Популярна марка краве масло МАМИ потребителите!

  • 22 748
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
....Отскоро съм си харесала едно на Бор-Чвор 250 гр. в пластмасова лондичка,
И аз го пробвах,ама няма да повторя.Заради марката и опаковката реших да го пробвам,но беше прекалено жълто и гренясало на вкус.Не знам дали и съхранението има значение.Беше като разстопявано.Гадно беше,изхвърхих голяма част от него,даже и за готвене не ми хареса.

# 46
  • Мнения: 502
   Аз ще използвам темата за да си кажа .
   Не купувайте " краве масло "Белла" . Ства дума за опита на прочутата фирма да продава маргарин под формата уж на краве масло. Чиста, ама най-чиста проба маргарин си е-нито се втвърдява в хладилника, нито ухае при разтопяване, нито дори има вид на масло...Само че, има една подробност. Уважаемият министър на храните и неговите проверяващи органи  вероятно няма да отидат да проверяват тази фирма, защото тя е от големите и известни производители и има неписано разрешение да си бълва безнаказано боклуци. Когато прочета, че са изследвали продукта на фирма "Белла", наречен краве масло и са ги наказали , тогава ще се съглася, че нещата се оправят у нас.
  Е, за да съм обективна, трябва да кажа, че асеновградската фирма за пишман краве масло отдавна трябваше да е глобена за измамите си на гърба на българския потребител. Радвам се, че това най-сетне е факт. Peace

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 11:02 от С О Н Я

# 47
  • Мнения: 2 784
....Отскоро съм си харесала едно на Бор-Чвор 250 гр. в пластмасова лондичка,
И аз го пробвах,ама няма да повторя.Заради марката и опаковката реших да го пробвам,но беше прекалено жълто и гренясало на вкус.Не знам дали и съхранението има значение.Беше като разстопявано.Гадно беше,изхвърхих голяма част от него,даже и за готвене не ми хареса.
Бря!  Sick Досега не съм имала пробив с него.  newsm78 Sad

# 48
  • Мнения: 1 788
Не знам за тази "популярна" марка, но мога да кажа, че нормално, истинско краве масло - наше производство - не съм виждала от 20 години насам.
Маслото ни е просто отврат! По-скоро маргариноподобно, отколкото "млякоподобно"...
Едно масло в хладилника трябва да е твърдо - коя марка масло, освен разни чужди, е твърда и стои на буца в хладилник?
Аз не се сещам.
За сиренето, кашкавала и кис. мляко също мога много да изприказвам.

# 49
  • Мнения: 502
Не знам за тази "популярна" марка, но мога да кажа, че нормално, истинско краве масло - наше производство - не съм виждала от 20 години насам.
Маслото ни е просто отврат! По-скоро маргариноподобно, отколкото "млякоподобно"...
Едно масло в хладилника трябва да е твърдо - коя марка масло, освен разни чужди, е твърда и стои на буца в хладилник?
Аз не се сещам.
За сиренето, кашкавала и кис. мляко също мога много да изприказвам.



  Така е. И аз не се доверявам на български марки и това е най-неприятното- в собствената ни държава ни правят на балъци .
  За киселото мляко пък хич не ми се говори, пълно е с боклуци, пълно. Ще ги напиша тези, дето ги продават в кварталния ни супермаркет- "Симеон", "Ралица", "Родопея", "Бор Чвор"-ами всички съдържат растителни мазнини, нито едно не е "чисто".  

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 11:03 от С О Н Я

# 50
  • Мнения: 1 788
Така е. И аз не се доверявам на български марки и това е най-неприятното- в собствената ни държава ни правят на балъци . За киселото мляко пък хич не ми се говори, пълно е с боклуци, пълно.
Замислям се, че не онези, които ни правят на балъци са виновни. А онези, които им го позволяват - т.е. ние самите.
Преди време си говорих по този повод с позната и й казвам какво НЕ купувам - списък-дълъг, а тя - "Ама, как?! Аз няма гладна да стоя, бе! Каквото - такова. Няма да живеем вечно..." Показа се, жената, над нещата... Но това за мен не е "над нещата", по-скоро ми звучи като доста елементарен начин на мислене...
Иди им обяснявай на такива хора за какво иде реч точно!

# 51
  • Мнения: 502
  Servallan, да . Peace

 А като се замисли човек, може да се бойкотира даден продукт или фирма и ако хората го правят, пазарът сам ще се поизчисти от боклуци. Ето дори тук като си говорим- от сто човека, двадесет да си кажат-" А, това е онова фалшивото масло, дето четох за него..." и ще има ефект.

