хубави зеленчукови пюрета

  • 4 193
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
започнахме с домашни , но сега сме на Ганчев Wink

# 16
  • където има любов
  • Мнения: 307
Алекс яде само домашни ,какви ли не комбинации и правя.някога ,обачи ме домързява да готвя и й купувам Ганчевите-какъв ужас наставаНЕЩЕ И НЕЩЕ,стиска устата, а ако успея да и набутам лъжичката,всичко плюе-Ужас.Но аз съм си виновна ,тъка си я свикнах,все домашничко...

# 17
  • Мнения: 5 370
Ами въпреки негативното отношение на повечето майки, моята дъщеря ядеше единствено и само Ганчев до 6-ия месец, след което домашни. Най-добрите зеленчукови пюрета са домашните, а ако искаш да купуваш взимаш от всички марки и даваш на детето " да си избере". Wink

Иние бяхме на Ганчев и съм изключително доволна.
А защо е това негативно отношение след като по-скъпите са по вредни.Не съм ги копувала защото са по ефтини , а защото от достоверен източник знам ,че именно на Ганчев са с най-малко вредни неща Winkа колкото до всичкото производство на Нестле  Sick Sick Sick Sick
А откъде имаш информация,че всичкото производтство на НЕСТЛЕ е Sick Sick?? И кой каза,че скъпите са по-вредни? Не искам да споря,а просто са ми мнооого интересни подобни умозаключения.
За сведение= в пюретата на Ганчев има МОДИФИЦИРАНО НИШЕСТЕ, за което бях пускала преди време питанка. Повечето пюрета за бебета над 4 месеца предупреждават,че "има глутен" или краве млеко или пък масло-не растително. Говоря ,естествено,за Ганчев.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз си мислех да пускам подобна тема, но за домашни пюрета. От какви комбинации сте доволни?...
Нашата девойка яде повечето на Хип и някои на Семпер. Но разнообразието не ми се струва голямо и след като навърши 6 месеца започнах 1-2 пъти в седмицата именно за да осигуря разнообразие да й правя домашни по рецепти, които търсих в чужди Интернет сайтове. Ами домашните ги омита за секунди, по което съдя, че й харесват доста повече от купешките. Рецептите съм ги превела на български и ако ви представлява интерес мога да ги пусна тук.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 765
nati nat хайде мила , давай ги насам . Hug
 Ние сме изцяло на домашни . Всичките ми опити да дам готово пюре бяха провал . Плюе и това е . 
 

# 20
  • Мнения: 702
nati_nat   и аз да се включа с молбата за рецептите че вече се видях в чудо с опитите за домашно пюре  Hug Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 537
Отначало давах на Ам-ам и на Гербер ,след това минахме на домашни Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Рецептите съм ги превела на български и ако ви представлява интерес мога да ги пусна тук.

Давай!  smile3521

# 23
  • София
  • Мнения: 2 298
nati nat хайде мила , давай ги насам . Hug
 Ние сме изцяло на домашни . Всичките ми опити да дам готово пюре бяха провал . Плюе и това е . 
 
ОК, ще ги пооправя малко като текст за да е по-подредено ще ги пусна днес по някое време, може би като отделна тема, та от заглавието да е ясно, че става въпрос за рецепти и който търси такива по-бързо да ги намира.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 298
Ами въпреки негативното отношение на повечето майки, моята дъщеря ядеше единствено и само Ганчев до 6-ия месец, след което домашни. Най-добрите зеленчукови пюрета са домашните, а ако искаш да купуваш взимаш от всички марки и даваш на детето " да си избере". Wink

Иние бяхме на Ганчев и съм изключително доволна.
А защо е това негативно отношение след като по-скъпите са по вредни.Не съм ги копувала защото са по ефтини , а защото от достоверен източник знам ,че именно на Ганчев са с най-малко вредни неща Winkа колкото до всичкото производство на Нестле  Sick Sick Sick Sick
А откъде имаш информация,че всичкото производтство на НЕСТЛЕ е Sick Sick?? И кой каза,че скъпите са по-вредни? Не искам да споря,а просто са ми мнооого интересни подобни умозаключения.
За сведение= в пюретата на Ганчев има МОДИФИЦИРАНО НИШЕСТЕ, за което бях пускала преди време питанка. Повечето пюрета за бебета над 4 месеца предупреждават,че "има глутен" или краве млеко или пък масло-не растително. Говоря ,естествено,за Ганчев.
Това го видях чак сега и направо ме смая. И на мене ми е интересно защо скъпите са по-вредни (говорим за вредност за бебето, не за портфейла), като имам предвид съставките на етикетите и контрола върху храните, в частност детските, в държавите, в които се произвеждат...За Ганчев ми е достатъчно само да им погледна съставките ...

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 10:33 от nati_nat

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Хип и Семпер ядеше Дариа и още яде Семпер /манджи/. После и домашни, но само от селска продукция, за която знам с какво се гледа.

Ганчев - няма да коментирам - не знам кой контролира и дали изобщо някой контролира качеството на влаганите в пюретата им зеленчуци. За комбинациите мога само едно да кажа  Sick ябълка с домат?? И домат във всяко пюре, като всеки направил си труда знае, че домати не се дават пред годината или поне осмия месец.

# 26
  • Мнения: 5 228
Трябва да пробваш, различните бебета имат различен вкус. Моята дъщеря яде Алете и Хип.

# 27
  • Мнения: 8 505
Малката харесваше най-много тези на Гербер,но според мен трябва да пробваш различни и да видиш кои ще хареса твоето дете.

# 28
  • Мнения: 173
Какво означава точно да се вари на пара (за зеленчуците за домашни пюрета)? Разбирам, че е нещо като задушаване с малко водичка, но не съм съвсем сигурна дали е същото.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 356
Ние започнахме захранването с Хип зеленчукови, хубави са, но са малки. 125г изобщо не ни оправят от много отдавна. Като захранихме и почна да папа по 200г купувах всякакви, но мойта най-хареса на АмАм, защото са редки. Ганчев не съм давала, а Гербер, Нестле, Бебевита давам месни и не са лоши. Сега зеленчукови предимно правя домашни (но имаме село), а месните купувам.
Аз вярвам повече на чуждите пюрета, защото контрола и законите в западните държави са на светлинни години напред от нас.

Общи условия

Активация на акаунт