Meка мебел и котка

  • 13 959
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
От години имаме котка и тя е разръфала дивана и фотьойлите само под страничните облегалки. Все още няма смисъл да ги претапицирам, а и след 1 - 2 г. пак ще са в това състояние.
Мислих и за калъфи - но не съм сигурна какъв модел да са, за да могат точно тези странични части да се сменят по-често.

Имам познати с котки - проблемът и при тях стои нерешен. Повечето си стоят с разнищеното. Една позната си покрива тапицерията ( Там  , където са "любимите" места на котката) със стари дънкови якета, за да си точи котката ноктите по тях.

Някоя от вас, мили майчета, измислила ли е нещо по-различно , видяла ли е нещо по-полезно някъде, за да го приложа. В близките дни имам време и възможност както да се заема сама, така и да извикам фирма... но сякаш предпочитам сама.

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 13:06 от white s.

# 1
  • Мнения: 33
Някакъв шанс маца да се научи да ползва нещо такова?

http://www.zooplus.de/shop/katzen/kratzbaum_katzenbaum/kratzbret … ratzbretter/49393
Би ти решило генерално проблема.

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Нашият котарак лягаше по гръб под канапето и фотьойлите, забиваше нокти в дамаската и така ги изтъпяваше.  Направи я на пухкави топки Grinning, разпра килима, защото и в него драскаше. Дереше всичко меко, което му се мернеше пред очите.  Баща ми се принуди да претапицира всичко. Новата дамаска не му хареса и само извади няколко конеца от нея. Но ние търпяхме безропотно, защото   го обичахме повече от всичко.

Някакъв шанс маца да се научи да ползва нещо такова?
Би ти решило генерално проблема.

Да не прозвуча заядливо, но нито една от познатите ми котки не го ползва. Според мен си е само търговски трик. Но не е изключено и някое коте да го оползотвори Grinning

# 3
  • Мнения: 348
Koтьо Тръмп, да ми кажеш каква е новата дамаска?


Имаме специални дъски , монтирани на ъглите на коридора върху местата, където си точеше ноктите по тапетите. Имаме и дъска на балкона. Ползва ги, но за разнообразие не се отказва и от фотьойлите.  Mr. Green
(Който се интересува - купените от магазина приспособления са леки и малки и наистина малко котки ги ползват. По-добре си вземете дъски от Бриколаж или Баумакс и си ги монтирайте с 2 - 3 винта за стената, като може и да ги оформите в естетично пано.)
Ще търся решение.
Макар оптимизмът ми да се изпарява, като гледам колко хора са влезли в темата, пък не са писали.

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Идеята с дъската е свежа, но ако я правиш, я увий с дебело въже, котките обожават да драскат върху въжета.
С дамаската как да ти помогна - предишната беше от буклиран вълнен  плат, много скъпа и котаракът й разката фамилията. За втората нямахме толкова пари, а и съображенията ни бяха, че  няма смисъл котето пак да я съсипва и купихме доста по-грозна и евтина, изкуствена беше.
Хората не пишат, защото ще ти кажат същото - хареса ли Мацо тапетите и мебелите забрави за превъзпитание. Те са много своенравни животни, които се подчиняват само на собствените си решения.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 003
Идеята с дъската е свежа, но ако я правиш, я увий с дебело въже, котките обожават да драскат върху въжета.
С дамаската как да ти помогна - предишната беше от буклиран вълнен  плат, много скъпа и котаракът й разката фамилията. За втората нямахме толкова пари, а и съображенията ни бяха, че  няма смисъл котето пак да я съсипва и купихме доста по-грозна и евтина, изкуствена беше.
Хората не пишат, защото ще ти кажат същото - хареса ли Мацо тапетите и мебелите забрави за превъзпитание. Те са много своенравни животни, които се подчиняват само на собствените си решения.
Абсолютно! Искаше ми се и аз да открия решението на този проблем, но уви.... Още повече, че в момента правим основен ремонт и обзавеждаме нов апартамент и мъжа ми непрекъснато мърмори, че котарака ще съсипе пак всичко..... аз обаче не си го давам....

# 6
  • Мнения: 348
Благодаря!
Дъските вече са сложени и се ползват настървено. Не ги направих с художествено оформление, защото моите идеи в къщи все се приемат с едно наум.
.......

Аз затова и не превъзпитавам, а на същите места слагам материи, които да са по-подходящи и да си личи, че са направени специално за "малкия" член на семейството.
Мислех преди време точно на "болните" места Simple Smile на меката мебел да сложа някакъв едноцветен мокет, но е много дебел, няма как да се извие, за да стане тапицирането. Някаква средна по дебелина материя ми трябва - между дамаска и мокет.
Например оригинален дънков плат на 2 - 3 ката може би ще е добре, но цветово не става.

   placebo7     ,подберете мека мебел със сменяеми възглавници и калъфки с цип. Така ще може частично да се обновява.

