Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 8

  • 50 802
  • 745
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Последни въпроси от старата тема

Здравейте. Надявам се, че това, което ще ви попитам няма да предизвика отрицателни емоции и реакции у вас, тъй като знам, че този форум е насочен главно към желаещите да имат бебче, на което се надявам и аз след известно време. Но ви моля за мнение и съвет, тъй като съм много объркана и панирана в момента. По принцип цикълът ми е адски нередовен. За целта съм пила ОК с месеци - резултат - нулев. Отново закъснения с месеци, временно нормализиране и после пак огромни закъснения. Странното е, че нямам кисти или други проблеми с яйчниците. Но да премина по същество. Този месец имах изключително много тревоги в личен план, бях подложена на огромен стрес. Последната ми редовна менструация беше на 23 МАЙ 2010г. С приятеля ми имахме полов контакт 1,2 дни след приключването на цикъла,  който беше напълно безопасен и нямам притеснения относно него. На 24 юни, обаче ни се скъса презерватива - кога точно не знаем, но за щастие видяхме на време и не е еякурилара в мен. Само че презервативът си беше абсолютно разкъсан и предполагам, че има вероятност да са попаднали сперматозоиди, които се отделят по време на самия акт. Фактът е, че цикъл все още нямам. От случката минаха едва 7 дни и съм ужасно притеснена. Възможно ли е при последен цикъл на 23.май да съм имала овулация чак на 24.юни - месец по-късно? Още на сутринта правих тест за овулация, в следващите дни отново, отрицателни бяха, но ако е минала във въпросната вечер, тестовете няма как да я отчетат. Cry  Правих до момента 2 теста на Шуарчек- отрицателни са, което значи, че до въпросната вечер бременност е нямало. Но мисълта, че може да е станало нещо направо мира не ми дава. Дайте ми съвет кога най-рано да направя кръвен тест и въобще... моля ви за мнение. Толкова много напрежение преживях последния месец, че сън не ме хваща, а сега и този проблем.  Cry Благодаря ви предварително и ви моля за разбиране.

Искам да попитам,относно бременна и комуникацията с животни. Нямам животни,но има на вилата куче и коте,казаха ми да не ги доближавам,носели нзм си какво,а те се водят редовно на ветеринар,имат всички необходими ваксини и т.н. а аз много ги обичам,както и всякакви котета и кучета и не мога да не си играя с тях и да ги гушкам. Моля за съвет-да страня или да не слушам такива истории. Само да поясня,че при всеки допир с животни,си мия ръце и т.н. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 677
 
Искам да попитам,относно бременна и комуникацията с животни. Нямам животни,но има на вилата куче и коте,казаха ми да не ги доближавам,носели нзм си какво,а те се водят редовно на ветеринар,имат всички необходими ваксини и т.н. а аз много ги обичам,както и всякакви котета и кучета и не мога да не си играя с тях и да ги гушкам. Моля за съвет-да страня или да не слушам такива истории. Само да поясня,че при всеки допир с животни,си мия ръце и т.н. Simple Smile
Щом животните се обезпаразитяват и са ваксинирани, смятам, че няма от какво да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 4 615
important, тестовете за овулация са отрицателни, за бременност също, не виждам защо се тревожиш. Ако още 10 дни нямаш цикъл просто иди на лекар.

# 3
  • област Варна
  • Мнения: 270
important нито един домашен тест няма да ти отчете на 7 ден след полов акт. Изчакай още седмица и си вземи Presto за ранна диагностика, ако е отрицателен за по-голямо успокоение си направи и кръвен тест. И да напълно вероятно е при толкова нередовен цикъл да имаш овулация на 30-31 ден.

# 4
  • Мнения: 9 776
Точно при такава късна овулация забременях с дъщеря си. Мислех, че съм бременна, правих си тест, отицателен, но след това, точно 1 месец след началото на последната менструация забременях наистина Crazy.
Дано при теб не е това, а и почти съм сигурна че не е Peace.
Освен това цикъл 28 дни имат доста малък процент жени. Моят е по-дълъг и за мен това е нормално. Може би и при теб е така.

