Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 044
Лоркаа, пробвай да ядеш сливи (гледам, че има на пазара) по-силно действат от крушите. Дано се регулират нещата при вас!

# 556
  • Мнения: 8
Привет и от нас!

Да ви се оплача, че от днес нашия тати отново е на работа - свърши му отпуската около раждането на бебчо и аз останах самичка с малкия. Ще трябва да се оправям някак си и да се нагодя към новите условия. Нощем гледам да не пипам таткото много, той става да сменя памперса, после аз кърмя и приспивам малкия. Много ми помогна през тези дни и помощта му беше безценна за мен, но ще се оправим някак си!!!
Иначе свекърва ми е насреща, казала ми е, че ако имам нужда от помощ веднага ще дойде да ме отмени. Майка ми и да иска денем е на работа и може само над вечер да идва, а тогава и татко ни си идва.

Снощи Крис си направи една по-голяма пауза между храненията, чак не можах да повярвам! Цока в 21ч. и после се дъбуди чак в 2:30ч. За сметка на това след храненето в 6ч. не иска да заспива това дете и това е, вече втора утрин подред Crazy

Днес тук времето е малко облачно и мрачно, мисля да пропусна разходката за сега Thinking

# 557
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Алексова и моя мъник така пъшка от няколко дни преди да се изака.Особено сутрин започва да пъшка един час преди това.Пъшка и спи-много е странно.И като се изака ококорва очи и иска да яде.Когато го чух за първи път така да пъшка помислих,че е събудил и му дадох да цока ама той не искаше и се унесе пак.И после чух едно звучно изхождане и чак тогава ревна.И на мен ми се струва,че много се мъчи.Незнам нормално ли е.Кажи какво ти каза лекарката.Аз взех да си мисля,че е запек,ама си ака по 3-4 пъти на ден,макар и със зор.Може наистина да са колики.Аз давам инфакол засега

# 558
  • Мнения: 23
Честит син на Марету!да ви е много здрав и много радост да ви носи!
Аз влизам набързо да споделя за коликите: откакто се появиха / Дани беше на 1 сед / и давах Инфакол, НО изпратен ми от Англия, според мен има ефект и не съм забелязала да я запича,акаше по 1-2 пъти на ден.Малката не е плакала вследствие на коликите, само сутрин около 5 до 7-8 и вечер около 20-21 е неспокойна,пъшка и се напъва да пръцка.Сега от вторник давам Био Гай и също мога да кажа, че и действат добре / пуу-пу/.Иначе ходихме на консултация, Дани е станала 5,600 кг / за почти1 месец е качила 1 кг/ и е 58 см.
Ваксина не ни сложиха,защото нямаха доставена от ЗК.Искам да питам тези, на чиито бебчета са им сложили първата доза от Пентаксима, имаше ли странични ефекти?Питам ви,защото ми е малко притеснено, понеже една позната с 3 месечно бебе ми сподели,че при тях и при много нейни познати се е появила кашлица след ваксината.

# 559
  • Мнения: 525
 ooooh!

Зипър, Марету - честито!

# 560
  • Мнения: 1 567
Моята пъшка денонощно, дори и след като се е изакала CryИ докато суче се гърчи, незнам какво и е на милото дете..

От тези тревоги забравих да ви почерпя, днес  ставаме на 1 месец Laughing

# 561
  • Мнения: 8
alexova, честита месечинка!!!      bouquet

Честито бебче и на Марету!     bouquet


Аз пък искам да ви питам - вашите бебчета случва ли се да дишат по-забързано или неравномерно сякаш ей сега ще заплаче, по-учестено, но така за секудни, за съвсем кратичко? Нашия мъник прави така от време на време, например докато суче или като се кани да заплаче...дали е нормално?

# 562
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Добро утро!
Ние снощи добре поспахме. Сега хапнахме и малчо хълца тук до мен в шезлонга.  Mr. Green Батко му си дойде преди малко(беше при баба си) - голяма радост! Дано му се радва все така!  Praynig
Вчера ходих да ми махат шевовете. Мина бързо и безболезнено. После до АГ за болничен за преносването. Напазарувахме някои неща и се прибрахме. Пафчо го гледаше майка ми. За първи път го оставям и ми беше едно свито, все исках да и звъня. А той душичката през цялото време си спинкал кротко, кротко.  Heart Eyes
Честито бебче, Зипър!   bouquet
Честит дългоочакван син на марету!   bouquet
Елиса, в Майчин дом съквартирантката ми пита за дишането и казаха, че е нормално да е неравномерно.  Hug Няма причина за притеснение!  Hug

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Честито на Марету и Зипър   bouquet

Почерпете се за мое здраве, ставам на 30г днес

# 564
  • Мнения: 0
дион - давам само био гайя

честити бебчета - да растат здрави и много добрички деца !!!

# 565
  • Мнения: 4 207
Привет,
мъжът ми от онзи ден е с някакъв вирус, летен модел, вчера и мен ме боля стомах и повръщах. Да знаете какво може да се пие по време на кърмене против диария и повръщане, не ми се е случвало досега? Засега съм ок, де, но ако последвам примера му, да знам...
Иначе Рая след един ден пауза по работа номер 2, през нощта имаше разстройство, чак на пяна го изкара.
И на мен ми е притеснено, защото на 13ти сме на първа консултация и ваксина при лекарка, която замества нашата - тя е в летен отпуск, и се страхувам да не довиди нещо, ако Рая не е в кондиция от въпросния вирус - най ме  е страх от поставяне на ваксина на нездраво дете. Ще я наблюдавам сега и ще настоявам за обстоен преглед.

