Резултати от БХС - имам ли повод за притеснение?

  • 7 567
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
Не съм си взела резултата лично, но това съм го написала Simple Smile
Резултата го проверих в интернет и докато се консултирам с лекар ...
  bouquet за всички!

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Резултатът ти е добър.
БХС НЕ Е изследване - то е статистика. Така че няма какво да се притесняваш.

# 17
  • Мнения: 514
Моят резултат беше 1:550 за Даун и доктора каза, че няма защо да се притеснявам. Амниоцентеза се препоръчва при резултат под 1:250. Резултатите са ти добри, спокойно  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 272
Според мен резултатът ти е супер! Просто си направи ФМ-то и това е!  Peace Моят беше 1:250  Tired Навиха ме да правя амниоцентеза, а и аз нямаше да мигна от притеснение, ако не бях....сега обаче като се замисля, може би 1во бих отишла на още едно, че и две ФМ преди да се реша на амнио.  В България има добри специалисти, които да кажат има ли признаци за притеснение или не.

Успех от мен!   bouquet

p.s. Консултацията с лекар/ генетичен специалист не я изключвам в случая! Дори ей така, за да си мине от реда!

p.p.s. Както са казали момичетата преди мен, бхс е статистика и не дава конкретни отговори! Така, че свиркай си  Whistling Simple Smile

# 19
  • Мнения: 610
Според мен резултатите ти са супер!Нямаш нужда за притеснение-при теб всичко е наред. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 310
Според мен няма място за притеснение. Направи си феталните морфологии и се радвай на бременността си  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 710
На мен при по-висок риск от твоя ми казаха, че имам перфектен резултат, защото е далече от стойностите, при които се прави амниоцентеза.

# 22
  • Мнения: 417
Според мен няма нужда да си създаваш излишни главоболия,като
ходиш на консултация в МД.Преди 4г.,си правих БХС в Шейново и като
доктора го нямаше да ми разясни какви са резултатите от изследването
реших сама да проуча при други лекари.Голямо притесниние беше докато
разбера,че показателите ми са грешно нанесени. ooooh!

# 23
  • Мнения: 28
Здравейте момичета знам ,че темата е много стара но не успях да намеря нова такава.Искам просто мнение за резултатите ми от БХС понеже мен ме поколебаха доста

# 24
  • Мнения: 4 850
Здравейте момичета знам ,че темата е много стара но не успях да намеря нова такава.Искам просто мнение за резултатите ми от БХС понеже мен ме поколебаха доста


Кое ви поколеба?
Най- отгоре си пише, че сте нисък риск. Какво ви притеснява?

# 25
  • Мнения: 28
Докторката казва че рискът е висок а аз вихдам ,че на теста пише че е нисък това ме колебае

# 26
  • Мнения: 4 850
На прегледът какво се видя? НТ колко е?
Аз бих потърсила и второ мнение.

# 27
  • Мнения: 28
На прегледът какво се видя? НТ колко е?
Аз бих потърсила и второ мнение.




След резултатите не ме е преглеждала.Каза да и ги изпратя чрез ватсап после ми писа че рискът е висок и ме изпраща на 4D

# 28
  • Мнения: 4 850
Попринцип БХС се прави паралелно с преглед с ехограф преди да се заключи какъв е рискът.
Отидете на прегледа и ще имате вече по-ясна представа, тъкмо ще чуете и още едно мнение.
Ако излезе висок риск, тогава може да направите Пренатест или амниоцентеза.

# 29
  • Мнения: 28
Попринцип БХС се прави паралелно с преглед с ехограф преди да се заключи какъв е рискът.
Отидете на прегледа и ще имате вече по-ясна представа, тъкмо ще чуете и още едно мнение.
Ако излезе висок риск, тогава може да направите Пренатест или амниоцентеза.

Много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт