Той лъже ...

  • 7 620
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 914
От цялата тема заставам зад думите на Villioneto.

И прибавям, че  човекът е патологичен лъжец. Така си лъже, че си и вярва. Той самият може би не е наясно с това кое е истина( действителност) и кое не е.


Има такива хора. Живеят за мига. не мислят за утре, чакат проблемите им да се разрешат от само себе си. Не правят конспирации или заговори, а си живеят в техен си свят. И вари го, печи ги си остават същите.  Peace


Към авторката на темата: Имаш 2 варианта. първи, разделяте се. Втори, примиряваш се. Разделяш си парите на мои и твои и си гледате живота. Защото съм сигурна, че освен парите и лъжите се забавлява по детски с детето и теб носи на ръце, нали? Успех. Peace

# 46
  • Мнения: 16
Защото съм сигурна, че освен парите и лъжите се забавлява по детски с детето и теб носи на ръце, нали?

ДА!  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 786
Защото съм сигурна, че освен парите и лъжите се забавлява по детски с детето и теб носи на ръце, нали?

ДА!  Peace
Тогава го викай на купони, но не се обвързвай. Не всеки става за баща и съпруг.

# 48
  • Мнения: 342
Villioneto, не като оправдание, но все пак нека не се лъжем, че ти си жена и такива прояви на теб са простени. Все пак жената си остава жена, т.е. ако тя се грижи за семейството е по две причини - защото е принудена и защото така се чуства свободна, а щом искаш да си свобдна, защо тогава търсиш мъж до себе си... Не може да сравняваш обекта на авторката с теб. Най-вероятно си такава, защото доходите на съпруга ти позволяват. Мъжът си е мъж и той си има своите задължения, жената - своите. Така ти си безценна майка, но в останалото си лековата, явно се допълвате, което е много добър вариант.
Само, че при авторката ролите са разменени. Има жени, които обичат да говорят и е факт, че изкарват сами парите си, но и те не обичат мъже, които чакат на техния труд!

# 49
  • Мнения: 31
Ох  Simple Smile чакайте сега да поясня. Вярно е, че сега сме добре финансово, но съм такава не поради това. Винаги съм си била такава, дори в далечната 1997 г когато трудно се намираше хляб. Като казвам същата имам предвид - доволна на това, което предлага случая. Мъжът ми се дразни сега, но предполагам че тогава е бил доста благодарен, че не съм му мелела сол на главата и не съм мрънкала, че нямам стандарт. Просто съм научена на благодарност. Понякога дори мечтая за по беден живот.... И в същото време имам усет към лукса.. мога да го оценя. Обожавам да пътувам, да готвя и ям вкусно, да се обличам хубаво (не значи скъпо... както мога да дам доста пари за дрехи, така съм се обличала изцяло от втора употреба, а и сега бих го направила) Чувствам се свободна от всякакви житейски рамки що се отнася до мен. Виж.... децата са друго нещо. За тях се стремя към максималното.

# 50
  • Мнения: 342
Ох  Simple Smile чакайте сега да поясня. Вярно е, че сега сме добре финансово, но съм такава не поради това. Винаги съм си била такава, дори в далечната 1997 г когато трудно се намираше хляб. Като казвам същата имам предвид - доволна на това, което предлага случая. Мъжът ми се дразни сега, но предполагам че тогава е бил доста благодарен, че не съм му мелела сол на главата и не съм мрънкала, че нямам стандарт. Просто съм научена на благодарност. Понякога дори мечтая за по беден живот.... И в същото време имам усет към лукса.. мога да го оценя. Обожавам да пътувам, да готвя и ям вкусно, да се обличам хубаво (не значи скъпо... както мога да дам доста пари за дрехи, така съм се обличала изцяло от втора употреба, а и сега бих го направила) Чувствам се свободна от всякакви житейски рамки що се отнася до мен. Виж.... децата са друго нещо. За тях се стремя към максималното.

Ееееее, Villioneto, ти си жена мечта Mr. Green
И ние живеем за децата, но като няма за тях, дали ще живеем ден за ден?!

# 51
  • Мнения: 7 914
Защото съм сигурна, че освен парите и лъжите се забавлява по детски с детето и теб носи на ръце, нали?

ДА!  Peace

Именно. реши си дали можеш да живееш с този човек, или не. Но дори и да ровиш, за да разбереш и да се бориш за промяна, ти гарантирам, че  резултатът ще е нулев. Peace
А и , последно, не му помагай да излезе от бакиите. Помогнеш ли му, пак ще ги забърка, и трудът ти ще е на вятъра.

Не се омъжвай за него. Живейте заедно, но да няма с нещо, с което да е дърпат за дълговете му. Peace

# 52
  • Мнения: 31
Ох  Simple Smile чакайте сега да поясня. Вярно е, че сега сме добре финансово, но съм такава не поради това. Винаги съм си била такава, дори в далечната 1997 г когато трудно се намираше хляб. Като казвам същата имам предвид - доволна на това, което предлага случая. Мъжът ми се дразни сега, но предполагам че тогава е бил доста благодарен, че не съм му мелела сол на главата и не съм мрънкала, че нямам стандарт. Просто съм научена на благодарност. Понякога дори мечтая за по беден живот.... И в същото време имам усет към лукса.. мога да го оценя. Обожавам да пътувам, да готвя и ям вкусно, да се обличам хубаво (не значи скъпо... както мога да дам доста пари за дрехи, така съм се обличала изцяло от втора употреба, а и сега бих го направила) Чувствам се свободна от всякакви житейски рамки що се отнася до мен. Виж.... децата са друго нещо. За тях се стремя към максималното.

Ееееее, Villioneto, ти си жена мечта!!!
И ние живеем за децата, но като няма за тях, дали ще живеем ден за ден?!

Чакай, чакай... първо има истински трудни периоди в живота, в които не ти остава наистина нищо друго освен да жоввееш ден за ден., Броила съм си стотинките, но голямата ми дъщеря наистина е била добре гледана, И тук няма как да не кажа, че съм благодарна на грижата на Бога за нас.
Второ... зад това "и ние живеем за децата" изречено наизуст от мнозина хора често се крие огромното нежелание да се жертват някои добре изградени навици и претенции за съществуване. Надявам се че разговорът няма да се обърне в неконструктивен  Hug

# 53
  • Мнения: 342
Ох  Simple Smile чакайте сега да поясня. Вярно е, че сега сме добре финансово, но съм такава не поради това. Винаги съм си била такава, дори в далечната 1997 г когато трудно се намираше хляб. Като казвам същата имам предвид - доволна на това, което предлага случая. Мъжът ми се дразни сега, но предполагам че тогава е бил доста благодарен, че не съм му мелела сол на главата и не съм мрънкала, че нямам стандарт. Просто съм научена на благодарност. Понякога дори мечтая за по беден живот.... И в същото време имам усет към лукса.. мога да го оценя. Обожавам да пътувам, да готвя и ям вкусно, да се обличам хубаво (не значи скъпо... както мога да дам доста пари за дрехи, така съм се обличала изцяло от втора употреба, а и сега бих го направила) Чувствам се свободна от всякакви житейски рамки що се отнася до мен. Виж.... децата са друго нещо. За тях се стремя към максималното.

Ееееее, Villioneto, ти си жена мечта!!!
И ние живеем за децата, но като няма за тях, дали ще живеем ден за ден?!

Чакай, чакай... първо има истински трудни периоди в живота, в които не ти остава наистина нищо друго освен да жоввееш ден за ден., Броила съм си стотинките, но голямата ми дъщеря наистина е била добре гледана, И тук няма как да не кажа, че съм благодарна на грижата на Бога за нас.
Второ... зад това "и ние живеем за децата" изречено наизуст от мнозина хора често се крие огромното нежелание да се жертват някои добре изградени навици и претенции за съществуване. Надявам се че разговорът няма да се обърне в неконструктивен  Hug

Темата не е наша Villioneto, и така ощетяваме авторката, но никоя отговорна майка не би изрекла думи като по стих -"и ние живеем за децата", никоя такава дори не би си го и помислила като начин на живот.
Нямам нищо против теб, но Villioneto, дори и да напишеш друго - отговори на себе си самата, дали щеше да си същата бохемка и дали и сега ще мислиш така, ако съпруга ти години наред ти предлага дрехи от втора употреба. Всеки е изпадал в криза, особено сега, когато е национален проблем това и това съвсем не значи, че трябва да търсим изход в раздялата, развода или друго такова.
Нека все пак да дадем думата на авторката. Темата  е нейна, като в тази връзка се извинявам за спама, който се завихри!

# 54
  • Мнения: 16
Чета с интерес всяко мнение ...

Аз не искам раздяла, имам една зад гърба си, следващия едва ли ще е идеален - това най-малкото ...
Оценила съм и положителните  му качества, които не са пренебрегване, всеки си има слабости, това е неговата  Peace

Търся варианти за да се справим с проблема.

# 55
  • Мнения: 466
Ми според мен като начало , трябва да си изясниш причината поради , която те лъже или по друг начин казано не казва цялата истина  Mr. Green Аз смятам ,че в една връзка няма място за спестяване на истини .Ти би трябвало да знаеш какви по размер заеми има , към какви институции и за какъв срок .

# 56
  • София
  • Мнения: 12 786
Чета с интерес всяко мнение ...

Аз не искам раздяла, имам една зад гърба си, следващия едва ли ще е идеален - това най-малкото ...
Оценила съм и положителните  му качества, които не са пренебрегване, всеки си има слабости, това е неговата  Peace

Търся варианти за да се справим с проблема.
Всеки си има слабости- това е факт, но идеята на събирането на хората в двойка не е да караме другия да се справи със своите слабости, а да сме склонни да ги приемем. Другото е некоректно, защото в повечето случаи това са слабости за нас, а за другия човек са си ок. Някак не приемам завързването на връзка с цел да прекроим човека по наш вкус. Най- малкото това никога не може да стане.
Та или го приемаш такъв- потаен и готов да послъже или се разделяте. Е, винаги можеш да избереш и вариант 3 и да останете да се мъчите заедно докато ви писне. Има толкова други, които го правят.

# 57
  • Мнения: 342
Не винаги да си с някой на всяка цена, за да не бъдеш сама е решение на проблема!

# 58
  • Мнения: 16
О, не съм с него само за да не съм сама!

Не искам и да го променям, по скоро някакъв среден вариант, в които се чувстваме и двамата добре.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 786
О, не съм с него само за да не съм сама!

Не искам и да го променям, по скоро някакъв среден вариант, в които се чувстваме и двамата добре.

Дано да го намерите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт