Какви храни давате на децата си?

  • 1 678
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
А защо не най-обикновено кисело мляко? Елена, Родопея - има хубави млека (и аз съм враг на Данон), без всичките тия изкуствени аромати и какви ли не дивотии.

Това наистина е идеалният вариант! Стига детето да няма нищо против!

А за плодовете настоявай повечко, пък децата наистина много се влияят от хранителните навици на родителите си.

Тук не мога да се съглася с теб напълно. Донякъде това, което консумират децата, наистина зависи от навиците на родителите. Но не напълно. Контраргументите ми идват от впечатленията, които имам от ситуацията вкъщи, както и от приятели с деца. Синът ми например, почти не яде плодове, незавсимо от това, че и аз и мъжът ми не можем без тях ежедневно! Предлагаме му постоянно, настоятелно и от всякакъв вид, форма и състояние. Резултатът е близък до нулата. Затова пък обожава риба, въпреки, че до скоро готвех риба съвсем рядко - 1-2 пъти месечно. Сега, заради него, рибата е ежеседмично в менюто ни. Личната ми консумация на кисело и прясно мляко е минимум 1 кофичка + половин литър ежедневно. Синът ми не вкусва в чист вид нито едното, нито другото. От киселото мляко директно повръща здраво от отвращение. И това не е нито от злоядщина, нито от лиготия, защото и едното и другото не са от неговата характеристика!  Wink

не банан, не мисля, че има нещо полезно в него ...
Тук много грешиш! Веднага прилагам инфо!

Банан - Musa paradisiaca (sapientum). Плод, известен с антидепресивните си, слабителни, противоязвени и и хормоналноактивизиращи свойства. Наличието на голямо количество калиеви соли в плода го прави особено полезен при отоци, тъй като спомага за отделянето на течности от организма. Бананите се използват като диетична храна при атеросклероза и хипертония.

Заедно с 75% вода, бананът в суров вид съдържа 15%-25% захари, нишесте, белтъци, целулоза, ябълкова киселина, ферменти, пектинови вещества, калиеви соли, аскорбинова киселина, витамини В2, РР, Е и провитамин А.

Благодарение на съдържащите се в банана физиологично активни вещества (катехоламини), плодът се използва широко като диетичен продукт при възпаление на лигавицата на устата, диатезни кръвотечения, язвена болест на стомаха и 12-пръстника, пир бактериална дизентерия. Бананът се препоръчва и на болните от захарен диабет, при ентерити и в детското хранене. Положителни резултати има и при болните от атеросклероза и хипертония, при някои заболявания на черния дроб и бъбреците.
Бананите съдържат каротин и витамини от група В, които влияят на нервната система и обмяната на веществата, витамин С. Калий и магнезий в бананите има повече, токлокото в другите плодове. Също така в бананите има въглехидрати, нишесте, глюкоза, фруктоза и захароза.

Плодът се препоръчва при симптоми на умора, раздразнителност и подтиснатост. Той е прекрасен източник на енергия. Благодарение на съдържанието на калий, който контролира съдържанието на вода в органицзма, бананът е полезен и за хора с обилно потоотделяне. Също така е полезен при профилактика на склероза и сърдечна недостатъчност.

Бананът е изключително полезен за бременни жени, тъй като съдържащите се в него витамини от група В са основен източник за синтеза на фолиева киселина (понижаваща до 70% риска от мозъчни увреждания и спина бифида на плода) позната още, като folate е структура на витамин B.

Честно казано, завиждам ти откровено за това, че детето ти консумира с удоволствие мляко и плодове! Моят юнак никак не е злояд, не си пада особено и по джънковете, но за плодовете и млякото се налага да прилагам алтернативни форми и да се надявам на светло бъдеще!  Grinning

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Незнам за другите деца, аз имам едничко (вече госпожица на 9 години) и си спомням как до към 5 годишна все искаше да яде това, което и ние, изобщо ни следеше в ръцете и устите. Даже веднъж ме издебна и ми налапа цигарата (наобратно  Embarassed). Пък за банана може и така да е, аз обаче си предпочитем нашите плодове и киви (много ценно според мен). А пробвала ли си го с желираната торта на Рая? Дали няма да се излъже? Хем плод, хем мляко, хем торта  Peace

# 17
  • все тук
  • Мнения: 1 716
наистина след яслата имам чувството, че детето не е яло цял ден. Обикновено яде плод - ябълка, киви или банан, понякога кисело мляко с мед или захар и бисквита. Ако имам приготвен десерт - давам от него. Често правя крем карамел или мляко с ориз. Това е в общи линии.

