въпрос по детска психология

  • 2 095
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
И да си попитам направо тогава - всички фигури бяха в един размер с изключение на самата нея, която беше по-малка от останилите (аз даже помислих, че това е кучето, защото и само тя беше в различен цвят от останалите newsm78) и фигурата на баща й, която беше малко по-голяма от останалите.
Това какво ще рече Grinning  bouquet

Toва, че всички са били с един размер говори, че за нея те са равни -в  смисъл- никой не я притеснява/вълнува повече от обикновеното и тя е спокойна в обкръжението си; по-големите фигури обикновено изразяват или страх/опочитание, или някакво могъщество, което респектира детето ( не е задължително да е непременно отицателен смисъла на по-големите фигури), но определено те са нещо, което респектира/обърква/вълнува/занимава малката главица ( в добър или лош смисъл)Както виждам, тати е надалече, обаче е голям!  Laughing   Много е хубаво, че е нарисувала себе си цветна, дори и по-малка от другите, това означава, че се възприема като важна и специална, както и би трябвало да бъде! Heart Eyes Каза по-горе, че е започнала рисунката от себе си, което също потвърждава факта, че девойката се чувства значима и важна в къщата, което може само да те радва!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 257
G&J а къде може да се про4ете оЩе неЩо относно развитието на детската психика?на български ако може,4е с другите езици ме няма  Embarassed или някоя книга да препоръ4аШ?

Ами тези неща, дето ги дрънкам в момента, са неща, които са ми в главата, в резултат от практиката с дечица. Ще ми е нужно време да ти цитирам специализирана литература на български, защото отдавна съм се отделила от БГ университет и книгите в БГ, но специално за теб ще се поразтърся и ще ти пратя. Книгите за безкрайно много и все интересни. В Гугъл можеш да пуснеш "Детска психология", "Развитийна психология", потърси стадии в развитието на детето от Пиаже, Ерик Ериксън - на българския Гугъл това  Simple Smile

# 17
...., което може само да те радва!  bouquet
  bouquet  love001 Благодаря за труда ти да направиш мини анализче Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт