Храни за деца с АБКМ

  • 6 378
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте,откриха ни алергия към белтъка и сега евентуално месец не трябва да приемаме мляко,яйца,шоколад и т.н.
На годинка и месец сме,започнахме фрозипеп,но е доста горчив и не искаме да го пием.изчетох доста теми,но не открих има ли в търговската мрежа подходящи храни за тези деца,като например бисквити,които мога да сложа в млякото?Ще се радвам да споделите  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 589
Здравеѝ Sun_Ladyy  Не мога да ти помогна за храните. Аз самата, ще следя темата с интерес.  Аз лично купих на Пласмон безглутенови бишкоти, въпреки сухото мляко в тях. Не мога да намеря безмлечни бисквитки или бишкотки с цел да и ги разтварям в Фризопепа или да си гризка от тях.
Иначе доколкото съм чувала и към Детските кухни има храни за деца с алергии. Поразпитаѝ във вашия раѝон! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 254
Кой белтък? Белтъците са различни. Дане би да са открили  АБКМ?
Кой и как откри алергията? Как се прояви?
Странно.... на възрастта на твоето дете АБКМ (ако е такава) обикновено отшумява, а при твоето бебе се проявява тепърва.
Досега детето ти приемало ли е млечни продукти, от каква възраст, приемаше ли ги добре?
Извинявай, че не ти отговарям по темата, но..... някак си-не ми се вярва, че наистина имате този проблем.
Не го приемай като укор. Във въпроса ми има подвъпрос, който не искам да "изричам гласно".  Simple Smile
Второ мнение искали ли сте?

# 3
  • Мнения: 185
Появиха се червени петна по ръчичките,по крачетата,а по корема и гърба бяха като точки.Алегрията е откриха тук в нашата болница в Горна Оряховица,д-р Илиев.Направихме кръвен тест и проби,второ мнение поискахме от д-р Димитрова,елерголог,която каза,че е атопичен дерматит.Досега сме се хранили от скоро с кисело мляко и АМ фризо 2,забраниха ни 1 месец картофи,мляко /освен фризо пеп/,ядки,банан и др.мъхести плодове,шоколад,сирене и т.н.
Kиkи нямаме голям избор,обиколих навсякъде нито в един детски магазин или пък друг по-голям супермаркет,няма бисквити без мляко,или яйца

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А диагноза АБКМ поставяха ли? АД си е съвсем друга работа...

# 5
  • Мнения: 4 390
Моето дете е с АБКМ и й правя тези бисквити /рецептата е от форума/:
Цитат
Бебешки бисквити (без яйца)  

1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. готова каша (сухо вещество) - оризова с банан или др.
3 с. л. олио
студена вода
Приготвяне: Загрейте фурната до 200 градуса.
В купа сложете брашното и бебешката каша, добавете постепенно олиото и с разбъркване започнете да добавяте по малко вода. За начало сложете 1/4 ч.ч. и сипвайте по малко, докато тестото се офори на топка и започне да се отделя от стените на купата. Разточете го до дебелината на бисквита и изрежете формички по ваш избор.
Пече се върху ненамазана хартия за печене (предполагам, че става и на тавичка) за 10 - 12 мин. или докато придобият златист цвят. Бисквитките се съхраняват в добре затворен съд.
Забележка: може да смесите равни части обикновена зърнена каша с някой от ароматизираните видове, тъй като според някои, ако се направи само с ароматизирана каша, вкусът става много силен.

# 6
  • Мнения: 158
Има детска кухня която предлага меню за алергични деца Peace
Моето дете е с АБКМ и й правя тези бисквити /рецептата е от форума/:
Цитат
Бебешки бисквити (без яйца) 

1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. готова каша (сухо вещество) - оризова с банан или др.
3 с. л. олио
студена вода
Приготвяне: Загрейте фурната до 200 градуса.
В купа сложете брашното и бебешката каша, добавете постепенно олиото и с разбъркване започнете да добавяте по малко вода. За начало сложете 1/4 ч.ч. и сипвайте по малко, докато тестото се офори на топка и започне да се отделя от стените на купата. Разточете го до дебелината на бисквита и изрежете формички по ваш избор.
Пече се върху ненамазана хартия за печене (предполагам, че става и на тавичка) за 10 - 12 мин. или докато придобият златист цвят. Бисквитките се съхраняват в добре затворен съд.
Забележка: може да смесите равни части обикновена зърнена каша с някой от ароматизираните видове, тъй като според някои, ако се направи само с ароматизирана каша, вкусът става много силен.

да попитам тези бисквитки подходящи ли са и за по малко дете?

# 7
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми е на 8,5 месеца, чеше венците си с тях от скоро.
Не ги правя с пшенично брашно, защото тепърва я захранвам с пшеница.
Използвам оризово и кестеново брашно /дава мекота на тестото/ или оризово и овесено, царевично, или брашно от просо/. Добавям и пасирана ябълка, за да не е хептен сбито /тестото/.
Бисквитките стават твърди.