# 52
  • Мнения: 48 071
Мда, в Била маслото Вълчев  е на промоция  Confused

# 53
  • Мнения: 2 759
...А като се замисли човек, може да се бойкотира даден продукт или фирма и ако хората го правят, пазарът сам ще се поизчисти от боклуци...
                         Доста хора могат да си позволят по-сериозен подбор и го правят. Други си приготвят домашни продукти. Но и много хора не могат, съответно стимулират ниското качество на продуктите. Как да обясниш на един пенсионер да купува по-скъпи неща или да се взира по 5 часа през очила+лупа какво пише на етикета. А колко безработни има, пък и други семейства, които едва връзват месеца... Няма начин да пуснат 'млечен продукт' по 0.09 лв и той да се заседи. Пък ние нека правим бойкот.

# 54
  • Мнения: 1 788
                       Как да обясниш на един пенсионер да купува по-скъпи неща или да се взира по 5 часа през очила+лупа какво пише на етикета. А колко безработни има, пък и други семейства, които едва връзват месеца... Няма начин да пуснат 'млечен продукт' по 0.09 лв и той да се заседи. Пък ние нека правим бойкот.
Ето, точно за това говоря!
Няма нужда задължително да консумираш нещо! Ако маслото е фалшиво - не купувам, а си мажа филията с лютеница, например.
Няма да умра без масло, но има голяма вероятност да натрупам от вредния холестерол (примерно), ако го консумирам.
Т.е. кое повече вреди - липсата на холестерола и вредни съставки или сития стомах, но с неизвестни неща вътре?
В крайна сметка - и с малко пари, но повече зеленчуци и витамини човек може да се хани пълноценно.
И месото не е по-скъпо от, да кажем, кремвиршите.
А едни евтини кремвирши ще са много по-вредни за едно дете (семейство с деца или възрастен човек с една торба болести), отколкото нещо друго - на същата цена горе-долу, но натурално.
И така... Има ли желание и разбиране на ситуацията, има и изход.

# 55
  • пак там
  • Мнения: 2 885
....Отскоро съм си харесала едно на Бор-Чвор 250 гр. в пластмасова лондичка,
И аз го пробвах,ама няма да повторя.Заради марката и опаковката реших да го пробвам,но беше прекалено жълто и гренясало на вкус.Не знам дали и съхранението има значение.Беше като разстопявано.Гадно беше,изхвърхих голяма част от него,даже и за готвене не ми хареса.

По-скоро бих казала, че е от магазина, от който си го купила. Защото именно това е българското масло, което аз използвам, и досега на гранясало или разтопявано не съм попадала.

# 56
  • Мнения: 2 759
...Т.е. кое повече вреди - липсата на холестерола и вредни съставки или сития стомах, но с неизвестни неща вътре?...
                          Както е ясно сития на гладния не вярва  Twisted Evil. Като не ти стига пенсията за нещо качествено (примерно скъпо масло) дали ще ти стига за още по-скъпата лютеница? А дали пенсионерите консумират месо или кремвирши изобщо няма да коментирам  Crazy. Семействата с деца вероятно внимават за децата, разбира се. Но и всичко е въпрос на бюджет и други възможности (да приготвиш сам примерно).

# 57
  • Мнения: 502
   Ясно е, че е така. Ниските  доходи  на хората  са решаващи при изборът им на качествени продукти. И от двете злини-да гладуват или да ядат боклуци те избират тази- да ядат боклуци. Но дали това е по-малката злина, туй е въпросът ?
  

# 58
  • Мнения: 2 784
Ако си на 70-80 се предполага, че поне 40-50 години не си се хранил с боклуци. Боклуците не убиват веднага, те вредят в дългосрочен план, а предполагам, че никой 70-80-годишен не очаква да живее с орлите.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 226
...Т.е. кое повече вреди - липсата на холестерола и вредни съставки или сития стомах, но с неизвестни неща вътре?...
                          Както е ясно сития на гладния не вярва  Twisted Evil. Като не ти стига пенсията за нещо качествено (примерно скъпо масло) дали ще ти стига за още по-скъпата лютеница? А дали пенсионерите консумират месо или кремвирши изобщо няма да коментирам  Crazy. Семействата с деца вероятно внимават за децата, разбира се. Но и всичко е въпрос на бюджет и други възможности (да приготвиш сам примерно).

Кило месо е колкото кило кренвирши  Grinning Иначе е вярно, че пенсионерите нямат голям изобор, дори никакъв. Особено по-възрастните.. те са с най-ниските пенсии.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт