изоставане в гестационните седмици

  • 13 238
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И аз се радвам,че всичко се е оказало наред!Дай Боже да е така!
Бъди по-спокойно до края на бременността и ти желая живо и здраво бебче на финала!

# 31
  • Мнения: 817
Предварително се извинявам на авторката на темата,но за да не отварям нова такава пиша тук.
Днес бях на преглед и лекарката ми каза,че бебето изостава с две седмици.Това не е нещо ново за мен,защото и преди месец и на ФМ(при друг лекар)са ми казвали,че върви назад. Днес ме успокои,че не е проблем(за сега),защото всеки месец расте толкова колкото трябва.Изписа ми Новфилин,за да подпомогне кръвопотока към бебето(дано не съм написала някоя глупост,но се бях притеснила и не запомних точно).Въпросът ми е някоя от вас пила ли е това лекарство и дали може да има страничен ефект за бебето?

# 32
  • Мнения: 57
Предварително се извинявам на авторката на темата,но за да не отварям нова такава пиша тук.
Днес бях на преглед и лекарката ми каза,че бебето изостава с две седмици.Това не е нещо ново за мен,защото и преди месец и на ФМ(при друг лекар)са ми казвали,че върви назад. Днес ме успокои,че не е проблем(за сега),защото всеки месец расте толкова колкото трябва.Изписа ми Новфилин,за да подпомогне кръвопотока към бебето(дано не съм написала някоя глупост,но се бях притеснила и не запомних точно).Въпросът ми е някоя от вас пила ли е това лекарство и дали може да има страничен ефект за бебето?

Не мога да ти помогна с друго, освен да прочетеш листовката.Пише, че се приема от бременни.

# 33
  • Мнения: 943
Тези лекари и тяхното изоставане , мен така един ми беше изкарал акъла.бебето било назад с две - три седмици , спряло да расте и ако продължавало така щели да го извадят предварително.луди хора , аз отидох в много по - добра клиника и там лекарката ми каза , че просто е малко бебе.в кайна смета преносих с 15 дена , а резултара 2.900 момиченце , с никакви симптоми на изостава , по скоро си беше наистина преносено Blushима и друго никой незнае , кога е станало зачеването , да не е сложено с ръка там.

# 34
  • Видин
  • Мнения: 4 921
15 дни преносване и бебе 2900?  Shocked Е то няма как ехографа да не отчита изоставане... Наистина си е било малко бебето  Peace

# 35
  • Мнения: 40
Момичета нека и аз да се включа, защото съм точно по темата. От първия момент сме с три седмици закъснение, но когато отидох за първи път на лекар с положителния тест той ми каза,че бебето е спряло да се развива и най-вероятно ще го изхвърля до 3 дни, без дори да ме попита дали може да го обясня по някакъв начин, а то си има просто обяснение - поликистозни яйчници, оттам нередовен цикъл и изместена овулация.Но представете си ужаса и шока, който изживях докато разбера истината. Та вече 20 седмици (по видеозон) изоставаме, т.е. коригираха ми датата на цикъла, за да може все пак да ме водят някакси. Но все пак нали знаете, че бебчетата една седмица изостават, друга избързват, та така до сега имах 4 дати на термина  Grinning
Ако някой има подобен проблем от началото да не се тормози и да не вярва на лекар, който реагира като онзи  Peace

# 36
  • Мнения: 1 278
И ние изоставаме със седмица, но в тези късни седмици се дават най-големи отклонения.Ние не сме никак едри, така, че е нормално мерките на бебето да са по-малки и от това да е изоставането, май няма смисъл да го мисля.
Иначе бях на две ФМ във Фемина в разстояние на 20дни, чух две коренно различни мнения по един и същи проблем!
Радвам се, че при бебето всичко си върви добре Hug

Евитота, 15дни след термин или 15дни преносване?Има разлика!Преносване се води когато жената навърши 41сед 5дни.Прави ми впечатление , че тук казват преносване дори и един ден след термин!Това не си е преносване!
Термина е толкова относително понятие, аз не веднъж съм коментирала, че френския термин е с 9дни по дълъг.Смятат точно пълни 9месеца от овулацията.Тук термина ми е за 14декември, там 23декември, и с първата бременност бях така.

