неспокоен сън и будене през половин час

  • 13 243
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 13
Здравейте на всички! Скоро си направих регистрация, въпреки, че ползвам сайта близо две години.  Sunglasses
Аз съм на 37 г. и имам двама сина - Слав и Веселин, почти на годинка и месец... Забременях инвитро от първи път, а чаках децата си почти 16 години. Сега съм много щастлива, въпреки грижите и не лекото гледане, но това са сладки проблеми... До преди наколко месеца децата ми спяха нощем без проблем. Будеха се най-много по веднъж и то не всяка вечер и след като им давах вода заспиваха пак и така до 7-8 сутринта! LaughingСега обаче заспиват сами към 21 ч. и след около 2 часа почва едно будене, въртене и мрънкане през 30 мин. Не са зъбки, или по-скоро по-рядко... Освен това давам успокоително чайче на ХИП, както и по една таблетка хомеопатични лекарства за зъбки и от тези безобидните за сън - дормикинд и то по съвет на педиатъра. Ефектът, разбира се, е минимален, даже нулев... newsm78А трябва да се наспиваме, особенно ношия татко, който е прекрасен баща, обаче е доста по-голям от мен и разбира се ходи на работа. Не знам как да осигуря на децата си и на нас спокоен сън. През деня играем, вече проходиха, има емоции и са доста палави, но не вярвам игрите да ги превъзбуждат. По-скоро ги поизморяват... Скъпи близнашки майки, дайте ми съвет, че както знаете добре сънят е безценно нещо... Rolling Eyes

# 1
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Вариянт е таткото да спи в друга стая, за да си почива, а ти при децата. Нашият тати до скоро спеше при близнаците, а аз със баткото в друга стая, защото аз не мога денем да спя, а той по всяко време може. Mr. Green Това естествено е само временно решение. Може да се поуспокоят децата скоро.

# 2
  • Мнения: 4
честото будене на сладурите, може също така да се дължи от претопляне 

# 3
  • Мнения: 13
Момичета мерси за съветите! Апартаментът ни е малък и за това и четиримата спим в спалнята, защото на практика ни остава само още една, макар и по-голяма стая. Таткото обаче не ще да спи сам... Впрочем децата спят от няколко месеца в нашата спалня - достатъчно близо и в същото време достатъчно далеч от нас... Винаги е проветрено, не е горещо или студено... Не им шумим... А бе честно не знам, поне няма видима причина #Crazy

# 4
  • Мнения: 119
Здравей, при нас доста дълго беше така. Лятото особено беше ужасно, будеха се постоянно и имаше нощи в които съм спала 1-2 часа. Беше много топло, и ние спим всички в една стая, и дори и с 2 отворени прозореца пак беше страшно топло. Накрая се принудих да пускам климатика на 29 градуса.

# 5
  • Мнения: 13
Добро утро на всички! За да отговоря на desi_sto ще кажа, че и ние имаме готовност да пускаме климатика в големите жеги. Спалнята, където сме всички обаче е отворена широко към коридора и към хола, а на хола прозореца към терасата също е отворено, така че притокът на свеж въздух е постоянен... Joy
Сега да ви опиша кък премина тази нощ. Децата ги сложих да спят към 20.50 и след десетина минути бяха заспали - олбикновено го правят почти съми. Имаме едно "пеещо куче" - играчка ито ги приспива, а аз се намесвам само ако някой много се размрънка... Така. После ние си легнахме към 22 и нещо. И после първото събуждане беше към полунощ, само че не помня вече кой точно се размърка. Аз като пожарна команда скъчъм и давам малко чайче, после биберон/ заспиват с бибите и аз ги махам по някое време и ги зареждам на нощното ми шкафче/... Тъкмо лягам и се унасям и до около 1.11 ч. се изредуваха по два пъти и двамата . В 1.11 ч. лягам за пети път и си мисля - това беше, чак сутринта и Славко взе да мърка по сериозно. Слава Богу в такива нощи никой не реве сериозно и се вижда, че и на двамата им се спи и просто не знам какво ги буди. Може би все пак са зъби newsm78 По въпроса за зъбите една скоба - първите започнаха да никнат още в петия месец - няколко месеца имаше бурно зъбоникнене и до сега застой - Славко има осем зъбчета, като последния изникна скоро и наистина беше причина да не спи няколко нощи преди около десетина дни, а Весето има все още 6 и няма видимо надути нови.... Та за това си мисля, че не е от зъби, но може и да бъркам. Както писах вчера давам Дентокинд вечер плюс едно Дермокинд и непрекъснато купуваме гелчета, които полвам нощем. И така в 1 часа взех при нас на спалнята Славко - рядко го правя, но понякога това го успокява и поспиваме всички. Да ама не! Славко се въртя до около 2 часа,след което му дадох едно Дентокинд и го сложих на неговото си креватче. Той помърка още малко  заспа. Между временно се събуди Веско! После към 4 часа имахме още една серия събуждане и от двамата - съответно пиене на вода, скоростно търсене на бибероните и т.н. А последното и окончателно събуждане беше, както обикновено напоследък, малко преди 6.00 ч.  #Crazy В момента децата вече са закусили и си играят, даже гледат реклами Rolling Eyes щото телезизорът все пак работи, баща им пие кафе и чете вестник - добре, че е позитивен човек и безкраен оптимист, а аз се боря със съня с чаша кафе пред компютъра. Така е през последните близо четири месеца. А преди това децата почти не се будеха нощем #Cussing out Както и да е, да са живи и здрави!

# 6
  • Мнения: 3 376
Почти всички майки от квартала, с които разговарям, се оплакват от подобни проблеми Simple Smile И мойте деца бяха така миналото лято. И това лято пак са така  Laughing Изглежда точно лятото се засилват да никнат всички зъбета, а и жегата си казва думата. Хладината наистина помага и бонбончетата за зъбките. То лятото наполовина мина, така че постискай зъбки и ти, и си мисли за спокойните есенни нощи, които идват Wink

# 7
  • Мнения: 13
Благодаря на Гризката! Най-много се ядосвам, че явно има нянакъв проблем и въобще причина, за да се будят толкова често, а аз не мога да я разбера. Сигурно и никненето на зъби съвсем не е за пренебрегване... Мислех си и друга - и двамата си хапват добре и слава Богу ядат всичко - отдавна вече сме на кухня... Напоследък си мисля обаче, че точно вечер ядат най-малко като количество и като хранителна стойност. Давам им останалата супичка от обяд - почти по пълна кутийка от кухнята с по две сухарчета на човече - от тези мъничките. Сутрин например ако ядят попара я правя с по четири. Освен това вечер им давам и само по три лъжички АМ т.е. по около стотина грама от него. Това е в 20.00ч. и след по-малко от час заспиват. Давам им  по толлкова, защото бързо се насищат - то е просто видимо, въпреки, че Весето например си е доста лаком и е с цели 2 кг. по-тежък от Слав. Веселин тежи около 11 кг., а Слави - около 9. Сутрин пък като станат не бързат да закусват, щото хапват поне 30 мин. след сън - докато се нагушкаме, да се облечем, да измием очичките и зъбките и т.н. И мсе пак си мисля, че вечер ядат малко... Моля ви кажете по колко ядат вашите малчугани, да не би неспокойния сън да е от това...
P.S. Извинявам се за досадните грешки при бързото писане...

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
elgin, мойте са така точно от същата възраст. До 1г и 1-2 м спяха от 19.30 до 9.00 непробудно. И после почнаха като вас - заспиват към 20.00 (лятото към 21) и след 2 часа се будят с рев. Никога не съм опитвала да ги залъгвам с вода, защото става по-лошо и се изнервят още повече. При нас помага само едно нещо - вдигам ги, отиваме в хола, гледат 10-15 мин детско, понякога хапват нещо дребно (солети, бисквита, малко АМ), понякога не и после си лягат. Заспиват без проблем и повече не се будят. Но не ги ли вдигна ще мрънкат цяла нощ. Въпросът е да се разсънят малко, да се успокоят и после си спят. Но още сме си така, вече повече от година. Питах педито, невролог и двама психолози, никой не може нищо смислено да каже. Такъв им бил стереотипа и нищо не може да се направи. Мен ужасно ме тормози това събуждане (особено лятото като е по-късно), защото заради него по-рано от 12 не мога да си легна, а ставам в 6.00.  Sad Но... това е положението. Просто опитай да ги вдигнеш, да поиграете или да погледат детско да се разсеят от това което ги тормози и да легнат после наново.

