Откъде може да се вмирисват изпраните дрехи в пералнята?

  • 9 785
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 070
Пералнята е монтирана  в кухнята,като маркуча за мръсната вода не е към канализацията (няма как да е) ,а водата от пералнята се изтича в мивката (ако има някакво значение) .Мисля си дали някъде по извивката на този маркуч не се е застояла вода и от там да мирише.Само че ако това е причината нямаше и дрехите да се вмирисват на гадно.
Колкото и прах за пране да слагам и какъвто и да е той,след като извадя изпраните дрехи даже и с омекотител миришат малко на гадно.Пробвах да слагам праха и горе в чекмеджето и вътре в барабана,какви ли не марки прах и омекотители също купувах и с течен препарат даже пробвах....Трябва да ги пера втори път,за да замиришат така да се каже неутрално.Да не говорим,че само мога да си мечтая дрехите да имат хубав аромат.
Незнам дали и тези неща имат значение-пералнята е Whirlpool AWM 6100 class AA , не е гаранционна,на 3-4 години е,филтъра е изчистен
Имал ли е някой такъв проблем и как се е справил? Пиша първо за съвет,защото за да изместим пералнята е малко сложно,поне да знаем цялата ли да я разглобим или е възможно само от този маркуч да се вмирисва и вече опраното пране.
Помагайте,след някой друг месец ще се роди бебчо,как ще пера дрешките?  Praynig

# 1
  • Мнения: 505
При мен се получи такава миризма от течните препарати за пране. Пуснах една празна пералня на максимална температура, без препарат -  само с белина и от тогава нямам ядове.

# 2
  • Мнения: 1 070
Сега като каза всъщност преди 2-3 месеца и аз започнах да пера с течни препарати,защото някои олекотени завивики не ми се изплакваха добре от праха за пране.Ама не ми иде наум как от течните препарати ще мирише после така?!
Рових се и в старите теми,но не срещнах някой с такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 505
Имаше го обяснено точно в една от темите за течните препарати. Те просто не съдържали еди-какво-си, което един вид дезинфектира тръбите на пералнята и за това така се получавало. Това си спомням  Peace

# 4
  • Русе
  • Мнения: 768
И при мен се появи проблема с миризмата на прането след като от 3-4 месеца ползвам течни препарати. И аз преминах към тях заради оставащите понякога следи по тъмните дрехи от недобре разтворен прах за пране. Но ще се връщам към праха- според мен е по-малкото зло. И в други теми, както писаха момичетата преди мен, съветваха да се направи изварка на пералнята при 90 градуса и бавни обороти на центрофугата (не знам защо трябва да са бавни оборотите).  Peace

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
оставяте ли вратичката (люка) отворен след края на цикъла?
Редовно ли си чистите чекмеджето за прах?

# 6
  • Мнения: 1 070
Винаги съм оставяла отворена вратичката,чекмеджето също често го чистя.Попаднах тук случайно на тема подобна на моята,но не чрез търсачката...интересно. Там се казваше,че може да е натрупана тиня между барабана и уплътнението,но и от там не е,днес отваряхме пералнята,вътре всичко си е наред,не мирише даже на гадно. Остава проблема освен този маркуч за изходящата мръсна вода да не е в правилната позиция и там да събира мръсна вода (имаше определен начин за извивката,който някъде из книжките съм чела,ама не мога да намеря книжкатаа,ако някой се сеща да каже)
А може ли помпата да е проблемна,да не доизпомпва добре мръсната вода и да я смесва с чистата....ама как го обясних...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2
Веднъж месечно пускай празна пералня с малко ПРАХ(не гел) за бяло или малко белина на 90° програма, с бавна или изключена центрофуга.
Като цяло може да си переш цветните дрехи с гел, а за белите да използваш прах. Така пералнята винаги ще е в отлична "форма".  smile3503

# 8
  • Мнения: 1 070
Благодаря,това вече го прочетох и от сега нататък ще го спазвам. Вчера точно така направих-белина с прах на 95 градуса с предпране без центрофуга,днес пуснах 1 одеало и ми го изкара приятно ухаещо.Ако не е случайност ще пиша пак в темата за потвърждение.

# 9
  • Мнения: 505
Едва ли е случайност  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 296
А черен Ленор ползвате ли? Напоследък са го развалили.
От последната туба от него много лошо ми миришат дрехите, може и в комбинация с праха да не си пасват, знам ли.
Но спрях да го слагам и сега дрехите си ухаят на хубаво.

# 11
  • Мнения: 1 070
Това беше любимият ми омекотител,миризмата му беше един път! Но и на мен ми се стори,че са го развалили,мислех че си внушавам.Сега май никакъв няма да ползвам. Благодаря на всички за идеите и помоща! Дано темата бъде полезна и на някой друг,освен че има подобна (добре,че не ми се скараха  Rolling Eyes )

# 12
  • Мнения: 82
Винаги съм оставяла отворена вратичката,чекмеджето също често го чистя.Попаднах тук случайно на тема подобна на моята,но не чрез търсачката...интересно. Там се казваше,че може да е натрупана тиня между барабана и уплътнението,но и от там не е,днес отваряхме пералнята,вътре всичко си е наред,не мирише даже на гадно. Остава проблема освен този маркуч за изходящата мръсна вода да не е в правилната позиция и там да събира мръсна вода (имаше определен начин за извивката,който някъде из книжките съм чела,ама не мога да намеря книжкатаа,ако някой се сеща да каже)
А може ли помпата да е проблемна,да не доизпомпва добре мръсната вода и да я смесва с чистата....ама как го обясних...
Това аз го писах Peace
И питах,питах,никой не можа да ми отговори.Тинята не е само там,а по цялата вътрешна,не виждаща се част от пералнята.
Това се получава,поне при нашата пералня,защото от икономии пералните пускат твърде малко вода при прането.
За това остава и неизплакнат прах по дрехите.
Спаси ме ,от части,препарата за такива случаи на Д-р Беркман-около 7 лв.
Другото което започнах да практикувам е да доливам вода на пералнята-докато ми хареса Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 070
Муцка,как и в кой момент от цикъла доливаш вода на пералнята? Вчера при отворена пералня забелязах,че вътрешната страна на барабана няма как да видя или изчистя,там седи като капсуповано,незнам как да го обясня. Обаче си натиках носа,а моя нос не бърка  Mr. Green и не миришеше изобщо на гадно,даже малко на прах за пране.
А да те питам този препарат има ли го в големите известни вериги магазини да си го купя,от различни градове сме предполагам и къде да го търся?

# 14
  • Мнения: 9
Цитат на: mita4e
Веднъж месечно пускай празна пералня с малко ПРАХ(не гел) за бяло или малко белина на 90° програма, с бавна или изключена центрофуга.
Като цяло може да си переш цветните дрехи с гел, а за белите да използваш прах. Така пералнята винаги ще е в отлична "форма". 
Такава профилактика трябва да се прави без центрофуга! Когато се пуска центрофуга без пране (или с много малко пране) вътре е кофти за пералнята тъй като тежеста на барабана без пране е доста по-различна от тази със, съответно при центрофугата с малка тежест барабана се върти по различен от предвидения баланс и пералнята се износва по-бързо...

Общи условия

Активация на акаунт