# 5
  • Мнения: 914
Относно кучета и котки -котешката тоалетна е опасна за бременните защото има риск от заразяване с токсоплазмоза,която е много опасна за плода.Някъде пишеше,че е по-опасна към края на бременноста ,но ти все пак внимавай.

# 6
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Като цяло не съм привърженик на съжителството м/у бременни, малки деца и животни, колкото и обгрижвани да са  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 395
Не се занимавай с котешката тоалетна, други проблеми няма. Кучето не е никакъв проблем.

important така и така ако има нещо ще ти струва все едни пари и ще имаш все 3 месеца да го направиш, свиркай си и не се натоварвай без нужда! В крайна сметка първо, че явно по всяка вероятност нищо няма, второ - в днешни дни вече няма такава разлика дали ще идеш в 1ви или в 3ти месец, та като си готова с решението си за какво си се запритеснявала? Може и стресът да е причина да не ти идва Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 540
Относно кучета и котки -котешката тоалетна е опасна за бременните защото има риск от заразяване с токсоплазмоза,която е много опасна за плода.Някъде пишеше,че е по-опасна към края на бременноста ,но ти все пак внимавай.

Ако котката не е заразена с токсоплазмоза, съответно и тоалетната й не може да е причинител. По-скоро си мийте добре плодовете и зеленчуците, че не се знае къде са се търкаляли, преди да стигнат до вас.

# 9
  • Мнения: 326

Ако котката не е заразена с токсоплазмоза, съответно и тоалетната й не може да е причинител. По-скоро си мийте добре плодовете и зеленчуците, че не се знае къде са се търкаляли, преди да стигнат до вас.

Въпросната котка живее на вила. Съответно може да се зарази по всяко време, ако лови мишки и т.н.
violini, съвета ми е да си направиш изследване за токсоплазмоза. Това е болест която протича без симптоми и може да имаш анти тела. Ако не, към котето с повишено внимание и хигиена и това е. Чак да страниш, не смятам че е нужно. Peace

# 10
  • Мнения: 4 615
Ако нямаш антитела трябва да си внимателна към всичко, не само към котетео. Несправедливо ги обвиняват за основен приносител на токсоплазмоза. 84% от французите имат антитела, т.е. те са боледували в някакъв етап от живота си и основна причина за това е...обичат месото "алангле". Плодове, зеленчуци, месо, фекалии, животни, всичко е опасно.

# 11
  • Мнения: 274
Здравейте! Дано тук е мястото да попитам за препоръка на добър гениколог в Бургас или Несебър. Брат ми работи в Слънчев бряг с приятелката си. Момичето е имало менструация за последно в началото на май. Отишла на лекар в Несебър, той установил бременност, но обявил, че ембриона е много малък, за да е нормален. Направо заявил, че до седмица, ако не се отдели сам, да отива да прави аборт. Момичето иска бебе, брат ми също и сега са в паника, тя плаче и се депресира. Обещах и да разпитам тук за добър лекар близо до тях и я убедих да отиде на второ мнение. Аз не разбирам много, но ми се стори странно, че този доктор даже не могъл да определи точно размера на плода. Изобщо не и е дал снимки от ехографа, само бележка с размери 12-14мм.
Дали съм постъпила правилно, да я насоча към друг лекар? И ако да, моля за координати.
Благодаря ви предварително!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 440
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501047.0 *д-р Димитър Бояджиев - Гинеколог! Задължително да се консултират с други лекари.

# 13
  • Мнения: 4 615
12-14 mm за коя седмица? Естествено, че трябва да чуе второ мнение. Да не се притеснява момичето предварително, и най-добрия лекар греши, най-добрата техника също.

# 14
  • Мнения: 274
Не знам в коя седмица е, защото като заминаха на морето, от климата цикъла и е станал много нередовен. Април изобщо е прескочил, после е имала в началото на май и сега разбира, че е бременна. Но при този нередовен цикъл не е сигурно кога точно е станало събитието. Доктора си направил изводите според датите, които тя му казала за месец май. Освен това каза, че момичетата, които прегледал преди нея, ги пращал да изпият 2л. вода преди ехографа. Аз нямам спомен да са ме карали да пия течности преди прегледите на ехограф  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт