Който има котка-моля,помогнете ми!

  • 4 195
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Пускам нова тема,защото съм много уплашена.Имам котка на 2.2год.Днес за втори път ми се случи нещо, което толкова много ме уплаши.Както спи и изпада в такова състояние, че е все едно умряла.Само, че диша и като че ли сънува кошмар,цялата потреперва.Когато се опитах да я събудя и й вдигнах главичката тя я отпусна,безжижнена.Все едно държах моята котка,но умряла.Толкова много се уплаших.Говорих с ветеринар, който каза че това може да бъде епилептичен припадък,който се среща и при животните.Не знам,четох много статии в интернет,но симптомите са по различни.Моята котка изпада в това състояние само,когато спи и на мен не ми приличана епилепсия.Много се страхувам за нея,ако е нещо сериозно?!?
Моля ви,ако някой знае какво може да е това,да ми пише и да ме успокои.Тя е член на семейството ни и няма да мога да преживея загубата й.
Токова се страхувам. 

# 1
  • Мнения: 40
Или е епилептичен пристъп или спи дълбоко и балнува.
Всичките котки,които съм гледала вкъщи са изпадали в подобни ситуации Simple Smile
Последния котарак дори си риташе играчката на сън и правеше едни муцуни,все едно е сърдит и се мръщеше,а когато реша да го мръдна не реагираше.
Щом си чела в нета и симптомите не отговарят на състоянието на твоята котка значи най-вероятно е била заспала дълбоко и е сънувала някоя мишка  Peace

# 2
  • Мнения: 38
Дано да е само това,но четох и много старшни неща от рода че може да е тумор в мозъка.Когато говорих с ветеринаря той каза,че можело да бъде епилепсия или тумор в мозъка,но тя била твърде млада за това(срещало се при по-възрастни котки).Може да и се направят изследвания в Стара Загора,но ми е доста далече.Честно казано не знам какво да правя,проверявам я на всеки 5мин.как е,почти не я оставям да спи,защото се притеснявам,че може да заспи и да не се събуди повече.

# 3
  • Мнения: 40
Не мисли за най-лошото.
Вкъщи винаги сме имали поне по една котка,а веднъж цели 8 - майка със 7 котенца  Laughing и повечето са изпадали в подобни ситуации докато спят.Даже тази същата мама-писана си заспиваше доста често така и пак си живя 11 години,докато не избяга за пореден път от терасата на новите си собственици.Сега не знаем дали е избягала за да си умре на спокойствие или за пореден път е отишла да "флиртува" с кварталните котараци,но поне съм сигурна,че не е имала нито епилепсия,нито тумор,дори зъбите не я боляха на тази възраст. Peace

# 4
  • Мнения: 2
Вземи си някоя книга за котки, има много добри издания в обикновенните книжарници.

Има и нещо друго. Сега е жега и на тях им е много топло с тази козина. Просто и сменяй водата всеки ден и я наблюдавай дали пие. Миналата година намерих една малко коте, което беше толкова отпуснато, че едва отваряше очи, беше като умряло. Изпи доста вода за неговите размери и след 5 мин. живна и започна да играе. Незнам, може би е от жегата.

# 5
  • Мнения: 105
Зори е права  thumbsup и моята котка изпадаше в такива състояния,и си мислех че сънува кошмари.Милата,изведнъж скачаше от този сън...Така че не се тревожи,добре си е котенцето newsm10

# 6
  • Мнения: 0
Спокойно. Моята котка е на три години и много често прави така. Унася се, заспива много дълбоко и като я хвана за лапичката и я вдигна, е отпусната точно като умряла. Като сънува муцунката й трепери, даже понякога мяука тихо. Първия път когато се случи се изплаших и реших, че е умряла. Обаче като я размърдах силно в паниката си и тя се събуди. Горкото коте, така кротичко си спеше, а аз като някакъв ураган се нахвърлих върху нея  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт