Нашите second hand находки :)

  • 106 371
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 747
При нас има Мания, наистина е евтино там, ама на 2 пъти влизам и само за парцали стават дрехите. Може би трябва да съм по- упорита в опитите си с този магазин, ще го видя.

# 211
  • Мнения: 322
Скоро ходих в Мания, в деня на зареждането (27 лв. на килограм  Crazy) - ами нищо хубаво не открих, само смачкани, неугледни и демодирани дрехи  Rolling Eyes Изумяват ме вашите находки за стотинки, никога не съм попадала на толкова евтини неща  Confused

Едно от последните ми съкровища е черно сако в милитъри стил на H&M за 8 лева  Flutter

# 212
  • Мнения: 11 747
Аз, май, се оказва, че не съм ходила в Мания. В горния си пост визирам магазин, който набедих за Мания, но май е друга верига.

# 213
  • Мнения: 157
Ох, цените са умопомрачителни. Защо и тук няма такива магазини. При все, че сме си доста бедни могат да отворят - всички ще се избият да пазаруват Rolling Eyes

Във Видин няма ли ВУ?
ПП Явно още спя... Разбрах, че става въпрос за дрешките за стотинки.

Ами, момичета да ви кажа, че цените на едро на качествени и модерни дрехи са доста нагоре. Тъй като съм лют фен на секънда, си направих и малък магазин, макар, че работя друго. Е, няма да ви казвам каква е тръпката, в началото си казвах, че не ме интересува печалбата, важно е да се обличам аз с хубави дрехи, то пък хората взеха, че го харесаха, но при мен е по-различен тип магазина.
Ходила съм в Плевенската Мания, но ... страшно е. То всичко е със следи от носене, няма нови неща.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 11:23 от lady_Blu

# 214
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Скоро ходих в Мания, в деня на зареждането (27 лв. на килограм  Crazy) - ами нищо хубаво не открих, само смачкани, неугледни и демодирани дрехи  Rolling Eyes Изумяват ме вашите находки за стотинки, никога не съм попадала на толкова евтини неща  Confused

Едно от последните ми съкровища е черно сако в милитъри стил на H&M за 8 лева  Flutter

Ами то там си трябва малко въображение, защото наистина на закачалките доста от дрехите са доста смачкани и приличат на парцалки, но след пране и гладене стават нормални  Laughing
Винаги, когато ходя с майка и харесам нещо ме пита "защо си го взела тоя парцал, виж какъв е измачкан" и след процедуриоте вкъщи вика "ау, че хубав пуловер/панталон / ... "   Laughing

# 215
  • Мнения: 3 154
Е, хайде и аз да се прежаля с най-доброто ми попадение на този етап.  Simple Smile
Съгласявам се напълно с мненията на Изма и Пина (и страхотна е чантата между другото). В тези магазини влизам, не защото имам  кой знае каква нужда  от повечко дрешки (дори напротив), но и на мен нещотърсенето ми действа някак разтоварващо - щото влизаш, зяпаш, ровиш и никога не се знае точно какво „съкровище” може да ти попадне, докато в  „редовен”  магазин е достатъчно да хвърлиш от вратата един поглед  по закачалките и вече си наясно с целия асортимент, а и почти винаги на десетата секунда чуваш  зад гърба си „А вие, нещо конкретно ли търсите?” ...  В секънд хенда пък може да си зяпаш на воля,  без да ти се налага да го търсиш точно това нещо (конкретното) Wink  и да отбиваш предложения за помощ при избора. Е, да не си кривя душата, веднъж ми се случи  в редовен магазин (за бельо),  продавачката наистина да ми е от полза. С ненатрапчиво внимание,  много любезна и приветлива, без да си налага мнението с претенции, че знае по-добре от мен какво ми е нужно (за обувки и бельо май няма да мога да се „пречупя” и да направя компромис). Та като се замисля,  напоследък в „редовните”  влизам, ако наистина  си търся нещо съвсем определено и знам, че го има на въпросното място, иначе ми е много досадно да обикалям напосоки целия град и да се лутам от магазин в магазин. Ето вчера например, кажи-речи почти „по телефона” си купих едни боти.  Разгледах сайт, обадих се, казаха ми къде има, обадих се в магазина, спазарих се да ги запазят, че били  последни и вечерта след работа отидох на мястото, пробвах и ги взех. Процедурата  по придобиването ми отне около час ...  те така обичам да пазарувам. Laughing  Но за секънд хенда, мотивацията и тръпката  са различни и там някак ми е приятно да си губя времето. Mr. Green

# 216
  • Мнения: 11 747
Точно заради досадните продавачки вече не влизам в малки магазинчета. Обичам големите, на международните брандове, дето са тип супер маркет - на самообслужване. Никой не те притеснява, гледаш си, пробваш си на спокойствие и да не купиш накрая - не ти се сърдят.

# 217
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Е, хайде и аз да се прежаля с най-доброто ми попадение на този етап.  Simple Smile

 Shocked Shocked Shocked Shocked
 Искам и аааааз  Sad  Laughing
Аз пък си намерих Кели  (пак  на Hermes) , е ментаче си е, но ... И е без катинарче, но ключето си е там  Laughing
такава, но от гладка кожа

# 218
  • Мнения: 76
Всичко ще си кажете вие  Laughing,а аз като отивам петък към Манията сутрин и ми трепери под лъжичката едно такова чувство и бързам ли бързам някой да не вземе нещо преди мен.Много съм зле,признавам  Crazy Mr. Green.Вече разпознавам от далече дрехите,кои са носени,кои не,по колко пъти са прани,като рентген съм  Laughing Най-обичам времето да е лошо сутрин,защото повечето се скатават вкъщи и чак по обяд ходят в Манията,а сутринта няма никой и на воля си ровя.Ходя само петък на голямото зареждане,а в събота вече е обрано всичко хубаво.Гадното е,че станахме много хора на клона и все по-рядко изкачат разни неща.Ама аз съм упорита и от 11 месеца не съм пропуснала и един петък  Whistling Mr. Green Embarassed

# 219
  • Мнения: 11 747
Една интересна статия за произхода на дрехите втора употреба, пътя им до нас и къде по света е приложима схемата им.
http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=29949

# 220
  • Мнения: 11 747
Аз сама започнах да си пиша в темата, но така е  Simple Smile хората отдавна са открили ВУ и вече не се вълнуват така, както аз, която съм бляла години наред...  Simple Smile

Приятна статия със снимки за ежедневни тоалети с дрехи от ВУ - на съфорумка са
http://www.viewsofia.com/article/7821/Eksperimentat-VAZMOJEN-s-Mariia-Liuckanova

# 221
  • Мнения: 157
Аз сама започнах да си пиша в темата, но така е  Simple Smile хората отдавна са открили ВУ и вече не се вълнуват така, както аз, която съм бляла години наред...  Simple Smile


 Joy
Аз бях по-зле от теб. Между другото - вече близо 3 г. откакто съм открила ВУ, а вълнението е огромно. Знаеш ли как се чувствам, когато отварям всеки нов чувал с дрехи? Само жена би могла да ме разбере ... Joy

Коментирала съм статиите в бизнес-темата.

# 222
  • Мнения: 187
извинете ама какво е ВУ  Embarassed

# 223
  • Мнения: 167
Втора употреба Laughing

# 224
  • Мнения: 619
извинете ама какво е ВУ  Embarassed
Абревиатурата на втора употреба Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт