Еко-мами?

  • 1 671
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 854
Отказах цигарите от близо половин година, не замьрсявам околната среда с отпадьци, използвам специално предназначените контейнери за различни отпадьци, когато е вьзможно агитирам за пьтуване с влак, вместо с колата, икономия на електричество и вода.

# 16
....
Имаме енегроспестяващи крушки в 1та стая.

.....
Ама как в едната  Crossing Arms , половинката във всички стаи ги е сменил. Полазват ме нервите по някога докато загреят Whistling Crazy. Кухнята за сега прави изключение ама и на нея ще й дойде реда

# 17
  • Мнения: 1 854
....
Имаме енегроспестяващи крушки в 1та стая.

.....
Ама как в едната  Crossing Arms , половинката във всички стаи ги е сменил. Полазват ме нервите по някога докато загреят Whistling Crazy. Кухнята за сега прави изключение ама и на нея ще й дойде реда


Браво, значи аз сьм най големият анти-еко човек сред Вас...защо незнам за тези крушки newsm78, когато се нанесохме в този апартамент си имаше крушки на Филипс и аз само ги подменям като свьршат, но незнам какьв чеши са, тоест дали са енергоспестяващи. Пише ли ги на опаковката, ммм?

# 18
# 19
  • Мнения: 978
Трябва да ги сменя бе. Ама забравям.

# 20
  • Мнения: 978
Пише да. По-скъпи са, но им дават 15 г гаранция. Аз в бг имах само такива.

# 21
  • Мнения: 2 452
Пише да. По-скъпи са, но им дават 15 г гаранция. Аз в бг имах само такива.
Ела у нас да видиш как гърмят! След една буря всички крушки в едната ни баня бяха изгорели. Ние сме с такива крушки навсякъде. Не ме питай колко ни струваше да подменим всичко. Мъжът ми се занимава с тези неща; когато купи крушките накуп аз си помислих, че има грешка в сметката, честно.

# 22
  • Мнения: 978
Вземайте от тези с гаранционните карти.

# 23
  • Мнения: 4 399
Правим доста неща, пък макар и дребнички. Честно казано мисленето ми в това отношение много се промени откакто живея в чужбина. А и специално мъжът ми е много екологично възпитан. Самият той е бил в разни екологични групички и е участвал много активно в разни мероприятия по опазване на околната среда в родния си град. И така ето дреболиите за които се сещам:
- разбира се събираме отпадъците разделно. Май сме единствените в нашата сграда които предават картонените опаковки за рециклиране.
- винаги когато мога купувам продукти от рециклирана хартия. Типичен такъв продукт е кухненскта хартия.
- всичките ни електроуреди са ААА.
- по принцип мия чинии в миялна машина което също е по-екологичния вариант. Но ако има нещо за миене на ръка никога не оставям водата тече безконтролно.
- мъжа ми много се гордее с екологичния си начин на каране на кола. Аз съм далеч по-икономична от него обаче, защото карам по-бавно и на дълги растояния веднага си личи кой е карал повече. Wink
- колата ни е бензинова, макар че това е доста по-скъпо от дизеловите. Обoрyдвана е с всички възможни филтри. Няма екстри от сорта на автоматик, климатик и др. които да харчат допълнително бензин.
- винаги когато е възможно пътувам с градски транспорт. Дори и ако ми отнема малко повече време. На дълги разстояния задължително ползваме само градски транспорт. Никога не ми е минало през ума да се прибера до БГ с кола. Ако трябва да сме мобилни там където отиваме, пътуваме със самолет и наемаме кола на място.
- Никога не използвам климатик в службата ако това не се налага от високи или ниски температури. Никога не го оставям включен през нощта или през уикенда. За разлика от колегата ми, който го оставя по 1 седмица включен когато е в отпуска.
- Когато ходим на пазар задължително си носим платнени торби с нас и избягваме наелоновите пликчета доколкото е възможно.
- oтопляваме се с централно парно отпление, което е най-екологичния вариант, но разбира се това не е нещо което го правим активно, просто в такава сграда живеем.
- Следим и двамата с мъжа ми да няма включени лампи или електроуреди повече от необходимото. По тоя случай сметката ни за ток е толкова ниска, че никoй не ни вярва.
- Редовно даряваме дребни суми на Грийн Пиис (така ли се пише на български? Rolling Eyes). Мъжа ми подкрепя акциите им с раzни картички, които иzпраща на определени адреси. Аз съм против, защото за мен тази организация има много повече политически отколкото екологични цели, но мъжа ми има други разбирания и не мога да го спра.
Толкова се сещам за момента.