# 9
  • Мнения: 13
savina благодаря ти, защото всеки опит е от полза! Моите човечета се будят първия път след полунощ, е има и по-ранни мрънкания, обаче като правило е след 24.00ч. Освен това е видимо, че им се спи, пък мъркат... Чудя се все пак дали вечерята не им е малко newsm78...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И на мен ми се вижда малко тази вечеря.  newsm78 Опитай да им даваш супата по-рано (примерно към 18.30) и преди лягане да пият повече мляко, може и с бисквитка.

# 11
  • Мнения: 13
Наистина ще увелича хапването. Вчера им дадох супичката с по двата сухара плюс по половин кофичка кисело млако с мъничко бисквитка. Изядоха си го... Будиха се само четири пъти през нощта... Станаха в 5.00, готови за игра, едвам ги приспахме някъде към 6.00 и спахме до около 7.30...

# 12
  • Мнения: 127
 Rolling Eyes от както са се родили до ден днешен не спят добре. Какво ли на давах и чай на ХИП, и дормикинд, резултата никакъв. По цяла нощ ставам ту за едната, ту за другата, давам вода, биберон и тъкмо легна, айде пак ставам. Все някога ще започнат да спят, а аз вече свикнах на безсънието. На нощ ако ми се съберат 2 часа сън без прекъсване  е добре. Аз мисля, че по скоро е навик, защото като се опитам да дам само биба не става искат си вода. Повечето майки се оплакват, че децата се будят през нощта. И както казват в тотото - не губи кураж, идва нов тираж...  Mr. Green Надеждата умира последна, ще пораснат, ще започнат да спят... а дотогава ние ще лудеем от безсъние и умора   #Crazy

# 13
  • Мнения: 13
daniiella, напълно те разбирам, защото и тази нощ имахме екшън... Тъкмо нещата се пооправят за нощ-две / в смисъл будят се по три-четири пъти и стават в 6.00/ и картинката се повтаря. Увеличих им храната, давам и нови хомеопатични, без разбира се да прекалявам, обаче за сега ефектът е минимален Rolling Eyes Инъче пак се страшни скици - живот и здраве утре правят 1г. и 1 м. и вече си играят много. Забравих да кажа, че и на обед имаме големи трудности с приспиването. Аз и майка ми, с която ги гледаме, се борим средно по около половин час, за да заспят. През деня не мога да ги оставя сами да заспят, защото си играят заядно, щуреят, беснеят и  #Crazyнастава голяма олелия... Както и да е, проблемът основният си е през нощта. А до преди четири месеца спяха без гък-мък... Laughing

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
daniiella, как се свиква на безсъние???  Shocked Аз лично съм на ръба на нервна криза вече от недоспиване и преумора. Докато не работех и можех да дремвам следобед се търпеше, но сега спя по 4-5 часа на денонощие и откачам вече...  ooooh!

# 15
  • Мнения: 13
леле, леле, и аз, живот и здраве, се връщам на работа от първи октомври, понеже децата ще ги даваме на ясла... Дано до тогава да почнат да се понаспиват нощем, че не ми се мисли... #Crazy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 334
Зравейте, моите и до ден днешен не са спали една вечер без събуждане. В най-добрия случай се будят 2 пъти около 1, 3 и третия вече е към 5-6 сутринта, когато им давам малко мляко за да дремнат до към 8. И така за да постигна някоя вечер поне 2-3 часа спокоен сън първо ги приспиваме (естествено на ръце) не по-рано от 22 часа и ги завивам само с чаршаф. Установих, че кошмарни са вечерите, когато заспят преди 21:30 и ако им е топло. Тогава абсолютно на всеки час се будят. Обаче при нас има и друг проблем със спането - и през деня не спят спокойно. След 20 минути сън се започва с едно въртене, мрънкане. За целта седя до люлките за да мога да залюлей за да се унесат пак. Боря се поне за час и половина, два следобеден сън.