# 18
  • Мнения: 750
Незнам за другите деца, аз имам едничко (вече госпожица на 9 години) и си спомням как до към 5 годишна все искаше да яде това, което и ние, изобщо ни следеше в ръцете и устите. Даже веднъж ме издебна и ми налапа цигарата (наобратно  Embarassed). Пък за банана може и така да е, аз обаче си предпочитем нашите плодове и киви (много ценно според мен). А пробвала ли си го с желираната торта на Рая? Дали няма да се излъже? Хем плод, хем мляко, хем торта  Peace

Казвам ти, че си от късметливите!  Simple Smile

Моят е на 3 години и към всичко ново и неопитвано се отнася с ОГРОМНО подозрение. Започва с "Какво ядеш?" и като му кажа и му предложа да опита или просто му го доближа до устата, категорично отказва и изчезва като подгонен. Ако пък направо му мушна нещо ново в устата, докато се е разсеял, директно го изплюва без колебание! Дори и да прояви интерес, провокиран от друго дете или нещо видяно,прочетено и т.н. (например боровинки от едно филмче за МЕчо Пух), при получаване на това, което е поискал, отказва дори да опита.

Торти и сладкиши не яде (изключвам шоколад, вафла Морена и млечни/йогурт кремове - готови или домашни).

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348

Казвам ти, че си от късметливите!  Simple Smile

Моят е на 3 години и към всичко ново и неопитвано се отнася с ОГРОМНО подозрение. Започва с "Какво ядеш?" и като му кажа и му предложа да опита или просто му го доближа до устата, категорично отказва и изчезва като подгонен. Ако пък направо му мушна нещо ново в устата, докато се е разсеял, директно го изплюва без колебание! Дори и да прояви интерес, провокиран от друго дете или нещо видяно,прочетено и т.н. (например боровинки от едно филмче за МЕчо Пух), при получаване на това, което е поискал, отказва дори да опита.

Торти и сладкиши не яде (изключвам шоколад, вафла Морена и млечни/йогурт кремове - готови или домашни).

Въх, наистина съм късметлива  Blush

# 20
  • Мнения: 2 700
Децата ви явно са по-малки от дъщеря ми, но и по-големите след училище са гладни. В детската градина се придържах към вече изброените плодове, бисквити и сладолед. После реших, че е по-добре преди градинка да се върнем до в къщи и й давах малък сандвич или Nesquick с прясно мляко. Сега й купувам 50 гр. ядки  - от една страна са полезни, от друга засищат.

# 21
  • Мнения: 6 315
Давам на детето кисело мляко с бисквити, кремче някакво, солети, бисквитки, банани...

# 22
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Цитат

Казвам ти, че си от късметливите!  Simple Smile

Моят е на 3 години и към всичко ново и неопитвано се отнася с ОГРОМНО подозрение. Започва с "Какво ядеш?" и като му кажа и му предложа да опита или просто му го доближа до устата, категорично отказва и изчезва като подгонен. Ако пък направо му мушна нещо ново в устата, докато се е разсеял, директно го изплюва без колебание! Дори и да прояви интерес, провокиран от друго дете или нещо видяно,прочетено и т.н. (например боровинки от едно филмче за МЕчо Пух), при получаване на това, което е поискал, отказва дори да опита.

Торти и сладкиши не яде (изключвам шоколад, вафла Морена и млечни/йогурт кремове - готови или домашни).
Цитат

И моят син е много подозрителен с новите храни. Трудно се лъже, но иначе си е лакомничък... И аз съм за  КИСЕЛОТО МЛЯКО, БИСКВИТИ ВСЯКАКВИ, СОЛЕТКИ И ВСЯКАКВИ ПЛОДОВЕ...  chef

Общи условия

Активация на акаунт