения: 4 159
asinka, свети тома на аркутино имаш предвид предполагам- малко извън темата, аркутино ризорт далеч ли е от плажа

# 712
  • Мнения: 2 575
Аркутино ризорт е близо до плажа  - на самия вход за автомобили, дори сега май са направили и нова пътека, но лично аз не съм вървяла разстоянието. Едва ли е повече от 5 минутки.

# 713
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Момичета, извинявайте, че нахлувам така в темата. Може ли някой да ми каже по-подробно за вила Карен? На колко горе-долу минути пеша е от Харманите и от  Новия град? И има ли някой представа дали има интеренет връзка там? Ако няма в самата вила, дали се лови от някой от хотелите около нея? Много ви благодаря.

На около 15 мин. пеша е от началото на Харманите. Няма интернет в нея, мисля че имаше някаква оферта срещу заплащане от близък хотел, но не сме ползвали.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 709
Сега има ли комари?

Миналата седмица мъжото беше видял някаква машина да пръска против комари.
Помня, че миналото лято имаше бая, сега като бяхме за една седмица нямаше нито един.

А за природно чудо номер едно какво ще кажете!? Сега зазимено барабар с крана в него.
Този грозил не мога да го преживея, как можаха така да съсипят хубавото море.
Говоря за хотела преди Парнас на градския плаж отдясно.
Довърши ме една созополска съседка, която ми каза, че след време по проект от стълбичките в дясно чак до хотел Селена щяло да има друго чудо. И стълбичките по средата като тунелче.

Там най се кефя на Селената заради хубавата зелена поляна и детските занимания. А и хотелчето ми е много симпатично.

# 715
  • Мнения: 0
Вчера при свада с некоректен строителен предприемач, чувствайки се застрашена, повиках созополската полиция.  Полицаите  (3-ма на брой) пристигнаха след около 3 часа и не само че не ме защитиха, а ми обясниха ясно и многократно, че ги безпокоя напразно и че не е трябвало да се обръщам към тях. Назидателно, унижавайки ме с надменното си поведение (пред ответната страна) ми обясниха, че не познавам функциите на полицията и че трябва да ги търся само в случай, когато престъпникът посегне да ме бие или убие.
А аз, за жалост, бях само обиждана и заплашвана. Като се има предвид, че бях съвсем сама срещу 4-ма яки и здрави мъже (строителната бригада) - извън града (на вилата), си мислех че щом плащам данъците си редовно, имам право да търся помощ и защита и в подобни ситуации от българската полиция.
Така бе разбита илюзията ми, че в случай на опасност, ще бъда защитена законно.

# 716
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
Саморасла,съчувствам ти за случая  Hug ,но наистина при обида или унижение от тяхна страна е излишно да се вика полиция.Просто нищо не могат да направят.Нито са ти посегнали,нито са те нападнали или не са се опитали.Ако на всяка обида тръгнем да звъним на полиция,какво ще стане.На работното ми място почти всеки ден има хора,мъже по-скоро които си позволяват да ме обиждат или заплашват,това не е за полиция.

# 717
  • Мнения: X
Роси, работното ти място предполагам, не е във вила извън града, и колегите ти по-всяка вероятност не са строителна бригада, която те обижда, унижава и заплашва, когато си съвсем сама. Простотиите и подмятанията на работното място, нямат нищо общо с конкретната ситуация. Разбира се, че би трябвало да се обади на полицията, кой да я защити в случая?! Каква е гаранцията, че след вербалната агресия няма да последва и физическа? Нима трябва все да чакаме да има пребити или дори убити, за да се задейства полицията?!

# 718
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 736
...истината днес е само тази -
родната полиция ни пази....

Дори и да нямат законови основания да предприемат конкретни действие, биха могли да се държат по-пазителски, а не тъй арогантно, нали? Да не преповтарям aniese, но каква е гаранцията наистина , след като са отправени заплахи? Иначе ако човек премине към саморазправа, мятането в клетакта му е задължително, ама защита не се знае къде точно да потърси. При арменския поп, може би?

ПП Не слагам всички от полицията под един знаменател.
Знам, че и там има хора, чието призвание е да бъдат истински полицаи - защитници на реда и закона.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 709
Кажете ми моля как вървят този сезон цените на леглата. Признавам си, че питам от чисто любопитство.
Иначе съм по-скоро на принципа, че печалба се прави с оборот, не толкова с високи цени.

Като имам предвид не толкова хотел, а квартира, но например с тераса, климатик, кабелна, хладилник. Естествено и собствена баня.

Общи условия

Активация на акаунт