# 17
  • Мнения: 13
Междувременно пипнахме хрема, а и на двамата проби по едно зъбче, така че редуваме спокойна с неспокойна нощ... Явно зъбите са приоритет за спокойния сън... И пак междувременно вчера ги кръстихме - беше много вълнсуващо и емоционално за самите тях. Тази нощ спаха като кръстени, т.ес. будиха се само по веднъж, което си е истинско чудо, въпреки, че  се събудиха в 6.00

# 18
  • Мнения: 39
Здравейте!Реших и аз да се включа по темата.Мойте момчета са на 10 месеца,откакто са се родили нямат и една вечер да са спали непробудно.Събуждат се един друг,като ревне единия ,другия да не остане назад от брат си и той.Вечер ставам хиляди пъти,пробвах с чайчето на хип,хомеопатични хапчета и резултат никакъв.Явно си е до детето,за денонощие ми се събират 5-6 часа сън и то разпокъсано.Моя мъж ми се чуди как съм издържала,вече свикнах и се примирих с мисълта че скоро сън няма да видя. Weary

# 19
  • Мнения: 119
И аз всичко бях пробвала - нищо не помага. През деня спяха в количката, когато сме на разходка. Направо по едно време можех да заспя навсякъде и по всяко време. С безсънието най-трудно се свиква. Като станаха на 2 вече започнаха да се будят по-рядко: само 4-5 пъти на нощ, като това си беше абсолютен прогрес. После дойде пак лятото и сега пак спят неспокойно. По-добре е от преди, но когато им е много топло цяла нощ се въртят и мрънкат. Вече нищо не давам само им говоря от легнало положение. Мъжът ми даже вече не ги чува. Най-добре спят след 3,30 като се поразхлади, но сутрин за яслата едва ги вдигам. Така че стискайте зъби има светлина в края на тунела Simple Smile

# 20
  • Мнения: 13
Ще стискаме зъби, как иначе... #Crazy

# 21
  • Мнения: 13
Положението е все по-тежко...

# 22
  • Мнения: 263
здравейте недоспали мами, дано скоро ви се случи да се наспите Grinning
моите не спяха от раждането. водила съм ги при невролози, психолози, педиатри. до края на първата година спяха само в количката, ако се движи, и в колата. редувахме се с мъжа ми да обикаляме пътищата с колата нощем. давах дормикинд, неврохил - нищо. после една съседка каза, абе що не им даваш мляко като се събудят. започнах. така започнаха да спят в леглата и да се будят най-много по 4 пъти. за мен - 8 ставания. бях на ръба на полудяването от безсъние. детски невролог им изписа атаракс сироп. и него победиха. 2-3 нощи имаше ефект и после пак старата песен. най-добър резултат сякаш имаше едно билково сиропче сладки сънища. накрая след 2 години и 3 месеца безсъние казах - гаргата взе всички шишета с биберони, млякото се пие от чаша на масата и в леглото нищо не се пие. дъщеря ми започна да спи непробудно по цяла нощ от втората вечер, синът ми от третата. не знам момента ли им беше дошъл, но се получи. и те спят и са по-спокойни и аз вече спя. пожелавам ви и на вас да ви се случи най-скоро Grinning

