Ясла или баба?

  • 23 103
  • 457
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Не намерих старите такива теми в архива, та пускам нова?

Вие кое бихте предпочели, ако имате избор /трябва да работите, но имате баба на която да разчитате след като изтече майчинството, от 2 до 3 години/?
Как бихте съвместили нещата, в случай, че бабата иска да помага, но имате възможност и за ясла?

 bowuu

п.п. има ли значение за вас дали бабата е свекърва/майка/млада прабаба например?

# 1
  • Мнения: 5 940
Баба. Заради емоционалната връзка.

# 2
  • Мнения: 1 523
Баба.
За 1 година в яслата малката ми преболедува 1 гнойна ангина и 3 пневмонии.

# 3
  • Мнения: 619
Зависи от бабата.

# 4
  • София
  • Мнения: 779
Зависи от детето, според мен това трябва да те води. Ако е по-свито - бабата, ако е по-контактно и общително и има нужда от по-бурни игри - яслата.

При всички случаи, ако изберете яслата ще ти трябва и бабата за гледане при боледуване. Винаги има и среден вариант - да ходи на ясла, а като решиш и малко баба да помага. Ще имаш и по-голяма гъвкавост. Според мен може да пробвате яслата и винаги ще имате резервен вариант. А и самото дете ще ти подскаже кое е най-доброто.

# 5
  • София
  • Мнения: 193
До 3 г. баба. После градина  и баба ,когато а болно . Мисля ,че е по-добре да е сред децата . Боледуването винаги го има в началото,така ,че ще има нужда от баба  Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Баба Peace Ще спстиш много болести на детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Баба. И пак зависи де. Ама, все пак мисля, че почти всичко е по-добро от яслата.
И заради емоционалната връзка, както Валери каза, и заради болестите.

# 8
  • Мнения: 42
Няма еднозначен отговор. Чувала ли си приказката "Дете без баба - кръгло сираче"? И бабата, и яслата си имат, както положителни, така и отрицателни страни. Ти си късметлийка, щом имаш и двете. Като майка, ти най-добре можеш да прецениш къде детето ти ще се чувства най-добре.  Peace

# 9
  • Мнения: 58
   Не бих си задавала този въпрос, при наличието на баба.

# 10
  • Мнения: 2 556
Баба или гледачка, яслата за мен е най-най-крайния вариант.

# 11
  • Мнения: 735
Ясла, ясла и пак ясла! А бабата да е на линия, когато детето се разболее  Peace

# 12
  • Мнения: 7 165
Бих избрала бабата.
Но след 3 годишна възраст на детска градина! Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 634
Баба, заради болестите .
После градина .

# 14
  • Мнения: 1 237
Аз избрах бабата, а след това направо на градина.Не ми се нрави идеята за ясла.

Общи условия

Активация на акаунт