Отговори
# 15
Moiat slu4ai e drug,da6teria mi e ot parviat brak i pravihme takava deklaratzia,vajnoto e pasporta na ba6tata+ba6tata ,na deteto EGN i akta za rajdane.Napravi si niakolko kopia,4e na6te vse vzimat edno zadaljitelno...ani tova e samo v BG,tuk sam patuvala s Patrick,koito mi e ot sega6niat saprug i vaob6te ne sam se zamislila za takav dokumnet  newsm78 Stranno !
Az si mislia ,4e tova stava vapros samo za dete na razvedeni roditeli ,a kato ne sa-bez takava deklarazia e vazmono samo s pasporta ??IA KAJETE SEGA VIE ???

# 16
  • Мнения: 4 629
Ние правихме лятото такъв, няма нужда да се заверява в посолството, става само и пред местен нотариус, написано на български, нищо че те няма да го разберат, важен е да се сложи подписа, той всъщност това заверява нотариуса.

Това в САЩ ли го направихте? Сигурно не, защото нотариус няма да завери документ на чужд език или аз бъркам нещо?

# 17
  • Мнения: 384
Ние правихме лятото такъв, няма нужда да се заверява в посолството, става само и пред местен нотариус, написано на български, нищо че те няма да го разберат, важен е да се сложи подписа, той всъщност това заверява нотариуса.

Това в САЩ ли го направихте? Сигурно не, защото нотариус няма да завери документ на чужд език или аз бъркам нещо?

Нотариуса заверява подписа, не текста

# 18
  • Мнения: 4 629

Нотариуса заверява подписа, не текста

А подписа нали е под някакъв текст все пак? Нотариуса чете това, което заверява, а също и пита заверяващия дали е наясно под какво се подписва.

# 19
  • Мнения: 384

Нотариуса заверява подписа, не текста

А подписа нали е под някакъв текст все пак? Нотариуса чете това, което заверява, а също и пита заверяващия дали е наясно под какво се подписва.

Не е вярно това,нотариуса не чете текста в случая. За него е важно да удостовери че точно този човек го подписва. Както и документите за апостил е заверяват също без превод.Слага се печата само.

# 20
  • Мнения: 4 629
Не е вярно това,нотариуса не чете текста в случая. За него е важно да удостовери че точно този човек го подписва. Както и документите за апостил е заверяват също без превод.Слага се печата само.

Добре значи ти си заверяваш успешно документите, които ти трябват на български тук в САЩ. Може би има разлика в политиката на различните щати

# 21
  • Мнения: 384
Не е вярно това,нотариуса не чете текста в случая. За него е важно да удостовери че точно този човек го подписва. Както и документите за апостил е заверяват също без превод.Слага се печата само.

Добре значи ти си заверяваш успешно документите, които ти трябват на български тук в САЩ. Може би има разлика в политиката на различните щати

Става въпрос за пълномощни, не за документи изобщо

# 22
  • Мнения: 1 215
Аз ще пътувам сега на 26 ноември към Лондон и като разпитах ми казаха, че след като Емма има двойно гражданство не ми трябва нотариално заверено пълномощно от бащата. Само с паспортите й излизам. Друг е въпросът, че той ако иска д аизлиза с нея от страната му трябва пълномощно от мен.

# 23
  • Мнения: 404
Нотариуса заверява подписа, но няма нищо лошо в това да се направи на езика на нотариуса и да се преведе в България.  За консулството в Ню Йорк наистина само лично подпечатват документи, само ведниж ми направиха жест и мъжа ми отиде с мой документ.  Но и доста ядове са ми създавали.

Когато си ходих с Деси първата година без баща и, на нито едно летище ни на отиване, ни на връщане ме питаха за това пълномощно.  Успех!

# 24
  • Мнения: 1 116
Не е вярно това,нотариуса не чете текста в случая. За него е важно да удостовери че точно този човек го подписва. Както и документите за апостил е заверяват също без превод.Слага се печата само.

Добре значи ти си заверяваш успешно документите, които ти трябват на български тук в САЩ. Може би има разлика в политиката на различните щати
И на мен не ми се вярваше и ми се виждаше странно, но след като говорих с 4-ма мои приятели тук и те казаха че точно така заверяват пълномощно само но български пред нотариус, и че това пълномощно за излизане на децата от БГ е нужно да се завери само от нотариус, а не от консулството, го направихме и ние така и както казах нямаше проблеми. Ето Краси е в друг щат и при нея е така.
Намирам за безмислено да продължава да се спори за това, фактите са си факти.

Общи условия

Активация на акаунт