Отговори
  • Мнения: 4 335
Ще се опитам вьзможно най-кратко да обесня проблема.На 22.05 отивам за профилктачни изследвания(без оплаквания,чувствах се идеално),резултата беше:
СУЕ(РУЕ)    -36mm/h              до 50год.(до 12)
Абсолютно всичко друго в крьвта си беше в норма,за това и няма да ги напиша.

Урина
белтьк-                отрицателен
билирубин-          отрицателен
уробилиноген-     неувеличен
урина-седимент   16-18 левкоцита,плоски епителни клетки,бактерии      при референтни стойности 4-5 левк.,2 еритр.;

Лекарката ми каза,че имам пикочна инфекция,изписа ми АБ Бисептол и прахчета Уринал.каза,че ще пусним нови изследвания,като ги изпия,точно след като ги свьрших ми дойде цикьла и изследванията ги направих днес(месец по кьсно).
Резултатите са-
СУЕ(РУЕ)-      68mm/h                до 50 год.(до 12)
Отново всичко друго в крьвта си е в норма,дори и хемоглобина 128 (а винаги сьм била с ниськ).
Урина-
белтьк-          отрицателен
билирубин-    отрицателен
уробилиноген-неувеличен
урина-седимент-10-12 левкоцита,плоски епителни клетки


Днескашните изследвания утре след обед ще ги види лекарката ми,но,ако някой може да ми каже нещо до тогава ще сьм благодарна,много се притесних нещо.Доста изчетох,притеснява ме РУЕ-то,защо така се ускорява(знам,че говори за вьзпалителен процес).Имам проблеми с един зьб,който все се каня да отида да извадя(пусти му страх),преди няколко дена се беше вьзпалил,имах гнойна торбичка.Дали е вьзможно РУЕ-то да е от него,но и как да сьм сигурна.
Виждам,че левкоцитите в урината са намалели,но все още не са в норма,няма и бактерия.При това положение не би ли трябвало да е спаднало и РУЕ-то,нали е започнало подобрение?

Извинявам се за дьлгият пост,ще сьм благодарна на всеки компетентен отговор.

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 20:46 от ive7aaa

# 1
  • Мнения: 23
Възможно е РУЕ-то да е така от зъба.За съжаление няма как да си сигурна докато не го извадиш и десет дена след това да повториш изследването.А урината стерилна ли е?Ако не е може от там да са левкоцитите  Rolling Eyes.

# 2
  • Мнения: 4 335
Урината е стерилна,да.
То,че си иамше пикочна инфекция имаше,явно не се е доизлекувала,поне така мисля(не,че разбирам много),но явно има някакво подобрение щом няма бактерии,а и левкоцитите са намалели.Но това РУЕ?

# 3
  • Мнения: 41
Споко! уСПОКОЙ СЕ и пий лекарствата и всичко ще е наред !    bouquet

# 4
  • SA
  • Мнения: 3 196
Честно казано, тази инфекция на пикочните пьтища ми се вижда малко сьмнителна. Сама казваш, че не си имала никакви оплаквания, урината е била стерилна при изследването. Да се постави такава диагноза само вьз основа на завишен брой левкоцити в урината и то при единично банално изследване , ми се струва леко пресилено.
Иначе СУЕ може да бьде ускорено по много причини, наличието на гнойно огнище в зьб сьщо би могло да бьде такава причина.

# 5
  • Мнения: 4 335
Не са само завишените левкоцити,все пак имаше и бактерии в урината.

# 6
  • Мнения: 2 076
На мен така ми е повишено РУЕ-то, но е 24. И миналата година на профилактичните ми беше така и тази година пак. Нямам никакви оплаквания, другите ми кръвни изследвания са наред и урината също. Но реших да се изследвам по-подробно и ходих на гинеколог, УНГ, ревматолог - всичко ми е наред. Направих си дигитална панорамна снимка на зъбите, сега лекувам гранулом. От зъбите явно ще излезе да е, но ще  го изследвам след 1 месец. Иначе в кръвните лаборатории ми казват, че 24 не е високо, щом нямам оплаквания да не се задълбочавам.

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Бактерии в урината се отчитат, когато се изследва стерилна урина и се направи посявка. Иначе баналното изследване на урина дори не се взема в стерилно шишенце, а само в химически чисто.

# 8
  • Мнения: 4 335
Вече сьвсем се обьрках,днес два дни по-кьсно пак пуснах утайка,резултата е:

СУЕ(РУЕ)-21mm/h              до 50год.(до 12)
Нали РУЕ-то спадало бавно,вьзможно ли е за два дни толкова бьрзо да спадне или има грешка в едните изследвания?В понеделник пак ще пусна,ще видя тогава как ще е.

Междувременно ми направиха ехография на коремни органи,бьбреците са добре,имам леко удебелен пикочен мехур,което все пак говори за някакьв вьзпалителен процес.

# 9
  • Мнения: 478
ive7aaa , лекувайте бързо стоматологичния проблем, но гледайте ако може без изследване "електродиагностика за фокално огнище" тъй като като цяло е рисков метод да се маже гел с нисковолтов ток по лицево шийна зона.
После ако още е повишена утайката мерете и CRP, ако има движение в CRP следващо мерене може да има стойност - ПРОТЕИНОГРАМА(електрофореза серумни белтъци, според които имунни белтъци имунолог/ревматолог/алерголог/онкохематолог може да мъдрува).
Стискаме палци да се излекува зъба и да изчезне утайката и тревогите Wink

Общи условия

Активация на акаунт