# 24
  • Мнения: 1 238
В Дания много се държи на опазването на околната среда. На всякъде има специални кошчета за всичко и хората спазват стриктно правилата.
Така правя и аз. Разделям боклука, стари дрехи давам в кошовете за Африка, и ние сме със специални крушки, които използват по малко енергия, пестя водата доколкото мога, тока също, нямам шофьорска книжка, не пуша, не консумирам и месо Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз май ще съм единствената мама, която ще се отчете в тази тема без да е еко Wink Ами почти всико, което сте описали го правя, но не с мисълта за природата  Rolling Eyes а защото така ми изнася.
Разделям боклука, защото ако ползвам само едната кофа няма да ми стигне за 2 седмици, даже се нервирам защо не рециклират и пласмасови неща  Close
Дезодоранти не ползвам, защото обичам парфюми Wink
Детето не хвърля боклука си навсякъде, зашото не искам да има просташко поведение.
Пера на ниска температура, защото така не се захабяват дрехите толкова бързо.
Ползваме енергоспестяващи крушки, но не знам защо. Половиката така реши и идеята ми хареса. Хонда има едни енергоспестяващи които загряват по бързо, почти нямат разлика с нормалните. Въпреки това ме дразни, ако в някоя стая свети и няма никой там и ходя да гася лампата (леле каква съм)
Не пуша, но това решение съм го взела от години Simple Smile
Когато мога ходя пеша, но го правя защото ми е кеф  Whistling
Може и други еко неща да правя неволно, но засега не се сещам. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 399
Мисля, че като цяло тенденцията в Европа (САЩ може би) е  към ЕКОлогичен начин на живот. Бавно ама славно натам вървим.  Peace


За Европа съм съгласна. Тук много се мисли какво да се направи zа опаzването на околната среда. Но zа САЩ това абсолютно не важи. Аz бях ужасена колко беzумно раzточително се живее в тая страна. На природните ресурси се гледа като неиzчерпаем реzерв и абсолютно никой не се zамисля по въпроса на екологията или на икономията. И точно това е много жалкото zащото ние тук каквото и да направим в малка Европа не можем да компенсираме раzточителния начин на живот на милиони американци.

# 27
Миронич, при нас пред ТЕСКО има специални бинове за тия торбички, но за сега сам при тях съм ги виждала. Аз моите там ги изхвърлям.

# 28
  • Мнения: 2 452
В сутрешния блок на нашата телевизия казаха преди малко, че ако всяко семейство в Канада замени поне една крушка в дома си с икономична такава, това ще се равнява на отстраняване от движение на 66,000 автомобила! Нашето семейство сигурно "спестява" замърсяване на околната среда поне колкото за три коли, т.к. имаме над 50 такива крушки.  newsm10

# 29
  • Мнения: 2 452
Моя единствен проблем са пластмасовите торби от супермаркета. За разграждането на една торбичка са нужни 20години. Моля поправете ме ако греша.
Аз ги използвам като торби за боклук в къщи понеже се спестяват доста пари от спциялните найлонови създадени с тази цел както и заемат по малко място в кофата ни за боклук и са по практични-бързо се пълнят и се изхвърлят, не се трупат с дни зада се напълни. newsm78  Чувствам се виновна като ги използвам. Но практичността им замъглява чувството ми за вина Embarassed

Мира,
Тук има опции - в евтиния магазин за хр. стоки напр. можеш да ползваш кашони вместо торбички. В по-скъпия (изобщо веригата Лоблоус) можеш да си закупиш пластмасов контейнер за многократна употреба и да пълниш него, вместо торбичките.

Общи условия

Активация на акаунт