# 23
  • Мнения: 13
леле-леле! mira 70 и на теб не ти е било лесно... Аз нощното хранене съм го спряла още като бяха бебчета на 40 дни... И не мисля да им давам мляко, въпреки, че нощем се скъсват да пият вода... Сега бяхме на море-големи жеги, там се будеха по 20 пъти на нощ за вода - ескат си като ръмжат, вкъщи като се върнахме пак продължава... И жеги, и зъби и няма нощ в коята да се събират два часа баз ставане... А инъче се умарят, много играят, разхождаме се, на морето буквално не излизаха от водата...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз да споделя нещо, което открих случайно. Мойте от 1г2мес до скоро заспиваха в 20ч (лятото в 21) и след 2-3 часа се будеха задължително. Стават за около 30 мин и после спят цяла нощ. Което ме тормозеше безумно. Откакто почнаха жегите сменихме режима на хранене. Иначе вечеряха към 19.30 около 250 гр манджа и почти веднага след нея си пиеха вечерното мляко. Сега заради жегите излизаме по-късно и ги храня преди разходката. Така или иначе следобед не закусват отдавна. Сега вечерят към 17.00-17.30 ч, после разходка и към 20.30 си пият млякото. Откакто сме на този режим спряха да се будят. Дали това е причината или просто са го израстнари и е съвпадение не мога да кажа, но е факт.  newsm44 Та явно е напълно възможно освен глада и перхранването да е причина за буденето.

# 25
  • Мнения: 13
Може и прехранването, кой знае... Каточе ли сега моите юнаци вечер папкат доста повече. По една супа със сухарче и на двамата разделям цяла кофичка кисело мляко, с по една доста голяма бисквитка... Вечерят около 20.00 ч. и лягат към 21.15... И си се будят-будят ня всеки час...

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте мами.
Аз имам момче на 2г. и сме със същия проблем-неспокоен съм.Вярно, че тук си пишете само за близнаци, но моето е като за 2-ма, поне нощем. От както се е родил дали има 2-3 вечери, в които да е спал спокойно. Първоначално си мислех, че е от коликите, после зъбчета, след това преживявания  от прохождането, после пак зъби.......но явно си е до дете.Ние също сме пробвали с хомеопатичните хапчета за спокоен сън, помагат , но малко свеждат буденето до 1-2 пъти на нощ.На последък спим на климатик, защото е страшна жега и сега е малко по-спокоен.При нас основният проблем е , че той се буди с писък и започва да крещи, тръшка се, започва да си бие главата в стената да ме бия, щипе...и всичко това нощем. Дори дни, когато сме се забавлявали не е уплашен или да сме се карали...нз вече. като се консултирам с педиатърката казва, че е превъзбуден, че преживява случките от деня............а и напоследък започна да развива един характер, на всичко отговаря "НЕ" и "няма" за най-малкото се инати и започва да се тръшка, а беше толкова послушен!

# 27
  • Мнения: X
Здравей, alex09!
Относно "не"-кането, има криза на втората годинка, т.нар. бебешки пубертет. Поразрови се из нет-а и ще намериш материали. За съня, не знам какво да те посъветвам ... със сигурност всяко дете си има някакви особености и наистина някои деца са "за двама". Моите близнаци в началото се будеха за кърмене през час-два, на около 6-месечна възраст отпадна нощното кърмене и ги преместихме в самостоятелна стая. Тогава ползвахме биби при заспиване и при пробуждане нощем, но да съм ставала по 1-2 пъти и то вече към сутринта. А махнахме ли бибите на година и половина - спряха да се будят въобще. Някои майки кърмят нощем доста дълго и споделят, че след като отбият, децата спят по-спокойно. През този период забелязах и друго нещо - способни са да се успокоят сами и да заспят. Ако спяхме в една стая нямаше да го знам, понеже чуя ли звук, скачам като ужилена, но се е случвало докато стигна до стаята им, да са се успокоили сами, а ако ми бяха под ръка, щях да реагирам веднага и вероятно да ги разбуждам още повече. Спят на студено, зимата е 16-18 градуса в стаята им, като винаги гледам да влиза някакъв въздух - имаме външни щори и зимата спят на спуснати щори и открехнат прозорец. Лятото сме на климатик, макар че не докарвам чак толкова ниска температура, но пък са доста разсъблечени. Хубаво е да се изморяват - тичане навън след последното хранене и преди нощния сън, гоненица с тати вкъщи, къпане и дивеене в банята.

Общи условия

Активация на акаунт