# 8
  • София
  • Мнения: 91
Моят син беше с такава диагноза като бебе/сега е на почти 6 години/ и съм му давала бисквитите на РЕВЮ-натурални и най-обикновенни солети.
Но и аз смятам,че доста късно се е проявила АБКМ при вас и може изобщо да не е това, а АД. Успех!

# 9
  • Мнения: 22
Моето дете е на година и 3 месеца и още сме на диета, заради АБКМ. И аз се чудя как да му разнообразявам храната - Plasmon нямат нито един вид бисквитки, които да са без мляко. Затова купувам от техните макарони - сварявам ги, добавям малко овче сирене + някакъв плод (пюренце на Хип или пресен, ако има подходящ) и ... това е закуската, все едно и също Sad Иначе се храним от ДК за алергични деца, много съм доволна. Ако някой има идея как мога да разнообразя закуската, ще съм благодарна да сподели.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 786
Здравейте, моя син е на 1.7г с АБКМ, за закуска му правя макарони (мисля Загария юфка се казват) с олио и нарязано на ситно и изчистено от сухожилието пилешко бон филе. Макароните врат заедно с филето като водата е оскъдна, преди да ги сваля от огъня добавям олио и малко червен пипер. Детето ги обожава. Преди правих и качамак, като отделно приготвям задушено месце - свинско или пилешко филе, обаче напоследък не го иска. Аз също се затруднявам със закуската тъй като не му понася козето сирене.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 786
vikkie, каква е тази ДК за алергични деца? Ние опитахме Ози диетичната кухня обаче не я харесва, доста безвкусна му изглежда тъй като яде от нашата храна и сме на кърма. Фризопеп не сме пили.

# 12
  • Мнения: 3 241
И моята дъщеря е със съмнение за АБКМ и затова й давам бисквити (на прах) без мляко от Карфур (с ванилов вкус)
Видях, че и в София ги има в Карфур - една жълта кутия от 400г е, дори са био Simple Smile
На нас ни ги предписа педиатърката.

# 13
  • Мнения: 106
И моята дъщеря е със съмнение за АБКМ и затова й давам бисквити (на прах) без мляко от Карфур (с ванилов вкус)
Видях, че и в София ги има в Карфур - една жълта кутия от 400г е, дори са био Simple Smile
На нас ни ги предписа педиатърката.

              Тези бисквитки задължително ще ги потърся!

              Моята малка дъщеря има АБКМ установена още когато беше на 1 месец. При нас положението беше много тежко, стигали сме до Пирогов по спешност,защото се поду цялата, направо й се промени изражението на личицето... Сега е на 1 и половина, но аз все още не смея да започна с някакво мляко ХА, давам само Фризопеп, когато не я кърмя, защото кърмата ми вече почти изчезна Sad
              За закуска обикновено давам макарони на Плазмон само със зехтин (по изключение олио), но когато си варим спагети за нас ги правя с олио и й давам и на нея от тях. Също така понякога закусва филия с домашна лютеница. Много я обича, но  от нея се продрисква и не давам много често. Тя вече яде яйца (цели) и затова й правим баница от готови кори, намазани с олио и яйце (слагаме една такава кора, когато правим баница).
             Моята мома никакви варени зърнени не иска да яде, но който иска да пробва (зависи от възрастта на детенцето) - жито, елда, овесени ядки, булгур...
 

              За подхапване й давам обикновени бисквити, бисквити  Ревю с овесени ядки, солети и едни сладки - те не са от най-здравословното нещо , ама тя ги обожава и са без мляко - казват се Арменски сладки (майстор Аги). Много са вкусни, лошото е че са покрити с пудра захар, приличат на масленки, но са със олио, продават се в едни бели кутий.
              Oт домашно приготвените също така правя кекс с фанта и кекс с настъргани ябълки (рецептите ги има някъде по нета)
              За обяд и вечеря ние с баба й готвим, основно супички, но много обича ориз, мусака (обикновена и такава с тиквички) и печено пиле. Рибка също си хапва добре (на морето приживявахме на солети и сафрид, на който махах пърженото брашно отгоре му  Laughing)
           

               С интерес ще следя темата за някоя интересна рецепта!

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 15:35 от viara_ara

# 14
  • sofia
  • Мнения: 786
Колко майки готвят на децата си?

Ние имаме проблем с белтъчините във всичко - дори зеленчуците. Засега приема белтъка само на месото и съм се видяла в чудо защото излиза че сутрин обед и вечер яде месо. Обаче няма с какво да го заменя, пробвах всякакви неща. Има ли други деца с подобен проблем  - без млечни, яйца, ядки, бобови?

Общи условия

Активация на акаунт