Искам да питам - към какво столче за хранене сте се насочили?
Питам отсега, защото ми се иска да вземем такова, което има и доста легнало положение, да може и да спи в него, ако се наложи. Абе мултифункционално да е, да се чувства детето приобщено към семейството - в момента основно прекарва времето вкъщи в един шезлонг, удобен е много, но стои на дивана, като седнем на масата и бебето е будно, де факто е на другия край на помещението. С голямата бяхме с едно дървено, което става на маса и столче - бяха ни го подарили, вършеше работа, но не искам сега пак с такова, то е по-функционално във второто си предназначение, отколкото като стол за хранене.
Много ще се радвам, ако някой отговори, че на въпроса ми за кошарата едно мнение нямаше, а знам, че половината сте с преносими кошари Peace

Табакова, честито, да си здрава, усмихната и щастлива!

# 566
  • Мнения: 36
алексова, добре сме мила! За сега всичко е в границите на нормалното! Като изключим че още се борим със смотаните сополи  #Crazy Направо до гуша ми дойде от тия неща  Crossing Arms Каката няма да ходи на градина вече както казах и вчера си поръчах един борд за нея, да я возя Simple Smile Днес дойде. Не съм го изпробвала още, защото не мога да си го монтирам сама, пък и времето при нас е ужасно, та днес ще сме си в къщи и трите! Ако някой иска да види как сме да погледне снимките ни във фейсбук Simple Smile
Аз се включвам спецялно за да отговоря на Мартеа - аз имам стол на чиполино от който съм страшно доволна! Току що го потърсих в нета за да ти го покажа, но като гледам май са го спряли от производсто Sad Може би защото беше доста скъпичък  Thinking  Ето това е подобно на нашия само че нашия става и на люлка - http://family-bg.com/prX_4599.htm
между другото колкото и странно да ти се струва това че е марка чиполино хич не го прави лош стол  Peace Напротив, аз до ден днешен се радвам страшно много че се решихме точно на такъв стол! Мойта маймуна е толкова буйна, че ако беше нещо друго сигурно до сега да се е пребила  Peace
А относно преносимите кошари - не помня какво си писала, но всички са един дол дренки  Crazy Вземи си на Бертони и тва е  Peace

# 567
  • Мнения: 2
добър ден и от мен!
Честито на новопявилите се бебчета.
Ние днес сме си във вкъщи,че времето е ужасно. Малката Иви само иска да се гушка и не заспива.
Цяла нощ горкото се мъчи да се изака и сутринта като успя заспа блаженно.
надявам се да не се запича, но явно и капките Лефакс действат запичащо.
А за кърменето аз не изцеждам.   Само ако усетя голямо напрежение и няма как.











# 568
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
Мартеа, нашето столче е такова, само че в оранжево.Облегалката му пада и може да се ползва преди детето да започне да стои седнало.Излезе и доста здраво - след Велизар го ползва и племенника ми.Наскоро ни го върнаха и сега ще го ползвам и за Рано, че и той е в шезлонг на дивана. Wink Но смятам да го ползвам след 4-5 месечна възраст, защото положението не облегалката не е пълно легнало все пак. Peace За кошара не мога да помогна.Ние имаме някаква, която стои в свекърва ми, но нямам престава каква е и какво слага свекито като я ползва. Rolling Eyes

Табакова, честит празник!Жива и здрава да си!   bouquet

Алексова
, честито и на твоята мома!  Heart Eyes

За Инфакола все се каня да пиша.И аз от познати разбрах, че този в БГ е холандски, а не английски и качеството му е по-различно.Мои приятелки въобще не бяха доволни.За това още по Великден си поръчах на колежката да ми донесе от Англия, понеже ходи за празниците.На Радо му давам на всяко хранене и не ми се е запичал до сега.На ден има поне 3 добре наакани памперса.

# 569
  • Мнения: 0
Марету, Зипър, да са ви живи и здрави бебоците и много радост и щастие да има в живота ви!!!    smile3525 
t_tabakova, честит ти рожден ден!! Много здраве и щастие желая на цялото ви семейство!    newsm59  Party Time
alexova , да й е честит на твоята кукличка първия месец  newsm51
Ооох, тези тортички и пастички колко примамливо вкусни изглеждаааат... Crazy

Ние днес сме на контролен преглед при педиатъра, да видим за 20 дена колко е наддала малката лигла с моята малко кърма и дохранването с АМ. Коликите ни хванаха от 2-3 дена и й давам Еспумизан Л и чайче от копър, когато успея да й напъхам биберона в устата преди да се усети и да направи физиономията " Какво, по д******е, ми даваш да пия?!? Къде е млякото???"  Grinning Засега има ефект, не се мъчи толкова много от коремчето.

Ох, имаше още нещо да пиша, ама пусти заспал мозък  newsm78 Crazy

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт