Малки деца и издут корем?

  • 19 799
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Е така са май дечицата! Simple Smile Според мен не се притеснявай или нещо такова, просто е до детста структура и с времето ще изчезне.

# 16
  • Мнения: 1 475
Такова коремче дъщеря ми има само вечер след като си изпие млякото, сутрин и е , като дъска и аз все си мисля, че храната нещо не и достига! newsm78

# 17
  • Мнения: 9 814
Оф, имаше някаква зависимост с гръдния кош, който при децата е бъчвовиден....

# 18
  • Мнения: 4 615
Такова коремче дъщеря ми има само вечер след като си изпие млякото, сутрин и е , като дъска и аз все си мисля, че храната нещо не и достига! newsm78

На моето коремчето беше "като дъска", когато се хранеше нормално, рационално...и с количества като за възрастен. Не знам как трябва да е по принцип, но е факт, че Дребосъчка прилича на сомалийче от как спря да се храни и започнаха проблемите с дефикирането.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 801
Моя син се храни нормално, пълни памперса нормално, но в шкембето е като сомалийче Simple Smile Е, основно след ядене де.

# 20
  • Мнения: 822
Малко ме поуспокоихте. Само ме тормози моя мъж, че прехранвам детето, че ядала по 4-5 пъти на ден и я тъпча, но явно са така повечето малки деца. Дано да е временно, иначе е слаба на година и половина беше 10 кг.

# 21
  • Мнения: 4 615
Че как ще му се вижда много храненето или килограмите? Дете на тази възраст изразходва страшно много калории и енергия, то просто има нужда от толкова храна. Вероятно възрастен с такъв разсход на енергия би ял и по 8 пъти, ако въобще може да издържи на темпа. Хич не се тревожи за приказките му. А детето, ако не иска няма да яде. То е съвършенно устроено и отлично знае какво е нужното количество храна за него. Щом не се тъпче 4,5 пъти дневно с "боклуци" няма да дебелее.

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
От моите наблюдения много малки деца имат издути коремчета.  Peace

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Дъщеря ми още си го има това "сомалийско" коремче.Като порасне още малко сигурно ще се прибере,но съм забелязала,че на всички дечица са има такива шкембенцата. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
 #Crazy моята май единственна е  със стегнато коремче, даже се смеем с баща и , че има плочки на него. Когато обаче преяде - определено става като балонче, но за кратко.

# 25
  • Мнения: 2 028
баткото сигурно докъм 4 г. си имаше коремче а ла "негърски крал"... малкият вече 2 години не може да заслужи тази почетна титла, неговото коремче си е плоско...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
До преди да проходи интензивно имаше шкембенце, сега е
като гимнастичка с плочки по корема.

# 27
  • София
  • Мнения: 334
И дъщеря ми е с мн голямо коремче, яде малко, не е дебела или пухкавка, дори по-скоро слабичка, но това коремче....на всеки му прави впечатление.
Наскоро бяхме на лекар заради летния вирус и това е първият педиатър, който каза, че не е нормално да е толкова голямо коремчето на възрастта, на която е дъщеря ми -2.6г и при положение, че приема малко храна. Опипа го, каза, че вс е наред, но ни посъветва да отидеме на гастроентеролог за всеки случай, да не би някой ензим да е с намалени стойности.

# 28
  • София
  • Мнения: 928
Ами синът ми ще навърши 4 след месец и доскоро си имаше такова коремче.

Това ме успокоява - моето на 3 год.9 м. все още е с коремче  Heart Eyes

Младежът е на 3 и 6 м. и като сомалийче Grinning

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Струва ми се, че по-слабите дечица имат "сомалийско" коремче. Моята си е дунда, и не е много ясно какво точно има, но има.

Общи условия

Активация на акаунт