Последна редакция: сб, 06 ное 2010, 14:20 от mari:)

# 37
  • София
  • Мнения: 839
Здравейте момичета,
Когато става дума за ехограски прегледи, особено в напреднала бременност не се шашкайте! При мен беше другата карайност - грешен ми бил термина, едва ли не всеки момент съм щяла да родя и прочее... а аз 7-ми месец  ooooh! Мерките се отчитат по размер на главичката и дължината на бедрената кост - ако мръдне малко бебето през това време - ей я грешката... седмица назад, 2 напред ей така се получава  Simple Smile
Малко по-късно акушерката ми обясни, че има значение каква таблица е заредена - моята беше със средностатистически данни за Япония  Mr. Green Та втората бременност го гледахме дали е наред всичко... пак към 7-ия месец бях 43 г. с. Споко, ако е нЕкоя немска таблица те жените им са по-едри от нас  Hug

# 38
  • Мнения: 40
Точно това е проблема при мен, че понеже си вървим с неточност от началото и разчитаме само на видеозона каквото покаже, та аз си водя седмиците (знам точния ден на забременяването) и като отида и ми кажат ами не не са толкова и падам, затова ви писах, че досега сме имали най-малко 4 дати за термин  Wink

# 39
  • Мнения: 1 278
marinels , а голяма ли е разликата на 4те различни термини?
Ако знаеш с точност датата на забременяване, за мен това си е реалния термин- девет месеца от тази дата.

# 40
  • Мнения: 40
Ами четирите дати са 17,20,23 март и 1април, така че все пак от първата до последната са 13дни долу горе, на мен ми е ясно, че няма да излеза на никоя от тия дати, но лекарите само се шашкат, а и така не мога да разбера дали изоставаме. Sad

# 41
  • Мнения: 1 278
Ами аз както казах, бих заложила на моите си изчисления, при условие, че си знаеш датата на овулацията.Щом детето се развива добре, дори и да изостава  със седмица  не виждам проблем.За твое успокоение можеш да направиш Доплер , при който се вижда дали кръвотока към бебето е добър.

# 42
  • Мнения: 40
Да, правим Доплер, поради факта, че като си меря кръвното в нас е около 120-80, а като отида на лекар и става 140-100 и те откачат  Grinning

# 43
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ако всички останали показатели са наред не виждам проблем че може да има "някакво закъснение". При мен си вървиме постоянно с 10 дни изоставане. Но при влиянието което има дължината на цикъла, овулацията и още сума неща не мисля че е редно да ни шашкат лекарите допълнително. Ние си знаем датата на зачеване и детето постоянно при всички екографии и фм си показва тази дата.

# 44
  • Мнения: 565
Да, правим Доплер, поради факта, че като си меря кръвното в нас е около 120-80, а като отида на лекар и става 140-100 и те откачат  Grinning

marinels, и аз съм така.  Hug  По принцип кръвното ми е добре, а като вляза при доктора направо чувствам как пулса ми се ускорява и сърцето ми бие като лудо. Понеже съм с един мисед и сега вече косата ми се изправя като дойде време за слушане на тонове.

Иначе аз на теория съм в 8ма седмица, но видях положителните тестове едва миналата седмица. Имам много късна овулация (доказана с тестове и мерене на температура). Даже питах в друга тема, защото не видях тази по-рано. И сега знам че бебо няма да отговаря на седмиците. Когато отида на видеозон ще кажа за късната ову, но докторите са много твърдоглави понякога и сигурно ще ме стресират. Кога според вас мога да чуя сърдечен ритъм най-рано, при условие че овулацията ми е била около 19.10?     bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт