Потребителски кредит по време на майчинство ?

  • 14 627
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте !

ДАли някой от вас е теглил потребителски кредит по време на майчинството си ? Ако има такива - моля пишете подробности....днес бях в пощенска банка и от там ми казаха че било абсюрдно да ми дадат....

поздрави

# 1
  • Мнения: 3 621
За съжаление в която и друга банка да отидеш ще ти отговорят същото.
Няма начин да получиш кредит докато си в майчинство.

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, не отпускат докато си в майчинство.
Сега получаваш обезщетение, а не трудово възнаграждение.

# 3
  • Мнения: 459
Нито една банка няма да ти даде кредит докато си в майчинство и причината е, че ако случайно решиш да не си плащаш кредита, никой не може да ти наложи запор върху обезщетението за майчинство. Запор може да се наложи само върху трудово възнаграждение.

# 4
  • Мнения: 9 814
И 10 лв. няма да вземеш. Пробвах да взема на лизинг за три месеца фотоапарат за 150 лв.- отказаха ми директно, даже не поискаха да разгледат документите ми.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз, като съкредитоискател, теглих ипотечен от Пощенска точно по време на майчинство, но това беше през 2008, сега сигурно е по-различно. Никак не беше лесно, разправяхме се цели четири месеца. Накрая им казах в прав текст, че ми е писнало всеки път да ми искат различен документ, (защото аз движих документите, на мъжа ми не му се занимаваше) и да ми приготвят на другия ден всички документи, които съм им предоставила, защото отивам при друга банка. Резултатът беше, че на следващия ден ми казаха, че сме одобрени.  Не ти препоръчвам обаче Пощенска, в никакъв случай.

# 6
  • Мнения: 459
Съкредитоискател е съвсем друго, титуляра трябва да работи!

# 7
  • Мнения: 76
Благодаря Ви момичета !

ДАже се отказах и да опитам.......за съжаление мъжът ми го осигуряват върху 240 лева - според вас той до колко пари може да изтегли ? Сумата която ни трябва е 10 000 лева................

# 8
  • Мнения: 331
Доходът на съпруга ти е в рамките на минималната работна заплата и съответно е несеквестируем, което означава, че няма да получи кредит.
Остава вариантът да търсите поръчители или да дадете някакво добро обезпечение - но за такава малка сума ипотека ми се вижда нереално.

# 9
  • Мнения: 141
за съжаление,когато си в майчинство,си абсолютно дискреминирана-даже продукт за 100лв не ми дадоха на изплащане-хем бях още в болнични и получавах повече пари,отколкото като работеща.

# 10
# 11
  • Мнения: 219
Миналия месец ми отпуснаха, но аз още вземам майчинство за първата година, и то ми е много високо, ако вземаш 240 лева едва ли ще ти отпуснат

# 12
  • Мнения: 9 814
Миналия месец ми отпуснаха, но аз още вземам майчинство за първата година, и то ми е много високо, ако вземаш 240 лева едва ли ще ти отпуснат

Дай повече информация.
Няма логика, защото са наясно, че след два месеца и ти ще дойдеш на същите 240 лв.

# 13
  • Мнения: 219
Ами аз съм дългогодишиен клиент на банката /ОББ/, имам и доста спестявания в депозити, излезе ми една покупка, за която ми трябваха свободни 10 000 лева, подадох молба и ми одобриха кредита. Майчиството ми е 1300 лева на месец. Когато кандидатствах и аз питах дали банката има практика да отпуска на майки в майчинство и ми казаха, че няма проблем. Аз също се притеснявах, че остават още два месеца докато започна да вземам 240 лева, но нямаше проблеми и ми отпуснаха

# 14
  • Мнения: 9 814
Кредитът ти обезпечен ли е с депозити ти в банката?

Общи условия

Активация на акаунт