# 7
  • Мнения: 18 542
Ей това ми е най-големия проблем и дилема дали да си взема котка.
Много искам, много ги обичам, но съсипването на мебелите ме притеснява много, защото апартамента е чистак-бърсак нов.
Чудя се дали от бебе, ако започна да го възпитавам да си точи ноктите където му е отредено ще се получи.  newsm78

# 8
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Ей това ми е най-големия проблем и дилема дали да си взема котка.
Много искам, много ги обичам, но съсипването на мебелите ме притеснява много, защото апартамента е чистак-бърсак нов.
Чудя се дали от бебе, ако започна да го възпитавам да си точи ноктите където му е отредено ще се получи.  newsm78

И аз много искам котенце, но поради същите притеснения все още нямам. Sad И аз се интересувам възможно ли е, ако се вземе от бебе, да го "възпиташ" къде да си точи ноктетата?

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Още повече, че в момента правим основен ремонт и обзавеждаме нов апартамент и мъжа ми непрекъснато мърмори, че котарака ще съсипе пак всичко..... аз обаче не си го давам....

Искрено казвам, че се притесних да не изхвърчи Мацо на улицата и щях да пусна петиция против това Laughing Любовта надделява  Hug

Например оригинален дънков плат на 2 - 3 ката може би ще е добре, но цветово не става.

Изобщо да не ти дреме! Влизала съм в толкова домове, където котката е цар   и има всякакви не дотам красиви решения. Но на мен не ми прави впечатление, щом е за животинката - няма проблем Peace

Миоки, Сайлънс, добре е да знаете, че тези решения не трябва да са подчинени на моментен порив. Котката е специално животно. Прави всякакви бели и от нищо не й пука.  И здравето й също, да намерите добър ветеринар, да я отглеждате правилно. Аз почти 20 години нямам котка, защото още не мога да прежаля последния ми котарак, а и още няколко други, отглеждани на вилата.

# 10
  • Мнения: 5 207
Да ползва определено място за затъпяване на ноктите котката се учи докато е малка. Трудно е, но с упорство става. Нямам нищо разнищено, но още от малък с много тормоз го научих да ползва нещо подобно на показаното от vesi792007, но самоделно (въжето е сменяно десетки пъти). Освен това му режа ноктите на предните лапи на всеки две седмици, за да не му пречат и да не се изкушава да ползва килими или дивани. Сега ползва две места за затъпяване: вкъщи - споменатата самоделка, а навън имаме асма на балкона и ходи на нея.

# 11
  • Мнения: 359
Идеята с дъската е свежа, но ако я правиш, я увий с дебело въже, котките обожават да драскат върху въжета.

Това при нас не сработи, не знам защо. А толкова добре се получи, чак на мен ми идва да си наточа ноктите!  Laughing
Взимам лапа, вадя нокти, дращя по въжето, ама говедото се дърпа и не, и не - дивана и това си е! Mr. Green В котешката тема някой предложи да се използва спрей за отблъскване - продава се в зоомагазините.

# 12
  • Мнения: 348
Купувах спрейове - толкова са изкуствени, че не ми се щеше да сядам на напръсканите места.
Поне за нас това не е решение. Днес обиколих магазини за дамаски, имам някои идеи, но ще видим накоя ще се спра.

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 18:58 от white s.

# 13
  • Мнения: 18 542
Миоки, Сайлънс, добре е да знаете, че тези решения не трябва да са подчинени на моментен порив. Котката е специално животно. Прави всякакви бели и от нищо не й пука.  И здравето й също, да намерите добър ветеринар, да я отглеждате правилно. Аз почти 20 години нямам котка, защото още не мога да прежаля последния ми котарак, а и още няколко други, отглеждани на вилата.
Аз едно време имах котка и знам как се гледа, но тогава въпросът с мебелите не беше проблем защото бяха стари, а дамаската някакво букле и не личеше.
Казаха ми, че можело да се направи операция и да се премахнат ноктите на предните лапи, но ми се вижда драстично.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 348
Дъщеря ми беше купила лична нокторезачка на котака, но не му реже редовно ноктите, а на мен ми е жал да го лиша от остри нокти.

Ужасно звучи да му се махнат ноктите изобщо.
Освен силната болка, има и този момент, че за котките ноктите са много по-важни, отколкото за хората например.

Последна редакция: сб, 03 юли 2010, 20:32 от white s.

Общи условия

Активация на акаунт